Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: VS snel weer open voor business

Trump: VS snel weer open voor business

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat het land snel weer "opengaat voor zaken", zei hij tijdens een persconferentie. Volgens Trump zouden in Amerika meer doden kunnen vallen door de economische schade die het coronavirus aanricht dan door de ziekte zelf.

Hij waarschuwde eerder op Twitter dat "de oplossing niet erger mag zijn dan het probleem." Volgens de president is de Amerikaanse economie "niet gemaakt" om drie tot vier maanden stil te liggen en zou de economie op z'n vroegst volgende week weer kunnen opstarten.

Vooral staten die het minst zijn getroffen door het virus zouden weer open kunnen. In gebieden die wel veel last hebben van het virus, zoals New York, zouden noodmaatregelen langer kunnen gelden.

Trump kondigde verder aan het hamsteren van medisch hulpmateriaal tegen te gaan en een noodpakket ter waarde van twee biljoen dollar in te zetten om de economie te ondersteunen. Dit noodplan haalde het niet in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden nadat de Democraten tegenstemden. Er wordt over een nieuw pakket onderhandeld.

In de VS zijn inmiddels bijna vijfhonderd patiënten overleden aan de gevolgen van het virus, meer dan 35.000 Amerikanen zijn besmet. Maandag stierven voor het eerst meer dan honderd mensen in de VS op één dag aan het virus, meldde CNN.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran probeert midterms te beïnvloeden, oorlog stopt daarna

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.

40 minuten geleden
Doden bij Russische aanval op Oekraïens winkelcentrum

SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.

1 uur geleden
Vliegtuig Zelensky na vertrek Moldavië bijna geraakt door drone

OSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.

1 uur geleden
Britse man opgepakt om voorbereiding sabotageactie voor Russen

SWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.

2 uur geleden
Atoomagentschap wil Iran bespreken bij Veiligheidsraad

WENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.

2 uur geleden
Rechter in Miami wijst vrijlatingsverzoek van gebroeders Tate af

MIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.

3 uur geleden
Netanyahu claimt dat Iran op punt van instorten staat

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt dat het regime in Iran bijna omvergeworpen is. Het hele land staat op instorten, zei hij tijdens een bezoek aan Israëlische troepen op de door Israël bezette Golanhoogten in Syrië.

3 uur geleden