Trump: VS snel weer open voor business
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat het land snel weer "opengaat voor zaken", zei hij tijdens een persconferentie. Volgens Trump zouden in Amerika meer doden kunnen vallen door de economische schade die het coronavirus aanricht dan door de ziekte zelf.
Hij waarschuwde eerder op Twitter dat "de oplossing niet erger mag zijn dan het probleem." Volgens de president is de Amerikaanse economie "niet gemaakt" om drie tot vier maanden stil te liggen en zou de economie op z'n vroegst volgende week weer kunnen opstarten.
Vooral staten die het minst zijn getroffen door het virus zouden weer open kunnen. In gebieden die wel veel last hebben van het virus, zoals New York, zouden noodmaatregelen langer kunnen gelden.
Trump kondigde verder aan het hamsteren van medisch hulpmateriaal tegen te gaan en een noodpakket ter waarde van twee biljoen dollar in te zetten om de economie te ondersteunen. Dit noodplan haalde het niet in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden nadat de Democraten tegenstemden. Er wordt over een nieuw pakket onderhandeld.
In de VS zijn inmiddels bijna vijfhonderd patiënten overleden aan de gevolgen van het virus, meer dan 35.000 Amerikanen zijn besmet. Maandag stierven voor het eerst meer dan honderd mensen in de VS op één dag aan het virus, meldde CNN.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump maakt zich geen zorgen dat Rusland aanvallen zal uitvoeren op NAVO-grondgebied. Daarmee gaat hij in tegen mediaberichten dat Washington bezorgd zou zijn over een mogelijke Russische actie tegen Europa.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Donald Trump hernoemt Lake Ontario (Ontariomeer), dat op de grens ligt van de VS en Canada, naar Lake Amerika. Hij heeft een decreet daartoe ondertekend. Volgens de Amerikaanse president is de naamswijziging direct van kracht.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten zijn niet uit op een volledige vrije hand om vanuit Europa te opereren, zegt onderminister van Defensie Elbridge Colby. Maar ze willen wel weten waar ze op kunnen rekenen als ze bijvoorbeeld vliegbases of het luchtruim van een Europees land nodig hebben voor aanvallen op Iran of andere operaties.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental na de overstromingen in Nepal is opgelopen tot bijna vierhonderd, meldt de Nepalese politie op basis van een nieuwe telling. Reddingswerkers hebben de lichamen van zeker 389 slachtoffers geborgen. Net over de grens in Tibet staat het dodental nog steeds op drie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Een VN-oorlogstribunaal heeft de dood van de Bosnisch-Servische voormalig legerleider Ratko Mladić bevestigd. Volgens het zogenoemde Internationaal Restmechanisme voor Straftribunalen (IRMCT) overleed hij eerder op donderdag in een ziekenhuis in Den Haag.
2 uur geledenGOSEN-NEU ZITTAU (ANP) - Op een middelbare school in de Duitse plaats Gosen-Neu Zittau, vlakbij Berlijn, zijn twee mensen vermoord, meldt de lokale krant Märkische Allgemeine. Er is een verdachte opgepakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten van de Bosnisch-Servische voormalig legerleider Ratko Mladić dienden in de dagen voor zijn dood een dringend verzoek in bij een VN-oorlogstribunaal voor humanitaire vrijlating, zodat hij in Servië palliatieve zorg kon ontvangen. Dat zegt zijn advocaat Dragan Ivetić. Het tribunaal wees het verzoek af.
3 uur geleden