Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: VS doden 11 'narcoterroristen' op boot uit Venezuela

Trump: VS doden 11 'narcoterroristen' op boot uit Venezuela

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot die Venezuela verliet, zijn elf "narcoterroristen" omgekomen. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Trump meldde eerder al tijdens een persconferentie dat Amerikaanse troepen een boot uit Venezuela met "heel veel drugs" aan boord hadden neergeschoten.

Het zou gaan om leden van het drugskartel Tren de Aragua, dat volgens Trump wordt gecontroleerd door de Venezolaanse president Nicolás Maduro. De aanval vond plaats in internationale wateren in het zuidelijke Caribisch gebied, zei Trump. "Laat dit een waarschuwing zijn voor iedereen die overweegt drugs mee te nemen naar de Verenigde Staten."

De relatie tussen de VS en Venezuela is al jaren slecht. De afgelopen weken voerde de Amerikaanse regering de druk op Caracas op door oorlogsschepen naar een gebied rond het land te sturen. Trump acht Maduro verantwoordelijk voor "massamoord, drugshandel, sekshandel en gewelddadige en terroristische daden" in de Verenigde Staten.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef: uitbreiding EU is geopolitieke investering

BRUSSEL (ANP) - Uitbreiding van de Europese Unie is een prioriteit voor de Europese Commissie en een "geopolitieke investering", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag. "De grootschalige invasie van Rusland in Oekraïne en de geopolitieke verschuivingen maken de argumenten voor uitbreiding overduidelijk." De Commissie wil echter geen concessies doen en biedt geen sluiproutes aan landen om toe te treden voordat aan alle eisen is voldaan, benadrukte Kallas op een persconferentie.

4 minuten geleden
VN-milieubureau noemt opwarming boven 1,5 graad onvermijdelijk

NAIROBI (ANP) - Het is onvermijdelijk dat de gemiddelde opwarming van de aarde de 1,5 graad passeert. Daarmee is het meest ambitieuze streven uit het Klimaatakkoord van Parijs niet meer haalbaar. Veel klimaatwetenschappers kwamen al tot die conclusie, maar nu zegt ook het milieubureau van de VN (UNEP) het duidelijk in een rapport. Klimaatplannen van landen zijn een fractie beter geworden, maar ze kunnen niet voorkomen dat "op zijn minst tijdelijk" de 1,5 graad wordt overschreden.

24 minuten geleden
Tyfoon eist tientallen levens op de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR/DPA) - Op de Filipijnen zijn zeker veertig doden gevallen door tyfoon Kalmaegi. De krachtige storm zorgt voor hevige regenval en overstromingen, waardoor ongeveer 400.000 mensen ontheemd zijn geraakt.

27 minuten geleden
Duitsland werkt aan 3 miljard meer hulp voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Duitsland wil de financiële hulp voor Oekraïne volgend jaar met 3 miljard euro verhogen, zeggen bronnen rond de regering. Tot dusver is voor 2026 8,5 miljard euro uitgetrokken, maar Oekraïne zit in grote geldnood.

30 minuten geleden
Oekraïne moet hervormingen versnellen voor EU-lidmaatschap

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil Oekraïne helpen om de toetredingsonderhandelingen tot de EU voor eind 2028 af te ronden, maar dan moet Oekraïne het tempo van hervormingen opvoeren. Vooral wat betreft de rechtsstaat moet er nog veel worden aangepast om aan de EU-vereisten te voldoen. Dat staat in de jaarlijkse rapportage van de Europese Commissie over de voortgang van alle kandidaat-lidstaten die dinsdag is gepresenteerd.

1 uur geleden
Zelensky bezoekt militairen in de buurt van Pokrovsk

POKROVSK (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft militairen bezocht in de buurt van Pokrovsk. Rusland probeert die stad, gelegen in de oostelijke regio Donetsk, al ruim een jaar in te nemen en de situatie komt volgens Oekraïne steeds meer onder druk te staan.

1 uur geleden
EU-klimaatministers: cruciale dag in aanloop naar COP30 in Belém

BRUSSEL (ANP/AFP) - De onderhandelingen in Brussel over het klimaatdoel van 2040 en de ambities voor 2035 zijn de laatste horde voor de klimaattop in Belém in Brazilië die over een paar dagen begint, zeggen EU-klimaatministers. "Het is een cruciale dag", zegt de Franse milieuminister Monique Barbut bij aankomst dinsdagochtend. Als de EU met lege handen aankomt op COP30, zou dat een ramp zijn, zegt ze.

2 uur geleden