Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump vraagt rechter New York om uitstel uitspraak zwijggeldzaak

Trump vraagt rechter New York om uitstel uitspraak zwijggeldzaak

NEW YORK (ANP/RTR) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump heeft een rechter in New York gevraagd zijn uitspraak in de zogenoemde zwijggeldzaak uit te stellen. Die staat nu gepland voor komende vrijdag. In rechtbankdocumenten staat dat de advocaten van Trump nog beroep willen aantekenen tegen besluiten van de rechter, die heeft geweigerd de zaak te schrappen.

De zaak draait om zwijggeldbetalingen aan pornoster Stormy Daniels. Zij zegt het bed met Trump te hebben gedeeld en kreeg in aanloop naar de presidentsverkiezingen van 2016 betaald om daarover te zwijgen. Daniels kreeg het geld van een advocaat die optrad als probleemoplosser ('fixer'). Trump kreeg later het verwijt dat is gesjoemeld met de documenten om te verhullen dat hij de advocaat terugbetaalde.

Een jury oordeelde vorig jaar al dat Trump schuldig was. Dat gebeurde nog voordat hij opnieuw de presidentsverkiezingen won. Rechter Juan Merchan moet nog aangeven welke straf Trump krijgt opgelegd na het besluit van de jury. Merchan heeft al laten doorschemeren dat hij Trump bij de veroordeling geen gevangenisstraf wil opleggen. Wel gaat Trump daarna als veroordeelde crimineel het Witte Huis in.

Meer uit Buitenland

Israëlisch leger doodt man op Westelijke Jordaanoever

NABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.

1 uur geleden
Franse minister wil strenger optreden tegen illegale feesten

BOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.

1 uur geleden
Al Jazeera: Iraans vredesvoorstel behelst belofte non-agressie VS

ISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.

1 uur geleden
IAEA vraagt toegang tot lab kerncentrale Zaporizja na droneaanval

WENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft toegang gevraagd tot een laboratorium bij de kerncentrale Zaporizja in Oekraïne. Die staat onder controle van Rusland en werd zondag aangevallen met een drone.

3 uur geleden
Twee Flotilla-activisten blijven langer in Israëlische cel

ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.

6 uur geleden
Rubio naar Vaticaan na ruzie tussen Trump en de paus

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.

8 uur geleden
Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

10 uur geleden