Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump vraagt rechter New York om uitstel uitspraak zwijggeldzaak

Trump vraagt rechter New York om uitstel uitspraak zwijggeldzaak

NEW YORK (ANP/RTR) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump heeft een rechter in New York gevraagd zijn uitspraak in de zogenoemde zwijggeldzaak uit te stellen. Die staat nu gepland voor komende vrijdag. In rechtbankdocumenten staat dat de advocaten van Trump nog beroep willen aantekenen tegen besluiten van de rechter, die heeft geweigerd de zaak te schrappen.

De zaak draait om zwijggeldbetalingen aan pornoster Stormy Daniels. Zij zegt het bed met Trump te hebben gedeeld en kreeg in aanloop naar de presidentsverkiezingen van 2016 betaald om daarover te zwijgen. Daniels kreeg het geld van een advocaat die optrad als probleemoplosser ('fixer'). Trump kreeg later het verwijt dat is gesjoemeld met de documenten om te verhullen dat hij de advocaat terugbetaalde.

Een jury oordeelde vorig jaar al dat Trump schuldig was. Dat gebeurde nog voordat hij opnieuw de presidentsverkiezingen won. Rechter Juan Merchan moet nog aangeven welke straf Trump krijgt opgelegd na het besluit van de jury. Merchan heeft al laten doorschemeren dat hij Trump bij de veroordeling geen gevangenisstraf wil opleggen. Wel gaat Trump daarna als veroordeelde crimineel het Witte Huis in.

Meer uit Buitenland

Iraanse delegatie voor vredesoverleg gearriveerd in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.

1 uur geleden
Libanon meldt stijging dodental na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.

2 uur geleden
Trump ziet geen sterke onderhandelingspositie Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.

2 uur geleden
Iraanse parlementsvoorzitter wil eerst bestand in Libanon

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.

4 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanvallen op Libanon

NABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.

5 uur geleden
Schelde weer open voor scheepvaart na olielek Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.

6 uur geleden
19 jaar cel om fraudezaak rond Russisch militair themapark

MOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.

6 uur geleden