
Trump vraagt officieel om terugkeer op Facebook
NEW YORK (ANP/AFP) - De Amerikaanse ex-president Donald Trump, die in 2024 weer president wil worden, heeft officieel gevraagd terug te mogen keren op Facebook. Zijn campagneteam riep het sociale netwerk op een presidentskandidaat niet het zwijgen op te leggen.
De Republikeinse leider was twee jaar geleden geschorst van het platform na de bloedige aanval van zijn aanhangers op parlementsgebouw het Capitool in Washington. Facebook stelde toen dat Trump pas kon terugkeren als de "risico's voor de openbare veiligheid" waren verdwenen.
Een advocaat van Trump heeft inmiddels een brief gestuurd naar Facebook-oprichter Mark Zuckerberg, waarin hij hem vraagt een snelle toelating te bespreken. Hij stelt dat de schorsing van het Facebook-account van Trump het publieke debat "radicaal heeft vervormd en beperkt".
Een woordvoerder van Meta, het moederbedrijf van Facebook, zegt dat de komende weken een besluit wordt genomen. Trump was op 19 november al weer toegelaten tot Twitter, vier dagen nadat hij zich kandidaat had gesteld voor de volgende verkiezingen. Hij communiceert nu echter voornamelijk via zijn eigen platform Truth Social. Trump had 34 miljoen volgers op Facebook.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De NAVO-leiders houden het op hun top in Den Haag kort, verwachten diplomaten. De Amerikaanse president Donald Trump - als hij inderdaad komt - en zijn 31 collega's vergaderen niet alleen maar een paar uur. Ze zijn ook zo zuinig mogelijk met de gezamenlijke conclusies die ze na afloop opsommen in een slotverklaring. Ze willen botsingen voorkomen en gaan meningsverschillen uit de weg.
57 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische luchtaanvallen zijn zondag verspreid over Gaza zeker 33 mensen gedood, meldt de burgerbescherming van het gebied. Van de slachtoffers was meer dan de helft kind.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is zondagochtend de eerste ronde van de presidentsverkiezingen begonnen, na een campagne die vooral in het teken stond van buitenlands beleid en sociale thema's als abortus en lhbti-rechten.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - In Roemenië zijn zondagochtend de stembussen geopend voor de tweede ronde van de presidentsverkiezingen. Volgens peilingen wordt het een spannende tweestrijd tussen de radicale nationalist George Simion en de gematigde Nicosur Dan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Twee mensen zijn omgekomen en zeventien anderen zijn gewond geraakt nadat een groot zeilschip van de Mexicaanse marine tegen de Brooklyn Bridge is gebotst, heeft burgemeester Eric Adams van New York op X bekendgemaakt.
3 uur geledenBASEL (ANP) - Oostenrijk heeft dit jaar het Eurovisie Songfestival gewonnen. Wasted Love van zanger JJ kreeg met 436 punten de meeste punten. De Nederlandse zanger Claude eindigde met een puntenaantal van 175 op de 12e plaats.
3 uur geledenBASEL (ANP) - Twee mensen hebben tijdens het optreden van de Israëlische zangeres Yuval Raphael in de finale van het Eurovisie Songfestival geprobeerd het podium te bestormen. De beveiliging kon het duo tegenhouden, meldt de organiserende omroep SRG SSR. Ze zijn uit de zaal verwijderd en aan de politie overgedragen.
3 uur geleden