Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump verwijt Democraten radicale abortustandpunten

Trump verwijt Democraten radicale abortustandpunten

PHILADELPHIA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft de Democraten radicale abortustandpunten verweten. Hij haalde uit naar de vicepresidentskandidaat van Kamala Harris, Tim Walz. "Hij zegt dat abortus in de negende maand helemaal prima is. Hij zegt ook dat executie na de geboorte prima is. Dat is dan executie, geen abortus, want het kind is al geboren."

Trump kreeg de vraag waarom kiezers hem zouden moeten vertrouwen op het gebied van abortus en koos de aanval. Het is in de VS overigens niet legaal om baby's na de geboorte te doden. "Ik voorspelde dat je leugens zou horen", reageerde Harris.

Abortus geldt voor de Democraten als een belangrijk campagnepunt. Progressief Amerika reageerde woedend toen het door conservatieven gedomineerde Hooggerechtshof in 2022 een einde maakte aan het landelijke recht op abortus. De hoogste rechters draaiden toen de uitspraak terug in de bekende zaak Roe v. Wade uit 1973.

Trump gaf vorig jaar nog trots aan dat die stap aan hem te danken is, maar leek recentelijk meer te worstelen met zijn abortusstandpunt. Zo beloofde hij dat een volgende regering Trump "fantastisch" zal uitpakken voor vrouwen en hun rechten rondom zwangerschappen. Dat leidde tot geërgerde reacties van de anti-abortusbeweging.

Meer uit Buitenland

Florida opent onderzoek naar doden op speedboot bij Cuba

MIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.

24 minuten geleden
Zelensky belt met Trump over verdere onderhandelingen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.

1 uur geleden
President Suriname vraagt vertrek 3 directieleden staatsbedrijven

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.

2 uur geleden
Braziliaanse politici veroordeeld voor moord op gemeenteraadslid

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.

2 uur geleden
VS laten verkoop Venezolaanse olie aan Cuba opnieuw toe

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".

3 uur geleden
Cuba schiet vier mensen op Amerikaanse speedboot dood

HAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.

3 uur geleden
Vooraanstaande Democraat Larry Summers stapt op bij Harvard

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.

4 uur geleden