Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump verwijt Democraten radicale abortustandpunten

Trump verwijt Democraten radicale abortustandpunten

PHILADELPHIA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft de Democraten radicale abortustandpunten verweten. Hij haalde uit naar de vicepresidentskandidaat van Kamala Harris, Tim Walz. "Hij zegt dat abortus in de negende maand helemaal prima is. Hij zegt ook dat executie na de geboorte prima is. Dat is dan executie, geen abortus, want het kind is al geboren."

Trump kreeg de vraag waarom kiezers hem zouden moeten vertrouwen op het gebied van abortus en koos de aanval. Het is in de VS overigens niet legaal om baby's na de geboorte te doden. "Ik voorspelde dat je leugens zou horen", reageerde Harris.

Abortus geldt voor de Democraten als een belangrijk campagnepunt. Progressief Amerika reageerde woedend toen het door conservatieven gedomineerde Hooggerechtshof in 2022 een einde maakte aan het landelijke recht op abortus. De hoogste rechters draaiden toen de uitspraak terug in de bekende zaak Roe v. Wade uit 1973.

Trump gaf vorig jaar nog trots aan dat die stap aan hem te danken is, maar leek recentelijk meer te worstelen met zijn abortusstandpunt. Zo beloofde hij dat een volgende regering Trump "fantastisch" zal uitpakken voor vrouwen en hun rechten rondom zwangerschappen. Dat leidde tot geërgerde reacties van de anti-abortusbeweging.

Meer uit Buitenland

Regering Iran roept op tot steunprotesten in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.

29 minuten geleden
Rutte belt Erdogan over Iran-conflict en bewaken NAVO-zuidflank

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.

30 minuten geleden
Qatar schiet twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht

DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht geschoten, meldt het Qatarese ministerie van Defensie. Qatar is een van de Golfstaten die sinds zaterdag wordt aangevallen door Iran, omdat het land Amerikaanse militaire bases huisvest.

59 minuten geleden
Trump over oorlog met Iran: grote golf moet nog komen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn krijgsmacht Iran aan het raken is, maar "nog niet eens hard". De "grote golf" moet nog komen, aldus Trump tegen CNN. "Die grote komt snel."

1 uur geleden
Israël zegt zeshonderd doelen in Iran te hebben aangevallen

JERUZALEM (ANP/DPA) - Israël heeft tot nu toe meer dan zeshonderd doelen aangevallen in Iran, meldt het Israëlische leger. Het zou gaan om ruim twintig locaties die gelinkt waren aan Iraanse militaire leiders, zeker 150 raketlanceerinstallaties en meer dan tweehonderd luchtafweersystemen.

1 uur geleden
Frankrijk wil ruimere kernwapenparaplu, ook met Nederland

ÎLE LONGUE (ANP) - Frankrijk wil de beschermende werking van zijn kernwapenarsenaal delen met anderen. Het praat met Nederland en zeven andere Europese landen over "vooruitgeschoven afschrikking", zegt president Emmanuel Macron in een langverwachte toespraak. Deze bondgenoten mogen volgens hem meedoen aan oefeningen met Franse kernwapens. In geval van "crisis" kunnen die wapens ook in de partnerlanden worden gestationeerd.

2 uur geleden
Rutte prijst aanval op Iran, wijst op Iraans terreurgevaar

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte is blij met de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran. Hij wijst erop dat het Iraanse regime een groot gevaar vormt voor NAVO-landen en hun bondgenoten.

2 uur geleden