Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump verwacht dinsdag arrestatie, roept op tot protest

Trump verwacht dinsdag arrestatie, roept op tot protest

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump verwacht dat hij dinsdag wordt gearresteerd. Dat schrijft hij op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social. Hij roept zijn aanhangers op om te protesteren.

Het draait vermoedelijk om een onderzoek dat zich richt op een betaling van 130.000 dollar aan pornoster Stormy Daniels, van wie de echte naam Stephanie Clifford is. Die betaling werd enkele weken voor de presidentsverkiezingen van 2016 gedaan, naar verluidt om te voorkomen dat zij naar buiten zou treden over een affaire die ze jaren eerder met Trump zou hebben gehad. Trump zelf ontkent dat.

Op Truth Social verwijst Trump zaterdag naar "illegale lekken vanuit een corrupt en zeer politiek kantoor van de officier van justitie in Manhattan" en roept hij op tot protest. "De leidende Republikeinse kandidaat en voormalig president van de Verenigde Staten van Amerika zal volgende week dinsdag worden gearresteerd. Demonstreer, neem onze natie terug."

Uitnodiging geweigerd

Het bericht is niet bevestigd door de openbaar aanklager, maar er wordt volop gespeculeerd dat een aanklacht waarschijnlijk is. Als Trump wordt aangeklaagd zou hij de eerste voormalige president worden die strafrechtelijk wordt vervolgd. Het zou ook zijn poging om de Republikeinse kandidaat voor de presidentsverkiezingen van 2024 te worden in gevaar brengen, al zei hij zelf dat ook als hij wordt aangeklaagd doorgaat met zijn campagne.

Daniels had woensdag een ontmoeting met de aanklagers. Haar advocaat heeft laten weten dat zij heeft ingestemd zichzelf beschikbaar te stellen als getuige, of voor verder onderzoek. Trump is eerder deze maand uitgenodigd door het team van openbaar aanklager Alvin Bragg om te getuigen, maar hij zou dit hebben geweigerd. Volgens juridische experts is de uitnodiging een teken dat de aanklacht nabij is.

Het onderzoek is een van de vele juridische problemen waarmee Trump wordt geconfronteerd terwijl hij de Republikeinse nominatie voor het presidentschap probeert binnen te halen. In de staat Georgia onderzoekt een aanklager de pogingen van Trump en zijn bondgenoten om zijn verkiezingsverlies in 2020 in de zuidelijke staat ongedaan te maken. Ook loopt er een landelijk onderzoek tegen Trump naar zijn omgang met geheime documenten en zijn mogelijke betrokkenheid bij de aanval op het Capitool begin 2021.

Meer uit Buitenland

Houthi's: Saudi-Arabië voerde binnen 24 uur ruim 50 aanvallen uit

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben zondag gemeld dat Saudi-Arabië in 24 uur tijd meer dan vijftig aanvallen op hun posities heeft uitgevoerd. Dit gebeurde nadat de door Iran gesteunde groepering de verantwoordelijkheid had opgeëist voor een aanval met drones en raketten op een militaire basis in Saudi-Arabië.

4 uur geleden
Prognose: links oppositieblok wint Zweedse verkiezingen

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Volgens een prognose van de Zweedse zender SVT stevent het centrumlinkse oppositieblok in Zweden af op 51,3 procent van de stemmen in de parlementsverkiezingen van het land. De Zweedse centrumlinkse partijen steunen de sociaaldemocratische leider Magdalena Andersson als premier.

4 uur geleden
Tusk verwijt Rusland escalatie na aanval op trein naar Polen

WARSCHAU (ANP/DPA) - Na een Russische droneaanval vlak bij de Pools-Oekraïense grens op een trein die richting Warschau reed, heeft de Poolse regering Moskou ervan beschuldigd het conflict te laten escaleren. "Escalatie van Russische kant is nu werkelijkheid geworden en voorbeelden daarvan komen steeds dichter bij onze grens," zei premier Donald Tusk tijdens een bijeenkomst van een crisisteam.

6 uur geleden
Tienduizenden op de vlucht door opgelaaid geweld in Jemen

SANAA (ANP) - Door het opgelaaide geweld in Jemen is het aantal vluchtelingen sinds begin deze maand sterk toegenomen. 82.000 mensen raakten ontheemd sinds de Houthi's aan een offensief begonnen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM). Meer dan 2000 vluchtten naar het Oost-Afrikaanse Djibouti, dat aan de andere kant van de zeestraat Bab al-Mandeb ligt.

7 uur geleden
Spaanse regering: 5300 migranten Ceuta teruggekeerd naar Marokko

MADRID (ANP/AFP) - Meer dan 5300 migranten die na de toestroom eind juli in de Spaanse exclave Ceuta waren achtergebleven, zijn sinds 10 augustus "vrijwillig" naar Marokko teruggekeerd. Dat meldt de Spaanse minister van Territoriaal Beleid, Ángel Víctor Torres, op X.

7 uur geleden
Trump: Kyiv moet stoppen met aanvallen op raffinaderijen Rusland

DUBLIN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Oekraïne stopt met de aanvallen op Russische dieselraffinaderijen. Dat zei hij tegen de pers tijdens een bezoek aan Ierland.

8 uur geleden
President Iran: willen oorlogsbladzijde omslaan in band met VAE

NEW DELHI (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) willen de onderlinge relaties verbeteren, nadat deze ernstig waren verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian na een ontmoeting met sjeik Khaled bin Mohamed bin Zayed Al ‌Nahyan, de kroonprins van Abu Dhabi.

8 uur geleden