Trump vervangt campagneleider herverkiezing
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft met nog minder dan vier maanden tot de Amerikaanse presidentsverkiezingen zijn campagneleider Brad Parscale vervangen. Dat maakte de president bekend op Facebook.
Parscale was sinds begin 2018 hoofd van Trumps herverkiezingscampagne. Ook was hij betrokken bij diens eerste gooi naar het presidentschap in 2015. Bill Stepien, die al onderdeel uitmaakte van het campagneteam, is het nieuwe hoofd. Parscale krijgt een andere rol.
"Beiden waren zeer betrokken in onze historische overwinning in 2016", schreef Trump op Facebook over Parscale en Stepien. "Ik kijk ernaar uit samen een grote en zeer belangrijke tweede overwinning te behalen."
Verschillende Amerikaanse media berichtten dat Trump niet tevreden zou zijn met de recente koers die Parscale uitzette voor de campagne. Onder meer een verkiezingsrally in Tulsa (Oklahoma) vorige maand leverde Trump een golf van kritiek op, omdat hij tijdens de coronacrisis een massabijeenkomst hield. Ook bleek later dat twee aanwezige campagneleden besmet waren met corona.
Trump, die in de meest recente peilingen achterloopt op zijn Democratische uitdager Joe Biden, zou behalve de kritiek ook ontstemd zijn over het feit dat een deel van de verkiezingsrally in Tulsa werd afgelast wegens een gebrek aan publiek.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
5 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
10 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
10 uur geleden