Trump-vertrouweling weigert parlementscommissie te antwoorden
WASHINGTON (ANP/RTR) - Roger Stone, een voormalig adviseur en vriend van oud-president Donald Trump, weigert vragen te beantwoorden van het panel van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden dat de bestorming van het Capitool onderzoekt. De commissie had hem vorige maand gedagvaard. Hij kwam vrijdag wel opdagen, maar met een beroep op zijn recht zichzelf niet te beschuldigen ging hij niet in op vragen, zei hij na de bijeenkomst achter gesloten deuren.
De 69-jarige lobbyist en politiek strateeg was volgens de onderzoekscommissie betrokken bij de organisatie en voorbereiding van de mars die voorafging aan de parlementsbestorming op 6 januari. Naast hem moet een hele reeks topadviseurs van Trump getuigen en documenten overleggen. Onder hen ex-adviseur Steve Bannon, die weigerde te getuigen en daarvoor is aangeklaagd voor minachting van het parlement.
Met de bestorming wilden Trump-aanhangers voorkomen dat de overwinning van Joe Biden bij de presidentsverkiezingen werd bekrachtigd. Stone dook op bij betogingen op 5 januari en werd toen beschermd door de extreemrechtse Oath Keepers. Meerdere leden van die militie zijn aangeklaagd voor hun rol bij de aanval een dag later. De commissie van het door Democraten gedomineerde Huis van Afgevaardigden zoekt uit wat het verband is tussen het Witte Huis en de Trump-aanhangers die het Capitool aanvielen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De nieuwe woordvoerder van het Witte Huis vertrekt. Dat zegt een hoge bron binnen de regering tegen Fox News. Katie Zacharia trad eerder deze maand aan als perschef. Haar positie kwam onder druk te staan toen discussie ontstond over de vraag of ze terecht de titel van advocaat had gebruikt.
19 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland vestigt in Oekraïne een "veiligheidszone" aan de grens. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin, die benadrukte dat over de status van dat gebied niet onderhandeld zal worden bij toekomstig vredesoverleg.
33 minuten geledenNAIROBI (ANP/AFP) - In Kenia is een derde besmetting met het ebolavirus vastgesteld. Het gaat om een nabij familielid van de twee personen die eerder positief waren getest, aldus het ministerie van Gezondheid.
39 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Instagramaccounts van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva hebben tijdens de verkiezingen in het land nadelige gevolgen ondervonden van beperkende maatregelen, schrijft Folha de S.Paulo. De Braziliaanse krant schrijft dat personeel van moederbedrijf Meta dat heeft erkend in interne communicatie.
1 uur geledenROME (ANP/AFP/RTR) - De paus heeft vanuit het ziekenhuis gebeld met de Russische leider Vladimir Poetin. Leo drong volgens het Vaticaan aan op een staakt-het-vuren rond de Oekraïense stad Olesjky, zodat burgers daar noodhulp kunnen krijgen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Medestanders van de Amerikaanse president Donald Trump pleiten openlijk voor verregaande maatregelen rond de Congresverkiezingen als ze de indruk krijgen dat die niet eerlijk verlopen. Dat bracht nieuwssite Axios in kaart. Er wordt onder meer de mogelijkheid geopperd om de staat van beleg uit te roepen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - In de Gazastrook zijn meer dan 340 kinderen gedood sinds het ingaan van het staakt-het-vuren een jaar geleden, aldus UNICEF. Volgens de kinderrechtenorganisatie worden veel kinderen het slachtoffer van Israëlische droneaanvallen en bombardementen die nog altijd plaatsvinden in het Palestijnse gebied.
3 uur geleden