Trump-vertrouweling weigert parlementscommissie te antwoorden
WASHINGTON (ANP/RTR) - Roger Stone, een voormalig adviseur en vriend van oud-president Donald Trump, weigert vragen te beantwoorden van het panel van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden dat de bestorming van het Capitool onderzoekt. De commissie had hem vorige maand gedagvaard. Hij kwam vrijdag wel opdagen, maar met een beroep op zijn recht zichzelf niet te beschuldigen ging hij niet in op vragen, zei hij na de bijeenkomst achter gesloten deuren.
De 69-jarige lobbyist en politiek strateeg was volgens de onderzoekscommissie betrokken bij de organisatie en voorbereiding van de mars die voorafging aan de parlementsbestorming op 6 januari. Naast hem moet een hele reeks topadviseurs van Trump getuigen en documenten overleggen. Onder hen ex-adviseur Steve Bannon, die weigerde te getuigen en daarvoor is aangeklaagd voor minachting van het parlement.
Met de bestorming wilden Trump-aanhangers voorkomen dat de overwinning van Joe Biden bij de presidentsverkiezingen werd bekrachtigd. Stone dook op bij betogingen op 5 januari en werd toen beschermd door de extreemrechtse Oath Keepers. Meerdere leden van die militie zijn aangeklaagd voor hun rol bij de aanval een dag later. De commissie van het door Democraten gedomineerde Huis van Afgevaardigden zoekt uit wat het verband is tussen het Witte Huis en de Trump-aanhangers die het Capitool aanvielen.
Meer uit Buitenland
LISSABON (ANP/AFP) - De Portugese politie heeft in Lissabon opgetreden tegen burgers die demonstreren tegen hoge kosten van huisvesting. Er zijn tientallen arrestaties verricht.
19 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtmacht gaat het Saudische luchtruim beschermen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Premier Andy Burnham heeft gevraagd om de missie.
21 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Door het oplaaien van de burgeroorlog in Jemen zijn meer dan 250.000 mensen ontheemd geraakt. De cijfers van VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR hebben betrekking op de periode tussen 1 augustus en 17 oktober.
1 uur geledenABYEI (ANP/RTR) - Zeker 73 mensen zijn omgekomen bij een drone-aanval op een markt in een grensgebied bij Soedan en Zuid-Soedan, zeggen de lokale autoriteiten. Die schrijven de aanval toe aan het Soedanese regeringsleger.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtbeelden van woningen in Duitsland mogen niet op Google Earth en Google Maps worden getoond als de eigenaar bezwaar maakt. Dat heeft een Duitse rechtbank besloten nadat een man uit Frankfurt het Amerikaanse techbedrijf had aangeklaagd.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere politieke groepen in het Europees Parlement vinden dat 'een hybride oorlog' niet langer een juiste term is voor de situatie in de Zwarte Zee. Dat zeiden ze in een debat met EU-buitenlandchef Kaja Kallas, onder meer over vermoedelijke Russische drones die afgelopen weken Bulgaarse schepen geraakt hebben en drones die door Roemenië zijn neergehaald.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist dinsdag naar Oslo om deel te nemen aan gesprekken met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de leiders van Noorwegen en Finland. De andere Amerikaanse gezant, Jared Kushner, sluit digitaal aan bij het overleg, aldus de Noorse regering.
4 uur geleden