Trump-vertrouweling weigert parlementscommissie te antwoorden
WASHINGTON (ANP/RTR) - Roger Stone, een voormalig adviseur en vriend van oud-president Donald Trump, weigert vragen te beantwoorden van het panel van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden dat de bestorming van het Capitool onderzoekt. De commissie had hem vorige maand gedagvaard. Hij kwam vrijdag wel opdagen, maar met een beroep op zijn recht zichzelf niet te beschuldigen ging hij niet in op vragen, zei hij na de bijeenkomst achter gesloten deuren.
De 69-jarige lobbyist en politiek strateeg was volgens de onderzoekscommissie betrokken bij de organisatie en voorbereiding van de mars die voorafging aan de parlementsbestorming op 6 januari. Naast hem moet een hele reeks topadviseurs van Trump getuigen en documenten overleggen. Onder hen ex-adviseur Steve Bannon, die weigerde te getuigen en daarvoor is aangeklaagd voor minachting van het parlement.
Met de bestorming wilden Trump-aanhangers voorkomen dat de overwinning van Joe Biden bij de presidentsverkiezingen werd bekrachtigd. Stone dook op bij betogingen op 5 januari en werd toen beschermd door de extreemrechtse Oath Keepers. Meerdere leden van die militie zijn aangeklaagd voor hun rol bij de aanval een dag later. De commissie van het door Democraten gedomineerde Huis van Afgevaardigden zoekt uit wat het verband is tussen het Witte Huis en de Trump-aanhangers die het Capitool aanvielen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn tachtigste verjaardag gevierd met een aantal bloedige kooigevechten op het gazon van het Witte Huis. Samen met duizenden toeschouwers keek hij toe hoe de UFC-vechters elkaar te lijf gingen.
15 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische luchtaanvallen op de Oekraïense steden Kyiv en Kharkiv is het aantal dodelijke slachtoffers opgelopen naar zeker negen mensen. Dat melden de Oekraïense autoriteiten.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Het gezicht en de voorzitter van de Argentijnse actiegroep Moeders van het Plaza de Mayo, Taty Almeida, is zondag overleden. Dat heeft de organisatie zelf bekendgemaakt.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Bij een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Toela zijn drie mensen omgekomen en zijn drie gewonden gevallen. Dat meldt de regionale gouverneur, Dmitri Milyayev, in een Telegram-bericht.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Bij diverse luchtaanvallen door Rusland op Oekraïne zijn zeker vijf mensen gedood. Ook vielen op diverse plaatsen gewonden. Dat melden de Oekraïense autoriteiten in de nacht van zondag op maandag.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland en Italië hebben gezegd dat zij bereid zijn de sancties tegen Iran op te heffen. Dat schrijven de leiders van de vier landen in een gezamenlijke verklaring.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense verdedigingssystemen hebben diverse luchtaanvallen boven de hoofdstad Kyiv weten af te slaan. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko maandagochtend op Telegram.
6 uur geleden