Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: vertrek Fed-baas Powell kan niet snel genoeg komen

Trump: vertrek Fed-baas Powell kan niet snel genoeg komen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat het vertrek van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell niet snel genoeg kan komen. Volgens Trump moet de Amerikaanse centrale bank de rente verlagen. Maar Powell heeft juist gezegd dat hij daar nog mee wil wachten.

Het centralebankhoofd gaf woensdag aan dat de Amerikaanse importheffingen hoger waren dan waarvan de Fed was uitgegaan en benadrukte nogmaals dat deze waarschijnlijk leiden tot stijgende prijzen en tragere economische groei. Ook zei Powell dat de Fed zou wachten op meer gegevens voordat de rentetarieven worden gewijzigd.

Trump reageerde donderdag op zijn socialemediaplatform fel: "Powells vertrek kan niet snel genoeg komen!" Het was niet meteen duidelijk of Trump hiermee verwees naar het geplande einde van Powells termijn in 2026, of dat hij Powell als Fed-baas wil ontslaan. Het Witte Huis was volgens persbureau Bloomberg niet direct bereikbaar voor commentaar. De Fed weigerde te reageren.

Eerdere ontslagen

Trump heeft al laten zien dat hij in staat is topfunctionarissen te ontslaan bij instanties die normaal onafhankelijk zijn van het Witte Huis. Zo vertrokken al hoge bestuurders bij de Federal Trade Commission, de National Labor Relations Board en de Merit Systems Protection Board.

Chuck Schumer, leider van de Democratische minderheid in de Senaat, veroordeelde de opmerking van Trump. Op X schreef hij: "Een onafhankelijke Fed is essentieel voor een gezonde economie."

Opvolging Powell

Minister van Financiën Scott Bessent verklaarde onlangs dat de regering "ergens in de herfst" gaat kijken naar een mogelijke opvolger van Powell. Daarvoor zouden dan ook gesprekken met mogelijke kandidaten moeten plaatsvinden.

In een gesprek met journalisten zei Trump later dat Powell waarschijnlijk zou aftreden als Fed-voorzitter. Powell zei zelf herhaaldelijk zijn volledige termijn uit te willen zitten tot mei 2026 en een verzoek om op te stappen van de president zou afwijzen.

Onafhankelijkheid

"Ik denk dat er veel politieke druk staat op hem om de rente te verlagen", zei Trump over Powell. In de regel zijn centrale banken in grote economieën als de VS en de eurozone juist onafhankelijk bij het bepalen van hun rentebeleid voor prijsstabiliteit.

Meer uit Financieel

BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

1 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

4 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

4 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

14 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

22 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

22 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

1 dag geleden