Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump verplaatst inauguratie naar binnen om vrieskou

Trump verplaatst inauguratie naar binnen om vrieskou

WASHINGTON (ANP) - De inauguratie van de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump maandag wordt verplaatst naar binnen in het Capitool. Dat maakte Trump bekend via Truth Social. Volgens hem wordt het te koud en is het zijn "plicht" om het volk te beschermen.

"Volgens het weerbericht voor Washington D.C. zou de temperatuur tot een ernstig laagterecord kunnen dalen", schrijft de Republikein op zijn eigen platform. "Er gaat een poolstorm over het land. Ik wil niet dat mensen gewond raken, op welke manier dan ook. Het zijn gevaarlijke omstandigheden voor de tienduizenden agenten, hulpverleners, politiehonden en zelfs paarden, en honderdduizenden supporters die vele uren buiten zullen staan." Het wordt maandag naar verwachting maximaal -5 graden Celsius.

De ceremonie vindt nu plaats in de rotunda, de grote centrale hal van het Capitool. Eerst zou de ceremonie daarbuiten zijn, zodat ook duizenden mensen op The National Mall een glimp konden opvangen. Als mensen daar toch willen staan, raadt Trump hen aan om zich warm te kleden.

Parade

De laatste keer dat de ceremonie binnen moest worden gehouden was in 1985 bij de inauguratie van Ronald Reagan. Ook dat was vanwege de kou.

De inauguratie kan live worden gevolgd op grote schermen in de Capital One Arena, een overdekt sportstadion dat dicht bij het Capitool en het Witte Huis ligt. Daar passen tijdens een basketbalwedstrijd ruim 20.000 toeschouwers in. Trump komt na de ceremonie zelf ook naar het stadion en zal daar de presidentiële parade bekijken, die aanvankelijk ook buiten zou zijn. Verdere evenementen rond de inauguratie blijven ongewijzigd, aldus Trump.

Meer uit Buitenland

Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

11 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

11 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

12 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

14 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

15 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

16 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

17 uur geleden