Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump verplaatst inauguratie naar binnen om vrieskou

Trump verplaatst inauguratie naar binnen om vrieskou

WASHINGTON (ANP) - De inauguratie van de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump maandag wordt verplaatst naar binnen in het Capitool. Dat maakte Trump bekend via Truth Social. Volgens hem wordt het te koud en is het zijn "plicht" om het volk te beschermen.

"Volgens het weerbericht voor Washington D.C. zou de temperatuur tot een ernstig laagterecord kunnen dalen", schrijft de Republikein op zijn eigen platform. "Er gaat een poolstorm over het land. Ik wil niet dat mensen gewond raken, op welke manier dan ook. Het zijn gevaarlijke omstandigheden voor de tienduizenden agenten, hulpverleners, politiehonden en zelfs paarden, en honderdduizenden supporters die vele uren buiten zullen staan." Het wordt maandag naar verwachting maximaal -5 graden Celsius.

De ceremonie vindt nu plaats in de rotunda, de grote centrale hal van het Capitool. Eerst zou de ceremonie daarbuiten zijn, zodat ook duizenden mensen op The National Mall een glimp konden opvangen. Als mensen daar toch willen staan, raadt Trump hen aan om zich warm te kleden.

Parade

De laatste keer dat de ceremonie binnen moest worden gehouden was in 1985 bij de inauguratie van Ronald Reagan. Ook dat was vanwege de kou.

De inauguratie kan live worden gevolgd op grote schermen in de Capital One Arena, een overdekt sportstadion dat dicht bij het Capitool en het Witte Huis ligt. Daar passen tijdens een basketbalwedstrijd ruim 20.000 toeschouwers in. Trump komt na de ceremonie zelf ook naar het stadion en zal daar de presidentiële parade bekijken, die aanvankelijk ook buiten zou zijn. Verdere evenementen rond de inauguratie blijven ongewijzigd, aldus Trump.

Meer uit Buitenland

Media: Trump en Netanyahu botsen over strategie inzake Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.

2 uur geleden
Harvard wil hervormen omdat studenten te hoge cijfers halen

CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.

4 uur geleden
Meerderheid landen erkent klimaatverplichtingen bij VN

NEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.

7 uur geleden
VS klagen voormalige Cubaanse president Raúl Castro aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.

12 uur geleden
Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

14 uur geleden
Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

15 uur geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.

15 uur geleden