Trump verplaatst inauguratie naar binnen om vrieskou
WASHINGTON (ANP) - De inauguratie van de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump maandag wordt verplaatst naar binnen in het Capitool. Dat maakte Trump bekend via Truth Social. Volgens hem wordt het te koud en is het zijn "plicht" om het volk te beschermen.
"Volgens het weerbericht voor Washington D.C. zou de temperatuur tot een ernstig laagterecord kunnen dalen", schrijft de Republikein op zijn eigen platform. "Er gaat een poolstorm over het land. Ik wil niet dat mensen gewond raken, op welke manier dan ook. Het zijn gevaarlijke omstandigheden voor de tienduizenden agenten, hulpverleners, politiehonden en zelfs paarden, en honderdduizenden supporters die vele uren buiten zullen staan." Het wordt maandag naar verwachting maximaal -5 graden Celsius.
De ceremonie vindt nu plaats in de rotunda, de grote centrale hal van het Capitool. Eerst zou de ceremonie daarbuiten zijn, zodat ook duizenden mensen op The National Mall een glimp konden opvangen. Als mensen daar toch willen staan, raadt Trump hen aan om zich warm te kleden.
Parade
De laatste keer dat de ceremonie binnen moest worden gehouden was in 1985 bij de inauguratie van Ronald Reagan. Ook dat was vanwege de kou.
De inauguratie kan live worden gevolgd op grote schermen in de Capital One Arena, een overdekt sportstadion dat dicht bij het Capitool en het Witte Huis ligt. Daar passen tijdens een basketbalwedstrijd ruim 20.000 toeschouwers in. Trump komt na de ceremonie zelf ook naar het stadion en zal daar de presidentiële parade bekijken, die aanvankelijk ook buiten zou zijn. Verdere evenementen rond de inauguratie blijven ongewijzigd, aldus Trump.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
31 minuten geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.
7 uur geleden