Trump verplaatst inauguratie naar binnen om vrieskou
WASHINGTON (ANP) - De inauguratie van de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump maandag wordt verplaatst naar binnen in het Capitool. Dat maakte Trump bekend via Truth Social. Volgens hem wordt het te koud en is het zijn "plicht" om het volk te beschermen.
"Volgens het weerbericht voor Washington D.C. zou de temperatuur tot een ernstig laagterecord kunnen dalen", schrijft de Republikein op zijn eigen platform. "Er gaat een poolstorm over het land. Ik wil niet dat mensen gewond raken, op welke manier dan ook. Het zijn gevaarlijke omstandigheden voor de tienduizenden agenten, hulpverleners, politiehonden en zelfs paarden, en honderdduizenden supporters die vele uren buiten zullen staan." Het wordt maandag naar verwachting maximaal -5 graden Celsius.
De ceremonie vindt nu plaats in de rotunda, de grote centrale hal van het Capitool. Eerst zou de ceremonie daarbuiten zijn, zodat ook duizenden mensen op The National Mall een glimp konden opvangen. Als mensen daar toch willen staan, raadt Trump hen aan om zich warm te kleden.
Parade
De laatste keer dat de ceremonie binnen moest worden gehouden was in 1985 bij de inauguratie van Ronald Reagan. Ook dat was vanwege de kou.
De inauguratie kan live worden gevolgd op grote schermen in de Capital One Arena, een overdekt sportstadion dat dicht bij het Capitool en het Witte Huis ligt. Daar passen tijdens een basketbalwedstrijd ruim 20.000 toeschouwers in. Trump komt na de ceremonie zelf ook naar het stadion en zal daar de presidentiële parade bekijken, die aanvankelijk ook buiten zou zijn. Verdere evenementen rond de inauguratie blijven ongewijzigd, aldus Trump.
Meer uit Buitenland
SOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.
28 minuten geledenPENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
7 uur geleden