Trump verliest zaak over deporteren migrantenkinderen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering Trump mag onbegeleide kinderen die werden gepakt terwijl ze illegaal het land binnenkwamen, niet terugsturen. Een rechter in Washington heeft dat bepaald. De Amerikaanse regering wilde ze terugsturen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
Volgens rechter Emmet Sullivan is het aannemelijk dat de minderjarigen onherstelbaar leed wordt aangedaan als ze worden teruggestuurd, omdat ze slachtoffer kunnen worden van seksueel misbruik en ander geweld. Ze zouden zelfs kunnen worden gedood of gemarteld als ze direct naar hun thuisland worden gestuurd, aldus de rechter.
Over migrantenkinderen is meer te doen in de VS. Eerder bleek dat 545 migrantenkinderen van hun ouders zijn gescheiden omdat de gezinnen illegaal het land waren binnengekomen. De regering begon in mei 2018 met het gescheiden gevangenzetten van gezinnen van illegale migranten, maar staakte dat na protesten, behalve in gevallen waarin de ouders "een risico" voor hun kinderen vormden. De rechter droeg de regering twee jaar geleden op alles in het werk te stellen om kinderen met hun ouders te herenigen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
24 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
2 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
3 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
3 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
3 uur geleden