Trump verliest zaak over deporteren migrantenkinderen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering Trump mag onbegeleide kinderen die werden gepakt terwijl ze illegaal het land binnenkwamen, niet terugsturen. Een rechter in Washington heeft dat bepaald. De Amerikaanse regering wilde ze terugsturen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
Volgens rechter Emmet Sullivan is het aannemelijk dat de minderjarigen onherstelbaar leed wordt aangedaan als ze worden teruggestuurd, omdat ze slachtoffer kunnen worden van seksueel misbruik en ander geweld. Ze zouden zelfs kunnen worden gedood of gemarteld als ze direct naar hun thuisland worden gestuurd, aldus de rechter.
Over migrantenkinderen is meer te doen in de VS. Eerder bleek dat 545 migrantenkinderen van hun ouders zijn gescheiden omdat de gezinnen illegaal het land waren binnengekomen. De regering begon in mei 2018 met het gescheiden gevangenzetten van gezinnen van illegale migranten, maar staakte dat na protesten, behalve in gevallen waarin de ouders "een risico" voor hun kinderen vormden. De rechter droeg de regering twee jaar geleden op alles in het werk te stellen om kinderen met hun ouders te herenigen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.
2 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.
3 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - Een belangrijk aankoopprogramma voor munitie voor Oekraïne gaat toch door. Tsjechië blijft ook onder de minder Oekraïnegezinde nieuwe regering de levering van artilleriegranaten coördineren, zegt premier Andrej Babiš.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.
5 uur geleden