Trump verliest zaak over deporteren migrantenkinderen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering Trump mag onbegeleide kinderen die werden gepakt terwijl ze illegaal het land binnenkwamen, niet terugsturen. Een rechter in Washington heeft dat bepaald. De Amerikaanse regering wilde ze terugsturen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
Volgens rechter Emmet Sullivan is het aannemelijk dat de minderjarigen onherstelbaar leed wordt aangedaan als ze worden teruggestuurd, omdat ze slachtoffer kunnen worden van seksueel misbruik en ander geweld. Ze zouden zelfs kunnen worden gedood of gemarteld als ze direct naar hun thuisland worden gestuurd, aldus de rechter.
Over migrantenkinderen is meer te doen in de VS. Eerder bleek dat 545 migrantenkinderen van hun ouders zijn gescheiden omdat de gezinnen illegaal het land waren binnengekomen. De regering begon in mei 2018 met het gescheiden gevangenzetten van gezinnen van illegale migranten, maar staakte dat na protesten, behalve in gevallen waarin de ouders "een risico" voor hun kinderen vormden. De rechter droeg de regering twee jaar geleden op alles in het werk te stellen om kinderen met hun ouders te herenigen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.
5 minuten geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
6 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
18 uur geleden