Trump verleent 23 anti-abortusactivisten gratie
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gratie verleend aan 23 anti-abortusactivisten. De demonstranten zouden volgens het Witte Huis zijn vervolgd onder de regering van voorganger Joe Biden.
"Ze hadden niet vervolgd moeten worden. Velen van hen zijn oude mensen", zei Trump. De gratie komt een dag voor de jaarlijkse anti-abortusmars in Washington, de March for Life.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.
1 uur geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.
5 uur geledenGELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
9 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
10 uur geleden