Trump verlaagt importheffingen op landbouwmachines
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft aangekondigd de importtarieven op landbouwmachines zoals maaidorsers en oogstmachines te verlagen om de kosten voor Amerikaanse boeren en fabrikanten te drukken. De tarieven dalen van 25 naar 15 procent. Buitenlandse bedrijven kunnen daarbij in aanmerking komen voor een lager tarief van 10 procent als hun apparatuur voor minstens 85 procent uit Amerikaans staal of aluminium bestaat.
De Amerikaanse president Donald Trump worstelt al langer met hoge kosten en klachten van bedrijven die zeggen dat alle door Washington opgeworpen tarieven voor problemen zorgen. In april voerde zijn regering daarom ook al tariefsverlagingen door voor sommige producten.
De oorlog in het Midden-Oosten raakt Amerikaanse bedrijven ook. Deere & Co, de maker van de iconische groene landbouwmachines, gaf de sterk gestegen brandstof- en meststofkosten als gevolg van het conflict onlangs de schuld van tegenvallende tractorverkopen.
Nieuwe heffingen
Toch schrikt Washington er niet voor terug om nog steeds met nieuwe heffingen te komen. Nu is er bijvoorbeeld een nieuwe strafheffing van 25 procent voorgesteld op veel import uit Brazilië. Volgens handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer zijn de handelspraktijken van het Zuid-Amerikaanse land oneerlijk op verschillende terreinen, van digitale handel tot illegale ontbossing.
De nieuwe tarieven lijken gedeeltelijk een heffing van 50 procent op veel Braziliaanse goederen te vervangen die vorig jaar door Trump werd opgelegd als straf voor het vervolgen van voormalig president en Trump-bondgenoot Jair Bolsonaro. Het Amerikaanse Hooggerechtshof vernietigde deze heffingen in februari.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
7 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
8 uur geleden