Trump verklaart zichzelf tot winnaar van het tv-debat met Biden
WASHINGTON (ANP/DPA) - Na het tv-duel met zijn uitdager Joe Biden, heeft de Amerikaanse president Donald Trump zichzelf tot winnaar uitgeroepen van het eerste debat voor de presidentsverkiezingen.
"We hebben het debat gisteravond moeiteloos gewonnen", zei de Republikein woensdag in de tuin van het Witte Huis. Met de blik op Biden - die op 3 november kandidaat is voor de Democraten - zei Trump: "Ik denk dat hij erg zwak was. Hij zag er zwak uit, hij jammerde." Trump zei dat hij ook de volgende twee tv-debatten tegen Biden wil houden. Als zijn uitdager niet mee wil doen, is dat zijn beslissing, voegde hij toe.
Trump zei dat hij "ongeveer zes" opiniepeilingen had gezien die hem zagen als de winnaar van het debat. Het was onduidelijk naar welke onderzoeken hij verwees.
Peilingen
In sommige Twitter-peilingen - die zonder wetenschappelijke basis als onbetrouwbaar worden beschouwd - liep Trump voorop. In bliksempeilingen van de omroepen CBS en CNN daarentegen vond een meerderheid dat Biden succesvoller was in het debat dan Trump.
Het debat werd gedomineerd door chaos en persoonlijke aanvallen. Vooral Trump bleef Biden onderbreken en weigerde hem te laten uitpraten. Biden beschreef het optreden van Trump woensdag als "een schande voor het land".
Nog twee debatten
Het tv-debat op dinsdagavond in Cleveland (Ohio) was het eerste tussen Trump (74) en Biden (77). Nog twee debatten staan gepland voor 15 oktober in Miami (Florida) en 22 oktober in Nashville (Tennessee).
De kandidaten voor het vicepresidentschap Mike Pence (Republikein) en Kamala Harris (Democraat) ontmoeten elkaar op 7 oktober in Salt Like City (Utah).
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
48 minuten geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
2 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
6 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
6 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
10 uur geleden