Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump verklaart Engels tot officiële taal van de Verenigde Staten

Trump verklaart Engels tot officiële taal van de Verenigde Staten

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft per decreet bepaald dat Engels de officiële taal is van de Verenigde Staten. Het bevel, dat zaterdagavond werd uitgevaardigd, stelt de autoriteiten in staat uitsluitend in het Engels te communiceren.

Trump heeft een presidentieel decreet uit de jaren negentig ingetrokken waarin stond dat officiële documenten in andere talen beschikbaar moesten worden gesteld om inwoners met beperkte Engelse vaardigheden te helpen. Instanties kunnen nu zelf bepalen hoeveel hulp zij in andere talen aanbieden. Het besluit verplicht hen niet om hun dienstverlening te wijzigen.

Hoewel sommige staten een officiële taal hebben, was er op federaal niveau nog geen officiële taal vastgesteld. Engels is de meest gesproken taal in het land en wordt voor officiële communicatie gebruikt, maar veel instanties publiceren hun documenten ook in het Spaans, de op een na meest gesproken taal.

Volgens het Witte Huis worden in de Verenigde Staten meer dan 350 talen gesproken. In Trumps decreet staat dat een officiële taal moet zorgen voor eenheid en mensen moet motiveren om Engels te leren. In januari, kort na Trumps aantreden, ging de Spaanstalige website van het Witte Huis offline.

Meer uit Buitenland

Voedselwaakhond waarschuwt: kritiek risico op hongersnood Gaza

BONN (ANP) - De internationale voedselwaakhond IPC waarschuwt voor een "kritiek risico" op hongersnood in de Gazastrook. Voedsel en andere humanitaire hulp komen al twee maanden het gebied niet meer binnen, waardoor de voorraden de komende weken op dreigen te raken.

27 minuten geleden
Zelensky nodigt paus uit voor bezoek aan Oekraïne

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de nieuwe paus uitgenodigd voor een bezoek aan Oekraïne. Dat deed hij in hun eerste gesprek, dat over de oorlog in Oekraïne ging.

1 uur geleden
Oekraïne: Russische aanvallen gaan door na oproep tot bestand

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense autoriteiten zeggen dat de Russische aanvallen op het land doorgaan na een oproep tot een staakt-het-vuren. Oekraïne en bondgenoten hadden een bestand van minstens dertig dagen vanaf maandag voorgesteld, maar Rusland stemde niet in.

2 uur geleden
Britse premier kondigt aanscherping migratiebeleid aan

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft beloofd dat de migratie tijdens zijn regeerperiode gaat afnemen. Er komen strengere taaleisen voor migranten, strengere handhaving en het gaat langer duren om een permanente verblijfsstatus te krijgen.

3 uur geleden
Hamas gaat gijzelaar Edan Alexander maandag vrijlaten

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas laat de Amerikaans-Israëlische gijzelaar Edan Alexander deze maandag vrij. Dat maakte een woordvoerder van de gewapende tak van Hamas bekend.

3 uur geleden
Turkse regeringspartij verwelkomt besluit ontbinding PKK

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Turkse regeringspartij AK verwelkomt het besluit van de Koerdische groepering PKK om te ontbinden. Een woordvoerder spreekt van een belangrijke stap richting een "terreurvrij Turkije".

3 uur geleden
PKK heeft besloten tot opheffing van groepering

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Koerdische militante beweging PKK heeft besloten zichzelf op te heffen. Dat meldt persbureau ANF, dat banden met de groepering heeft. PKK-leider Abdullah Öcalan had eerder opgeroepen tot het ontbinden van de organisatie.

5 uur geleden