Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump verklaart Engels tot officiële taal van de Verenigde Staten

Trump verklaart Engels tot officiële taal van de Verenigde Staten

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft per decreet bepaald dat Engels de officiële taal is van de Verenigde Staten. Het bevel, dat zaterdagavond werd uitgevaardigd, stelt de autoriteiten in staat uitsluitend in het Engels te communiceren.

Trump heeft een presidentieel decreet uit de jaren negentig ingetrokken waarin stond dat officiële documenten in andere talen beschikbaar moesten worden gesteld om inwoners met beperkte Engelse vaardigheden te helpen. Instanties kunnen nu zelf bepalen hoeveel hulp zij in andere talen aanbieden. Het besluit verplicht hen niet om hun dienstverlening te wijzigen.

Hoewel sommige staten een officiële taal hebben, was er op federaal niveau nog geen officiële taal vastgesteld. Engels is de meest gesproken taal in het land en wordt voor officiële communicatie gebruikt, maar veel instanties publiceren hun documenten ook in het Spaans, de op een na meest gesproken taal.

Volgens het Witte Huis worden in de Verenigde Staten meer dan 350 talen gesproken. In Trumps decreet staat dat een officiële taal moet zorgen voor eenheid en mensen moet motiveren om Engels te leren. In januari, kort na Trumps aantreden, ging de Spaanstalige website van het Witte Huis offline.

Meer uit Buitenland

Nieuwe Houthi-aanvallen op meerdere steden in Saudi-Arabië

ABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.

6 minuten geleden
Trump: Iran probeert midterms te beïnvloeden, oorlog stopt daarna

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.

54 minuten geleden
Doden bij Russische aanval op Oekraïens winkelcentrum

SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.

1 uur geleden
Vliegtuig Zelensky na vertrek Moldavië bijna geraakt door drone

OSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.

2 uur geleden
Britse man opgepakt om voorbereiding sabotageactie voor Russen

SWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.

2 uur geleden
Atoomagentschap wil Iran bespreken bij Veiligheidsraad

WENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.

2 uur geleden
Rechter in Miami wijst vrijlatingsverzoek van gebroeders Tate af

MIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.

3 uur geleden