Trump verdedigt corona-aanpak en trekt parallel met Churchill
FREELAND (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een parallel getrokken tussen zijn aanpak van het coronavirus en het gedrag van de Britse premier Winston Churchill tijdens de Tweede Wereldoorlog.
"Toen Hitler Londen bombardeerde, ging Churchill, een groot leider, vaak op een dak staan in Londen en sprak mensen toe", zei Trump donderdagavond (lokale tijd) tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Freeland, Michigan. "En hij sprak altijd met sereniteit. Hij zei dat we kalm moeten zijn. Nee, we hebben het goed gedaan en we hebben werk geleverd als geen ander."
De Republikeinse presidentskandidaat is bijna twee maanden voor de Amerikaanse verkiezingen onder druk komen te staan omdat hij in maart in interviews met onderzoeksjournalist Bob Woodward zei dat hij het gevaar van het virus opzettelijk had gebagatelliseerd. Opnames van dat interview werden woensdag door Amerikaanse media gepubliceerd. Trump zei toen ter verdediging dat hij niet in paniek wilde raken.
Trump verwees donderdag naar het advies van de regering in Londen aan de Britten in de Tweede Wereldoorlog: "Keep calm and carry on" (blijf kalm en ga door). "Dat is wat ik gedaan heb."
Er wordt gezegd dat Churchill nazibombardementen op Londen vanaf een dak observeerde, maar geen toespraken hield. In juni 1945 - na het einde van de oorlog - sprak hij tijdens de verkiezingscampagne op een dak, zoals op foto's werd vastgelegd.
Op een persconferentie in het Witte Huis op donderdag ontkende Trump dat hij tegen Amerikanen had gelogen over het gevaar van het coronavirus. De vraag die een verslaggever hem daarover stelde noemde hij "een schande". "Ik heb niet gelogen", zei Trump. "Ik zei dat we kalm moeten blijven, we mogen niet in paniek raken."
Trumps uitdager in de race van het Witte Huis, Democraat Joe Biden, beschuldigde de Republikein woensdag van het voorliegen van het Amerikaanse volk en verantwoordelijk te zijn voor de dood van tienduizenden Amerikaanse burgers.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn in totaal drie Libanese militairen omgekomen. Dat meldt het Libanese leger op X. Het zou gaan om twee verschillende aanvallen rond de stad Nabatieh.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de hulp van de NAVO-bondgenoten "niet langer nodig" in de oorlog in het Midden-Oosten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Hij zegt dat hij door de meeste van de "NAVO-'bondgenoten'" is geïnformeerd dat ze niet betrokken willen worden bij de Amerikaanse militaire operatie.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De dood van de Iraanse veiligheidschef Ali Larijani maakt deel uit van Israëlische inspanningen om Iraniërs de kans te geven hun regering af te zetten. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap.
4 uur geleden