Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump verbiedt nekklem politie behalve bij levensgevaar agent

Trump verbiedt nekklem politie behalve bij levensgevaar agent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de politie voortaan geen nekklem meer toepast, behalve als een agent in levensgevaar is. De president reageert daarmee op alle ophef over de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd die stierf nadat een witte agent minutenlang met een knie op zijn nek had gedrukt.

Het verbod is een van de maatregelen die Trump dinsdag presenteerde om te bereiken dat de politie 'veiliger' handelt, bijvoorbeeld door betere trainingen. Hij benadrukte dat hooguit een klein aantal agenten zich schuldig maakt aan buitensporig geweld. Na de dood van Floyd, die herhaaldelijk zei dat hij niet kon ademen, ontstond een wereldwijde golf van protesten tegen politiegeweld en racisme.

Trump verwierp oproepen van demonstranten om wetshandhavers als de politie op te schonen. Hij toonde zich sterk gekant "tegen de radicale en gevaarlijke pogingen om bij onze politiediensten geld weg te halen, ze te ontmantelen en te ontbinden', zo zei hij. "Amerikanen kennen de waarheid - zonder politie is er chaos. Zonder wet is er anarchie. En zonder veiligheid is er catastrofe."

Veel kritiek

Trump vertelde verder dat hij kort voor de presentatie van zijn hervormingsvoorstellen nabestaanden had ontmoet van zwarte mensen die door politiegeweld stierven. Hij sprak onder anderen de families van Jemel Roberson, een zwarte bewaker uit Illinois die in 2018 werd neergeschoten door de politie, en Antwon Rose, die datzelfde jaar door de politie in Pittsburgh werd gedood.

Tijdens de protesten de afgelopen weken riep Trump herhaaldelijk op tot orde en rust en hij maande de autoriteiten harder in te grijpen. Daarop kreeg de president veel kritiek. Sommige van zijn politieke adviseurs uitten hun bezorgdheid dat zijn aanpak van de protesten, en die van de coronapandemie, zijn kans op herkiezing begin november hebben geschaad.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

50 minuten geleden
Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

6 uur geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

6 uur geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

6 uur geleden
NYT: Musk nam deel aan telefoongesprek Trump en Modi

WASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.

6 uur geleden
Amerikaanse Huis komt met eigen plan tegen gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).

8 uur geleden
Kallas spreekt Hongaarse minister aan op lekken naar Rusland

BRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.

8 uur geleden