Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump verbiedt nekklem politie behalve bij levensgevaar agent

Trump verbiedt nekklem politie behalve bij levensgevaar agent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de politie voortaan geen nekklem meer toepast, behalve als een agent in levensgevaar is. De president reageert daarmee op alle ophef over de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd die stierf nadat een witte agent minutenlang met een knie op zijn nek had gedrukt.

Het verbod is een van de maatregelen die Trump dinsdag presenteerde om te bereiken dat de politie 'veiliger' handelt, bijvoorbeeld door betere trainingen. Hij benadrukte dat hooguit een klein aantal agenten zich schuldig maakt aan buitensporig geweld. Na de dood van Floyd, die herhaaldelijk zei dat hij niet kon ademen, ontstond een wereldwijde golf van protesten tegen politiegeweld en racisme.

Trump verwierp oproepen van demonstranten om wetshandhavers als de politie op te schonen. Hij toonde zich sterk gekant "tegen de radicale en gevaarlijke pogingen om bij onze politiediensten geld weg te halen, ze te ontmantelen en te ontbinden', zo zei hij. "Amerikanen kennen de waarheid - zonder politie is er chaos. Zonder wet is er anarchie. En zonder veiligheid is er catastrofe."

Veel kritiek

Trump vertelde verder dat hij kort voor de presentatie van zijn hervormingsvoorstellen nabestaanden had ontmoet van zwarte mensen die door politiegeweld stierven. Hij sprak onder anderen de families van Jemel Roberson, een zwarte bewaker uit Illinois die in 2018 werd neergeschoten door de politie, en Antwon Rose, die datzelfde jaar door de politie in Pittsburgh werd gedood.

Tijdens de protesten de afgelopen weken riep Trump herhaaldelijk op tot orde en rust en hij maande de autoriteiten harder in te grijpen. Daarop kreeg de president veel kritiek. Sommige van zijn politieke adviseurs uitten hun bezorgdheid dat zijn aanpak van de protesten, en die van de coronapandemie, zijn kans op herkiezing begin november hebben geschaad.

Meer uit Buitenland

Trump: VS zullen helpen bij verkeersafwikkeling in Straat Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen helpen bij de verkeersafwikkeling in de Straat van Hormuz. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump rond middernacht (lokale tijd) aan op Truth Social.

17 minuten geleden
Netanyahu: bestand tussen Iran en VS omvat niet Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat zijn land het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump steunt om aanvallen op Iran gedurende twee weken op te schorten, maar voegde eraan toe dat het staakt-het-vuren niet geldt voor Libanon. Dat meldden Israëlische media, waaronder The Times of Israel, op basis van een verklaring van Netanyahu's kantoor.

2 uur geleden
Pakistan: staakt-het-vuren Iran en VS onmiddellijk van kracht

ISLAMABAD (ANP) - Het tijdelijke staakt-het-vuren tussen Iran, de Verenigde Staten en "hun bondgenoten" gaat onmiddellijk in. Dat meldt de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif op X. Het bestand geldt volgens hem overal, ook in Libanon.

4 uur geleden
Deel Democraten VS roept op tot afzetten Trump via 25e amendement

WASHINGTON (ANP/DPA) - Verschillende Democratische congresleden hebben in de VS opgeroepen het 25e amendement in te roepen. Daarmee kan een president worden afgezet als de vicepresident en een meerderheid van het kabinet vinden dat hij ongeschikt is. De Democraten noemen de harde dreigementen van president Donald Trump aan het adres van Iran als aanleiding.

9 uur geleden
Bemiddelaar Pakistan vraagt Iran en VS om wapenstilstand

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaar Pakistan heeft de Verenigde Staten en Iran gevraagd om een wapenstilstand van twee weken. Het land verzoekt Iran de Straat van Hormuz die periode te openen en vraagt aan de Amerikaanse president Trump om de deadline voor een akkoord te verlengen.

10 uur geleden
VN-onderzoek: blauwhelmen Libanon gedood door Israël én Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - De drie VN-militairen die vorige maand omkwamen bij twee losse aanvallen in Libanon, zijn volgens VN-onderzoek gedood door Israël en Hezbollah. Een van de incidenten kwam door een explosief van Hezbollah, het andere door een Israëlische beschieting.

11 uur geleden
Starmer: Ye had nooit uitgenodigd moeten worden voor festival

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.

12 uur geleden