Trump verandert van mening en pleit voor kans Kaepernick in NFL
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag dat hij vindt dat quarterback Colin Kaepernick een nieuwe kans in de NFL moet krijgen. Kaepernick zit sinds 2017 zonder club, omdat clubs hem niet meer wilden hebben vanwege zijn protest tegen politiegeweld.
Kaepernick begon te knielen tijdens het volkslied, dat voor iedere wedstrijd wordt gespeeld. Hij deed dat om aandacht te vragen voor racisme en politiegeweld. Veel spelers volgden zijn voorbeeld. Critici, onder wie president Trump, beschuldigden Kaepernick van het "onteren" van de Amerikaanse vlag en het volkslied.
Afgelopen zaterdag zei Trump nog dat hij niet meer naar de Amerikaanse nationale voetbalteams en de NFL wil kijken, omdat knielen tijdens het volkslied niet meer verboden is. In 2017 haalde de president hard uit naar Kaepernick. "Haal iedere klootzak die knielt tijdens het volkslied van het veld", aldus Trump destijds in gesprek met Fox News. Ook zei hij dat de NFL de quarterback moest schorsen tot hij niet meer zou knielen.
Woensdag zei de president dat Kaepernick toch weer een kans verdient "als hij goed genoeg is". "Hij begon goed, maar het eindigde niet zo goed voor hem als speler."
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
14 uur geleden