Trump twijfelt over gratie Diddy vanwege kritische uitspraken
WASHINGTON (ANP) - In een interview met de Amerikaanse zender Newsmax heeft de Amerikaanse president Donald Trump laten weten er nog niet over uit te zijn of hij gratie zal verlenen aan Sean 'Diddy' Combs. Volgens de president zou dat komen door onwelgevallige uitspraken van Combs aan zijn adres, toen hij zich verkiesbaar stelde.
Eerder opperde Trump niet uit te sluiten de 55-jarige artiest gratie te verlenen, waarna afgelopen week Amerikaanse media meldden dat Combs serieus in aanmerking zou komen voor amnestie. De artiest is een oude bekende van Trump, met wie de president "heel goed bevriend was". "Hij leek me een aardige vent, al kende ik hem verder niet heel goed. Maar toen ik me kandidaat stelde, was hij heel erg onvriendelijk naar mij toe", aldus Trump.
Uitspraken uit het verleden zouden de beslissing om hem wel gratie te verlenen "moeilijker" maken, aldus Trump. "Als mensen houden we er niet van als bepaalde dingen ons oordeel beïnvloeden, toch? Als je iemand kende en je had een goede band, en dan stel je je verkiesbaar en hij doet een aantal vreselijke uitspraken over je, dan weet ik het niet. Het maakt het moeilijker."
Eerder dit jaar werd Combs schuldig bevonden aan twee aanklachten van het vervoeren van personen met prostitutie als doel. Van een aantal ernstigere beschuldigingen waaronder mensenhandel werd hij vrijgesproken. Welke straf de artiest krijgt, wordt op 3 oktober bekend.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP) - De onderhandelingen in Brussel over het klimaatdoel van 2040 en de ambities voor 2035 zijn de laatste horde voor de klimaattop in Belém in Brazilië die over een paar dagen begint, zeggen EU-klimaatministers. "Het is een cruciale dag", zegt de Franse milieuminister Monique Barbut bij aankomst dinsdagochtend. Als de EU met lege handen aankomt op COP30, zou dat een ramp zijn, zegt ze.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-vicepresident Dick Cheney is overleden, meldt CNN op basis van een verklaring van zijn familie. Hij was 84 jaar.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-ministers zijn verdeeld over hoeveel CO2-uitstoot buiten de EU mag worden meegenomen voor het klimaatdoel van 2040. De Poolse minister Krzysztof Bolesta benadrukte dinsdagochtend dat zijn land meer ruimte wil om de uitstoot van CO2 buiten de Europese Unie te compenseren. Andere landen verwijzen juist naar het percentage van 3 procent genoemd door de Europese Commissie.
1 uur geledenPOKROVSK (ANP/RTR/AFP) - Rusland stelt dat het vooruitgang heeft geboekt bij de omsingeling van Oekraïense militairen in de strategisch belangrijke stad Pokrovsk in het oosten van Oekraïne. Het Russische ministerie van Defensie claimt dat Oekraïense troepen zijn verdreven uit 35 gebouwen. Ook bij de stad Koepjansk zou de druk op omsingelde Oekraïners worden opgevoerd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het maakt voor klimaatverandering "niet uit of wij er lang ruzie over maken", zei Eurocommissaris (Klimaat) Wopke Hoekstra voorafgaand aan overleg met de EU-klimaatministers. Zij moeten het dinsdag eens worden over onder meer het voorgestelde klimaatdoel van de Europese Commissie voor 2040, wat al maanden moeizaam gaat.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is zeer bezorgd over de onlineverkoop van de locatiegegevens van miljoenen mobiele telefoons in België, waaronder die van hoge EU-functionarissen. Ze heeft haar medewerkers nieuwe richtlijnen gegeven om hun mobiele telefoons beter te beschermen tegen advertentietracking, zegt een woordvoerder van de Europese Commissie.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd academici en mensenrechtenactivisten in Indonesië hebben een petitie getekend tegen de benoeming van Soeharto als nationale held. Hij regeerde het land ruim dertig jaar lang als dictator en was als generaal verantwoordelijk voor de massamoord op communisten in 1965 en 1966. Volgens sommige schattingen zijn daarbij een half miljoen mensen gedood.
4 uur geleden