
Trump trekt steun voor abortus Florida in
PALM BEACH (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump gaat naar eigen zeggen tegen een initiatief in zijn thuisstaat Florida stemmen dat de toegang tot abortus zou uitbreiden. Eerder haalde de Republikeinse presidentskandidaat zich de woede van conservatieve bondgenoten op de hals door het initiatief te steunen.
In Florida is voor november een referendum gepland rond de uitbreiding van abortusrechten. Momenteel is zwangerschapsbeëindiging in de staat beperkt tot de eerste zes weken van een zwangerschap. Florida veranderde de regels nadat het hooggerechtshof in 2022 het landelijke recht op abortus had teruggedraaid.
In een tv-interview op donderdag zei Trump nog voorstander te zijn van een versoepeling toen hem werd gevraagd naar het abortusreferendum in Florida. Maar tijdens een interview op de conservatieve zender Fox News op vrijdag trok hij plots zijn steun in. "Ik was het daar al vanaf de vroege voorverkiezingen mee oneens. Ik was het er niet mee eens", zei Trump.
Trump kreeg na zijn interview van donderdag meteen kritiek van anti-abortusactivisten, een invloedrijke belangengroep in conservatieve politieke kringen in de Verenigde Staten.
Zijn plotse ommekeer toont de evenwichtsoefening die hij moet uitvoeren in aanloop naar de presidentsverkiezingen in november. Aan de ene kant moet Trump zijn conservatieve en evangelische achterban tevreden houden, terwijl hij tegelijk gematigder onafhankelijke kiezers en vrouwen in de voorsteden aan zich probeert te binden.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP/DPA) - In Venezuela zijn parlements- en lokale verkiezingen, maar de oppositie in het al vele jaren autoritair geregeerde land boycot naar eigen zeggen de stembusgang. Recent zijn opnieuw tientallen tegenstanders van het bewind van president Nicolás Maduro opgepakt. Vlak voor de stembusgang is een vooraanstaand lid van de oppositie, Juan Pablo Guanipa, gearresteerd. Hij wordt onder meer beschuldigd van het plannen van terroristische aanslagen.
52 minuten geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De 39-jarige vrouw die vrijdag meerdere mensen neerstak op het centraal station van Hamburg was een dag daarvoor ontslagen uit een psychiatrisch ziekenhuis, melden de autoriteiten zondag. Ze werd daar drie weken behandeld nadat ze begin deze maand "in een toestand van hulpeloosheid" was aangetroffen, aldus een woordvoerder van het ministerie van Volksgezondheid in de deelstaat Nedersaksen.
1 uur geledenSAAS-FEE/KANDERSTEG (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben ten oosten van het Zwitserse Zermatt na een zoektocht op twee plekken de lichamen gevonden van in totaal vijf skiërs. De politie werd zaterdagmiddag gebeld door twee bergbeklimmers die vier paar ski's hadden zien liggen hoog op de berg Rimfischhorn. Volgens Zwitserse media zou het gaan om een groep van vijf skiërs die vanuit een op ruim 3000 meter hoogte gelegen hut, de Britanniahütte, de berg zaterdag opging.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen gingen zondag in de Poolse hoofdstad Warschau de straat op voor manifestaties van rivaliserende presidentskandidaten. De pro-Europese burgemeester Rafal Trzaskowski voerde een "Grote Mars van Patriotten" aan, aanhangers van zijn nationalistische rivaal Karol Nawrocki hielden een "Mars voor Polen".
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Een containerschip met gevaarlijke lading is vergaan voor de kust van de Indiase deelstaat Kerala. Dat melden de Indiase autoriteiten, die zeggen dat alle 24 opvarenden konden worden gered.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense autoriteiten hebben melding gemaakt van zeker twaalf doden door nachtelijke Russische aanvallen. Er kwamen volgens de hulpdiensten vier mensen om het leven in de regio Kyiv, waar ook zestien personen gewond zijn geraakt.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Kort voor de opening van de 673 stembureaus in Suriname protesteert de Nationale Democratische Partij (NDP) tegen het gebruik van tablets bij de vaststelling van de voorlopige verkiezingsuitslag. Deze nieuwe procedure ondermijnt de transparantie van het stemproces en zorgt voor onnodig wantrouwen bij het publiek, schrijft de oppositiepartij.
6 uur geleden