Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump trekt rechtszaak Michigan over verkiezingen in

Trump trekt rechtszaak Michigan over verkiezingen in

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het campagneteam van de Amerikaanse president Trump trekt de rechtszaak in de staat Michigan in waarmee zijn verliezende kamp wilde voorkomen dat de resultaten in een kiesdistrict vroegtijdig officieel zouden worden vastgesteld. Trumps advocaat Rudy Giuliani heeft dat gemeld in een verklaring.

Giuliani zegt dat het resultaat al is bereikt: het stoppen van de vroegtijdige officiële vaststelling van de uitslag in het district Wayne voordat zeker is dat "alle legale stemmen zijn geteld en illegale stemmen niet".

Team Trump verloor vorige week een rechtszaak in Michigan die had moeten voorkomen dat Joe Biden tot winnaar in die staat werd uitgeroepen. De eis om het tellen van de stemmen in Michigan stop te zetten werd ook verworpen door de rechter. Rechtbanken in Michigan en ook andere staten hebben ook een aantal rechtszaken niet-ontvankelijk verklaard die de Trump-campagne had aangespannen.

Biden werd begin deze maand tot winnaar uitgeroepen in Michigan, goed voor zestien kiesmannen. Hij kreeg volgens Amerikaanse media 49,8 procent van de stemmen en Trump 48,6 procent.

Meer uit Buitenland

VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

36 minuten geleden
Britse burgemeester Burnham wil het opnemen tegen Starmer

LONDEN (ANP/RTR) - De burgemeester van Greater Manchester, Andy Burnham, zegt het te willen opnemen tegen de Britse premier Keir Starmer (Labour) als hij de lokale verkiezingen wint. Dat deed de bewindsman tijdens een BBC-debat met andere kandidaten die willen meedingen naar die parlementszetel. In het Verenigd Koninkrijk kunnen alleen parlementariërs meedingen in een zogeheten leiderschapsverkiezing. Regionale winst in Makerfield kan hem die plek in het parlement opleveren.

1 uur geleden
Kremlin: Zelensky is 'altijd welkom' in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.

2 uur geleden
Iran: conceptakkoord VS bevat nog dubbelzinnigheden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.

2 uur geleden
Zelensky in brief aan Poetin: kom direct met mij om tafel

KYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".

2 uur geleden
Betoging in Libië tegen VN-vluchtelingenorganisatie om migratie

TRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.

3 uur geleden
Poetin zegt klaar te zijn om in te binden als Kyiv dat ook doet

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.

3 uur geleden