Trump trekt miljarden uit voor coronabestrijding
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Trump heeft zijn handtekening gezet onder een wet die het Congres hem heeft gestuurd om de verspreiding van het nieuwe coronavirus tegen te gaan. Donderdag werd al bekend dat zowel het Huis van Afgevaardigden als de Senaat akkoord is met het beschikbaar stellen van 8,3 miljard dollar (7,3 miljard euro) overheidsgeld.
Cirva 2,6 miljard euro gaat onder meer naar het onderzoek naar vaccins, hulpmiddelen om het virus vast te stellen en behandeling van patiënten. Bijna 2 miljard wordt gestopt in activiteiten om de verspreiding te voorkomen bijvoorbeeld door meer aandacht te geven aan preventie. Een miljard gaat naar internationale inspanningen om het coronavirus te bezweren.
Trump heeft veel kritiek gekregen omdat hij te laks zou hebben gereageerd op de komst van het virus naar Amerika.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
9 uur geleden