Trump trekt miljarden uit voor coronabestrijding
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Trump heeft zijn handtekening gezet onder een wet die het Congres hem heeft gestuurd om de verspreiding van het nieuwe coronavirus tegen te gaan. Donderdag werd al bekend dat zowel het Huis van Afgevaardigden als de Senaat akkoord is met het beschikbaar stellen van 8,3 miljard dollar (7,3 miljard euro) overheidsgeld.
Cirva 2,6 miljard euro gaat onder meer naar het onderzoek naar vaccins, hulpmiddelen om het virus vast te stellen en behandeling van patiënten. Bijna 2 miljard wordt gestopt in activiteiten om de verspreiding te voorkomen bijvoorbeeld door meer aandacht te geven aan preventie. Een miljard gaat naar internationale inspanningen om het coronavirus te bezweren.
Trump heeft veel kritiek gekregen omdat hij te laks zou hebben gereageerd op de komst van het virus naar Amerika.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen helpen bij de verkeersafwikkeling in de Straat van Hormuz. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump rond middernacht (lokale tijd) aan op Truth Social.
2 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat zijn land het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump steunt om aanvallen op Iran gedurende twee weken op te schorten, maar voegde eraan toe dat het staakt-het-vuren niet geldt voor Libanon. Dat meldden Israëlische media, waaronder The Times of Israel, op basis van een verklaring van Netanyahu's kantoor.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Het tijdelijke staakt-het-vuren tussen Iran, de Verenigde Staten en "hun bondgenoten" gaat onmiddellijk in. Dat meldt de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif op X. Het bestand geldt volgens hem overal, ook in Libanon.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Verschillende Democratische congresleden hebben in de VS opgeroepen het 25e amendement in te roepen. Daarmee kan een president worden afgezet als de vicepresident en een meerderheid van het kabinet vinden dat hij ongeschikt is. De Democraten noemen de harde dreigementen van president Donald Trump aan het adres van Iran als aanleiding.
9 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaar Pakistan heeft de Verenigde Staten en Iran gevraagd om een wapenstilstand van twee weken. Het land verzoekt Iran de Straat van Hormuz die periode te openen en vraagt aan de Amerikaanse president Trump om de deadline voor een akkoord te verlengen.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De drie VN-militairen die vorige maand omkwamen bij twee losse aanvallen in Libanon, zijn volgens VN-onderzoek gedood door Israël en Hezbollah. Een van de incidenten kwam door een explosief van Hezbollah, het andere door een Israëlische beschieting.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.
12 uur geleden