Trump trekt beveiliging van voormalig topadviseur in
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kort na zijn aantreden de beveiliging van zijn voormalige topmedewerker John Bolton geschrapt. Dat heeft de voormalige Nationale Veiligheidsadviseur bevestigd tegenover CNN.
Bolton was topadviseur van Trump tijdens zijn eerste ambtsperiode, maar had later veel kritiek op zijn voormalige baas. Hij noemde Trump in een boek ongeschikt voor het presidentschap.
De Secret Service bewaakt Bolton nog omdat hij bedreigd zou worden vanuit Iraanse hoek. Trump trok zijn beveiliging jaren geleden ook al in, maar dat besluit draaide zijn opvolger Joe Biden later terug.
Bolton zegt tegen CNN dat het "teleurstellend, maar niet verrassend is" dat Trump zijn beveiliging nu weer opheft. Hij zegt dat hij ook kritiek had op het beleid van Biden, maar dat die toch besloot om hem weer te laten bewaken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een initiatief gepresenteerd om premies voor zorgverzekeringen en medicijnprijzen omlaag te krijgen. Het Witte Huis spreekt in een toelichting over een "uitgebreid plan", maar details over de financiering en uitvoering ontbreken nog.
2 uur geledenDEIR AL-BALAH (ANP/RTR) - Door twee Israëlische luchtaanvallen op de stad Deir al-Balah in Gaza zijn volgens gezondheidsfunctionarissen zeven mensen omgekomen. Onder de doden is een hooggeplaatst lid van de gewapende tak van Hamas, meldt een bron binnen de militante beweging.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Opnieuw is een prominente Britse politicus overgestapt naar de anti-immigratiepartij Reform van Nigel Farage. Robert Jenrick was geschorst door zijn Conservatieve Partij en verscheen later op de dag op een persconferentie met Farage.
3 uur geleden