Trump test opnieuw negatief op coronavirus
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag (lokale tijd) opnieuw negatief getest op het coronavirus. Dat blijkt uit een verklaring van zijn arts in het Witte Huis.
De president "is gezond en vertoont geen symptomen", stelde zijn arts Sean Conley. Het uitsluitsel kwam volgens de arts via een nieuw type test na vijftien minuten binnen.
Trump liet de nieuwe coronatest afnemen "uit nieuwsgierigheid", zei hij donderdag tijdens een persconferentie. "Ik wilde weten hoe snel die werkte", stelde de president.
Het is de tweede keer dat Trump negatief test op het longvirus. Vorige maand onderging de Republikein ook een test nadat hij in contact was geweest met zeker zes mensen die later besmet bleken te zijn met het longvirus. Vijf van hen waren Brazilianen die meereisden met de Braziliaanse president Jair Bolsonaro, die in de VS was voor een staatsbezoek.
Zijn tweede test beviel hem beter dan de eerste, zei Trump. De eerste keer werd een ander type coronatest gebruikt. "Het is een stuk makkelijker", zei Trump. "Ik heb ze allebei gedaan, de tweede is veel aangenamer."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. Eerder zei Iran een Amerikaanse F-35 te hebben neergehaald, maar op beelden lijkt het eerder te gaan om een F-15.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
53 minuten geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
4 uur geleden