Trump terug op plek waar 'wreed monster' hem probeerde te doden
BUTLER (ANP/AFP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump is zaterdag (lokale tijd) teruggekeerd naar Butler, Pennsylvania waar hij in juli ontsnapte aan een moordaanslag. "De tijd stopte toen dit wrede monster het pure kwaad losliet vanaf zijn sluipschuttersplek, niet zo ver hier vandaan. Maar door de hand van de voorzienigheid en de genade van God slaagde die schurk niet in zijn doel", zei hij vanachter kogelvrij glas tegen de duizenden aanwezige mensen.
De beveiliging was merkbaar strenger dan tijdens de bijeenkomst van Trump in juli. Op omliggende gebouwen waren sluipschutters aanwezig en er hing een beveiligingsdrone in de lucht.
Veel Trump-aanhangers droegen T-shirts met beelden van de aanslag en sommige hadden lapjes op hun oor die deden denken aan het verband dat de voormalige president droeg na de schietpartij. Trump raakte gewond aan zijn rechteroor. Een bezoeker kwam om, twee anderen raakten gewond. De schutter werd door veiligheidstroepen gedood.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".
56 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Hongarije houdt in april parlementsverkiezingen. De Fidesz-partij van de langzittende premier Viktor Orbán heeft dit keer een geduchte rivaal in oppositiepartij Tisza van Peter Magyar en staat achter in de peilingen.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Een man die vorig jaar dreigde het Koninklijk Paleis in Oslo op te blazen, is veroordeeld tot 120 dagen gevangenisstraf. Hij is ook schuldig bevonden aan verschillende andere bedreigingen, melden Noorse media.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, ontmoet woensdag niet alleen zijn Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio in het Witte Huis. Volgens Rasmussen wil ook vicepresident JD Vance de gesprekken over Groenland bijwonen. Ook de Groenlandse minister Vivian Motzfeldt reist af naar Washington.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De nachtelijke Russische drone- en raketaanvallen op Oekraïne waren vooral gericht tegen de energiesector. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die aangaf dat in de regio Kyiv honderdduizenden huishoudens zonder stroom zitten.
2 uur geledenBANGALORE (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz denkt dat de huidige onrust het einde kan inluiden van de Iraanse machthebbers. "Als een regime alleen aan de macht kan blijven door geweld te gebruiken, dan is het in feite afgelopen met ze", stelde hij tijdens een bezoek aan India. De bondskanselier concludeerde ook dat het mogelijk "de laatste dagen en weken" zijn van het Iraanse regime.
3 uur geleden