Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: terug naar goede, oude tijd met sport op tv

Trump: terug naar goede, oude tijd met sport op tv

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil naast de economie ook de sport in zijn land geleidelijk weer gaan opstarten. "Maar dat zal veelal wel gebeuren zonder publiek. Gemaakt voor de televisie, zoals in die goede, oude tijd", zei Trump tijdens de persconferentie in het Witte Huis waarin hij zijn 'driefasenplan' onthulde.

De president wil stap voor stap alles weer opstarten. Staten waarin het coronavirus al minstens twee weken onder controle is, kunnen wat Trump betreft hun activiteiten "morgen hervatten". De president benadrukte dat niet het Witte Huis, maar de gouverneurs van de staten de leiding hebben in dit proces.

De grote Amerikaanse sportcompetities NBA (basketbal), MLB (honkbal), NHL (ijshockey), MLS (voetbal) en NFL (American football) zullen in eerste instantie zonder publiek worden hervat. Het is nog niet duidelijk wanneer dat zal zijn. De tweede stap is dat er weer een beperkt aantal toeschouwers naar binnen mogen. "Er zullen dan steeds twee lege stoelen tussen hen in zijn op de tribunes", aldus Trump. "En uiteindelijk, als het virus weg is, zullen we weer volle stadions hebben en van sport kunnen genieten zoals het moet zijn."

Meer uit Sport

Handballers Volendam grijpen eerste landstitel sinds 2013

AALSMEER (ANP) - De handballers van Volendam hebben voor het eerst sinds 2013 de landstitel veroverd. De ploeg was na strafworpen te sterk voor Aalsmeer in het tweede play-offduel om de titel.

27 minuten geleden
Golfer Ruiter blij met prijs voor beste amateur KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Nevill Ruiter kijkt met een goed gevoel terug op zijn laatste deelname als amateur aan het KLM Open in Badhoevedorp. De 24-jarige Nederlander, die in augustus professional wordt, veroverde de Robbie van Erven Dorens Trofee, de prijs voor de beste amateur die de 'cut' haalt. "Als amateur is dat het hoogst haalbare, dus dat is heel mooi", zei hij na afloop van zijn slotronde.

1 uur geleden
Verstappen valt bij GP van Monaco uit na defect bij de start

MONACO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1 uitgevallen na een defect bij de start. De viervoudig wereldkampioen stond op de eerste startrij, maar kon niet vertrekken toen de lichten uitgingen. Nadat alle auto's hem waren gepasseerd, kwam Verstappen alsnog van zijn plek, maar hij bracht de Red Bull daarna meteen de pits in, waar hij uit de wagen stapte.

1 uur geleden
Motorcoureur Márquez pakt dubbele zege bij GP van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft in de MotoGP na de sprintrace ook de Grote Prijs van Hongarije op zijn naam geschreven. De Spaanse regerend wereldkampioen bleef zijn landgenoot Pedro Acosta voor. Francesco Bagnaia eindigde op ruime afstand als derde.

1 uur geleden
Fransman Baudin wint eerste etappe Tour Auvergne-Rhône-Alpes

SAINT-ISMIER (ANP) - De Franse wielrenner Alex Baudin heeft zondag de eerste etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, de voorbereidingskoers op de Tour de France die tot vorig jaar bekendstond als het Critérium du Dauphiné. De 25-jarige renner van EF Education-EasyPost bleef als enige over uit een kopgroep. In de achtervolging werd Ramses Debruyne uit België tweede, voor de Fransman Léo Bisiaux.

1 uur geleden
Golfer Luiten wil caddieproblemen in de toekomst anders aanpakken

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten wil in de toekomst eventuele problemen met zijn caddie anders aanpakken. Dat vertelde de 40-jarige Nederlander na afloop van zijn slotronde op het KLM Open in Badhoevedorp. De tweevoudig winnaar zei zaterdag na een slechte derde ronde dat hij overwoog zijn caddie te vervangen. "Daar leer ik van en dat zal ik in de toekomst anders doen", zei hij een dag later.

2 uur geleden
Ferrari-baas Vasseur bij race GP Monaco na ziekenhuisbezoek

MONTE CARLO (ANP/AFP) - Frédéric Vasseur, de teambaas van Ferrari in de Formule 1, heeft zich 24 uur nadat hij in het ziekenhuis was opgenomen weer gemeld bij de Grote Prijs van Monaco. Dat liet zijn team aan persbureau AFP weten.

3 uur geleden