Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump tekent decreet voor vervolging mensen die vlag verbranden

Trump tekent decreet voor vervolging mensen die vlag verbranden

WASHINGTON (ANP) - Als het aan de Amerikaanse president Donald Trump ligt, kunnen mensen voortaan niet meer ongestraft de nationale vlag in brand steken. Hij heeft een presidentieel decreet getekend om mensen die de Amerikaanse vlag verbranden te laten vervolgen, maar het is niet zeker of dat juridisch houdbaar is.

Het vernietigen van de Amerikaanse vlag was in de meeste staten verboden, totdat het Hooggerechtshof in 1989 bepaalde dat die daad onder de vrijheid van meningsuiting valt. Sindsdien was het een beschermde actie die niet strafbaar was.

Dat stoorde Trump, zei hij bij het ondertekenen van het decreet. Volgens hem zetten mensen daarmee aan tot geweld en rellen en is het een belediging van het land.

Het verbranden van de vlag is op zichzelf nog steeds niet strafbaar, maar Trump heeft zijn minister van Justitie opdracht gegeven om per zaak te bekijken of die persoon voor andere misdrijven kan worden vervolgd, zoals het verstoren van de openbare orde of aanzetten tot geweld.

Meer uit Buitenland

FT: zoon Trump ging in Mongolië jagen met Russische zakenman

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump Jr. is afgelopen augustus in Mongolië op een jachttrip geweest met een zakenman die banden heeft met het Kremlin. Dat achterhaalde zakenkrant Financial Times, die zich onder meer baseerde op lokale bronnen en berichten op sociale media.

29 minuten geleden
Doden en gewonden door droneaanval op markt in Soedan

NYALA (ANP/AFP) - Zeker 21 mensen zijn om het leven gekomen bij een droneaanval op een markt in het Soedanese Nyala. Dat melden een medische bron en getuigen aan persbureau AFP. Een veertigtal personen raakte gewond.

1 uur geleden
Gewonden bij inrijden auto op menigte in Duitsland

HANNOVER (ANP/DPA) - Meerdere mensen zijn in Duitsland gewond geraakt toen een auto inreed op mensen. De politie nam het voertuig onder vuur, meldt een woordvoerster.

1 uur geleden
NYT: Netanyahu wilde nog voor verkiezingen Iran aanvallen

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelde voor om nog voor verkiezingsdag aanvallen op Iran uit te voeren. Drie hooggeplaatste Israëlische defensiefunctionarissen melden dat aan The New York Times. Volgens de bronnen stuitte Netanyahu op weerstand van de Israëlische legerchef Eyal Zamir, waardoor de aanval er niet kwam.

3 uur geleden
Franse demonstraties tegen racisme na schietpartij bij Parijs

PARIJS/MARSEILLE/LYON (ANP) - In meerdere Franse steden zijn mensen maandagavond de straat opgegaan om te demonstreren tegen racisme na een schietpartij in twee voorsteden van Parijs vrijdag. Daarbij viel een dode en raakten vijf mensen gewond. President Emmanuel Macron sprak van een racistische terreurdaad.

3 uur geleden
Saudi-Arabië onderschept drones en raketten

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië zegt in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen van de Houthi-rebellen in Jemen te hebben afgeslagen. Er zouden drie ballistische raketten en vier drones zijn onderschept die onderweg waren naar gebieden in respectievelijk het oosten en zuiden van Saudi-Arabië.

3 uur geleden
Aanvallen op Kyiv bij ingaan bestand rond Olesjky

KYIV (ANP/RTR) - Rond de Oekraïense stad Olesjky is in de nacht van maandag op dinsdag om 02.00 uur (Nederlandse tijd) een humanitair bestand ingegaan. In de Oekraïense hoofdstad Kyiv klonken rond dat tijdstip juist explosies na een eerdere dodelijke aanval, aldus verslaggevers van Reuters. De aanvallen richtten op meerdere plekken schade aan.

3 uur geleden