Trump tegen ambassadeur Australië: ik mag je niet
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump had tijdens een bijeenkomst een ongemakkelijk moment met de Australische ambassadeur in zijn land. Een journalist vroeg de president of hij problemen had met opmerkingen van de diplomaat, oud-premier Kevin Rudd, over hem. Trump leek zich pas daarna te realiseren dat Rudd zelf ook aanwezig was.
De confrontatie vond plaats tijdens een persmoment met de Australische premier Anthony Albanese. Trump zei eerst niets te weten over de ambassadeur om vervolgens aan Albanese te vragen of de diplomaat nog voor hem werkt. Toen de premier bevestigend reageerde, probeerde ambassadeur Rudd uit te leggen dat het ging om uitspraken uit het verleden. "Ik mag jou ook niet en dat gaat waarschijnlijk ook nooit gebeuren", reageerde Trump. Onduidelijk is of hij dat grappend bedoelde.
Rudd noemde Trump volgens de Australische omroep ABC in 2020 op sociale media "de meest destructieve president in de geschiedenis". Ook heeft hij de president een "dorpsgek" genoemd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.
40 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.
1 uur geledenBRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).
3 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Likoed-partij van de huidige Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verzocht of de stembureaus dinsdag langer geopend kunnen blijven, meldt de partij op Telegram. Vooralsnog sluiten die om 21.00 uur Nederlandse tijd, waarna voorlopige uitslagen snel verwacht worden.
4 uur geleden