Trump: tarieven kunnen pijn brengen, maar het is de prijs waard
WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump zei zondag dat Amerikanen mogelijk economische "pijn" zullen voelen door zijn invoerheffingen op belangrijke handelspartners, maar hij stelde dat het "de prijs waard zal zijn" om de Amerikaanse belangen te beschermen.
"Zal er enige pijn zijn? Ja, misschien en misschien ook niet", schreef Trump zondag op zijn berichtendienst Truth Social. "Maar we zullen Amerika weer groot maken, en het zal allemaal de prijs waard zijn die betaald moet worden."
De Amerikaanse regering voert per 4 februari een importheffing van 25 procent in op producten uit Canada en Mexico. China krijgt te maken met een extra importheffing van 10 procent, bovenop de eerdere heffingen.
In een ander bericht herhaalde Trump zijn oproep om Canada een Amerikaanse staat te maken, wat de spanningen verder opvoerde met een van de nauwste bondgenoten van de VS. Volgens de president betalen de Verenigde Staten "honderden miljarden dollars" om Canada te subsidiƫren. "Zonder deze enorme subsidie zou Canada ophouden te bestaan als een levensvatbaar land."
Meer uit Financieel
LELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.
33 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verkeert nog steeds in een "goede positie" met het rentebeleid en de inflatie. Dat zei ECB-president Christine Lagarde in een toelichting op het besluit van de centrale bank om de rente in de eurozone voor de vijfde keer op rij onveranderd te laten, zoals was verwacht door kenners.
36 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse centralebankgouverneur Andrew Bailey verwelkomt de voordracht van Kevin Warsh door president Donald Trump om de nieuwe voorzitter te worden van de Federal Reserve. Dat zei Bailey in een toelichting op het besluit van de Bank of England (BoE) om de rente in het Verenigd Koninkrijk onveranderd te laten, na vier verlagingen op rij.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Vakbonden hebben met onbegrip gereageerd op het besluit van H&M om het klantenservicecentrum in Maastricht te sluiten. Het Zweedse kledingconcern sluit de locatie op 1 juni van dit jaar, waardoor 250 banen op de tocht staan.
2 uur geledenWHITLEY (ANP) - Autofabrikant Jaguar Land Rover is in het afgelopen kwartaal diep in de rode cijfers beland. Het bedrijf legde dit najaar veel fabrieken stil na een cyberaanval, waardoor het ook veel minder auto's kon verkopen. Daarnaast had de Britse automaker last van een kwakkelende markt voor luxeauto's in China en hogere importheffingen in de Verenigde Staten.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiƫle markten. Het belangrijkste rentetarief blijft daarmee na de eerste rentevergadering van dit jaar op 2 procent. Het is de vijfde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt. Ook de Britse centrale bank hield donderdag de rente ongewijzigd op 3,75 procent, na vier verlagingen op rij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, is donderdag tot onder de 70.000 dollar gezakt. Dat is het laagste niveau in ongeveer vijftien maanden. De cryptomunt is inmiddels meer dan 44 procent gedaald ten opzichte van de piek in oktober vorig jaar.
2 uur geleden