Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump stemt op zichzelf in Florida

Trump stemt op zichzelf in Florida

WEST PALM BEACH (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft zaterdag vervroegd een stem uitgebracht voor de presidentsverkiezingen van 3 november. "Ik heb gestemd op een kerel met de naam Trump", zei hij lachend in een als stembureau ingerichte bibliotheek in West Palm Beach in Florida. Hij droeg een mondkapje.

Trump verblijft vaak in zijn landhuis en golfresort Mar-a-Lago in West Palm Beach. Zijn Democratische tegenstrever Joe Biden bracht vrijdag al zijn stem uit, in zijn thuisstaat Indiana.

Ruim 56 miljoen Amerikanen hebben inmiddels gestemd, blijkt uit cijfers van het US Elections Project van de Universiteit van Florida. Meer dan 38,5 miljoen deden dat per post en de rest persoonlijk. Nooit eerder stemden zo veel Amerikanen zo vroeg.

Trump zegt vaak, zonder bewijs aan te voeren, dat stemmen per post vatbaar voor fraude zou zijn. Ook nu zei hij dat persoonlijk een stem uitbrengen "veel veiliger" is dan briefstemmen. "Alles was perfect, strikt, zeer strikt, volgens de regels" , aldus Trump. "Als je je stembiljet opstuurt, kan het nooit zo veilig zijn."

Meer uit Buitenland

ICC acht Filipijnse ex-president Duterte fit genoeg voor proces

DEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden vervolgd. Een deskundigenpanel is tot deze conclusie gekomen. Advocaten van de 81-jarige Duterte hielden vol dat hij vanwege zijn gezondheid niet voor het hof kan verschijnen.

4 minuten geleden
Houthi's zeggen luchthaven van Riyad te hebben aangevallen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen de internationale luchthaven in Riyad te hebben aangevallen met een ballistische raket. De raket heeft volgens de groep het doel geraakt. Saudi-Arabië zei eerder twee raketten te hebben onderschept.

18 minuten geleden
Politie VK: huiszoekingsbevelen bij ex-prins Andrew onrechtmatig

LONDEN (ANP) - De Britse politie erkent dat de huiszoekingsbevelen die eerder dit jaar werden gebruikt om de oude woning van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor te doorzoeken, onrechtmatig waren. Andrew spande maandag een rechtszaak aan tegen de Thames Valley Police en die geeft nu toe dat die huiszoekingsbevelen niet op de juiste manier zijn verkregen.

30 minuten geleden
Opgepakte chef geheime dienst BND had banden met Chinese generaal

BERLIJN (ANP) - De deze week gearresteerde ex-chef van de Duitse inlichtingendienst BND, August Hanning, had volgens Duitse media goede banden met een Chinese generaal en zakenman. Justitie onderzoekt de relatie tussen de twee, meldt onder meer Der Spiegel.

33 minuten geleden
Rusland vraagt Nederland om uitlevering ICC-topfiguren

MOSKOU (ANP) - Het Russische OM heeft Nederland verzocht om de uitlevering van negen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat meldt staatspersbureau TASS.

1 uur geleden
Christa Pike loopt weer na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike heeft in haar ziekenhuiskamer gelopen na haar mislukte executie, vertelt haar advocaat Stephen Ferrell aan de BBC. Wel is ze mentaal nog in een wazige staat volgens Ferrell.

2 uur geleden
Brussel: Rusland moet snel informatie geven over pest

BRUSSEL (ANP) - Rusland moet zo snel mogelijk informatie over de pest beschikbaar stellen, eist de Europese Commissie. "De situatie kan immers grensoverschrijdende gevolgen hebben. De hele wereld wacht op informatie uit Rusland", zei een woordvoerder van de Commissie donderdag.

2 uur geleden