Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump stelt Republikeinse presidentsnominatie veilig

Trump stelt Republikeinse presidentsnominatie veilig

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump heeft de presidentsnominatie van de Republikeinse Partij veiliggesteld. Dat melden diverse Amerikaanse media.

Dat deed Trump door dinsdag de voorverkiezingen te winnen in de staten Georgia, Mississippi en Washington. Daarmee behaalde hij genoeg afgevaardigden ('delegates') voor de nominatie. Trump had na het afhaken vorige week van voormalig VN-ambassadeur Nikki Haley geen concurrenten meer binnen zijn partij.

Op 5 november neemt Trump het op tegen zittend president Joe Biden, die eerder dinsdag de nominatie van de Democratische Partij won.

De nominaties van Trump en Biden moeten wel nog worden geformaliseerd op de traditionele conventies van hun partijen. De Republikeinse partijconventie is van 15 tot 18 juli in Milwaukee in de staat Wisconsin. Die van de Democraten is van 19 tot 22 augustus in Chicago in Illinois.

Meer uit Buitenland

Dodental Filipijnen loopt op na tyfoon Kalmaegi

MANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de Filipijnen is het dodental door tyfoon Kalmaegi verder opgelopen. Het midden van het land is getroffen door zware overstromingen, waarbij het water auto's en zelfs vrachtcontainers meesleurde.

13 minuten geleden
Oekraïne bestookt Russische stad Volgograd met drones

MOSKOU (ANP/REUTERS) - Oekraïne heeft donderdag de Zuid-Russische stad Volgograd aangevallen met drones. Daarbij ontstond brand in een industriegebied en kwam minstens één man om het leven, meldt de gouverneur van de regio.

1 uur geleden
Geen staatsbegrafenis voor Surinaamse oud-president Venetiaan

PARAMARIBO (ANP) - De woensdag overleden Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan krijgt geen staatsbegrafenis of begrafenis met staatseer. Dat heeft hij zelf uitdrukkelijk verzocht, meldt onder andere nieuwssite Waterkant.

1 uur geleden
Analyse: orkaan Melissa verwoestender door klimaatverandering

LONDEN (ANP) - De heftigheid van orkaan Melissa, die vorige week een spoor van verwoesting trok door het Caribisch gebied, was voor een deel te wijten aan klimaatverandering. Die conclusie trekken klimaatwetenschappers in een snelle analyse. Uit modelberekeningen constateren ze dat de extreme regenval 16 procent intenser was en de windsnelheden 7 procent hoger lagen dan zonder opwarming van de aarde het geval zou zijn geweest.

1 uur geleden
Luchthaven Hannover kort dicht door drone

HANNOVER (ANP) - Het vliegverkeer op de luchthaven van Hannover heeft woensdagavond ongeveer drie kwartier stilgelegen door een drone in de buurt van het vliegveld, heeft de politie bekendgemaakt. Een piloot meldde het onbemande toestel rond 22.00 uur tijdens de nadering, waarna de luchthaven tot 22.45 uur werd gesloten.

4 uur geleden
Dodental na grote crash vrachtvliegtuig VS gestegen naar elf

LOUISVILLE (ANP/RTR) - Het dodental na de crash met een vrachtvliegtuig in Kentucky is opgelopen naar elf, heeft de gouverneur van de Amerikaanse staat bekendgemaakt. Het toestel, een UPS-vrachtvliegtuig dat onderweg was naar Hawaï, stortte in de nacht van dinsdag op woensdag kort na het opstijgen neer op een recyclingbedrijf nabij de luchthaven van Louisville.

8 uur geleden
NAVO en Rutte krijgen Duitse vredesprijs

MÜNCHEN (ANP) - De NAVO en secretaris-generaal Mark Rutte krijgen een prestigieuze Duitse vredesprijs. Ze verdienen de Internationale Prijs van de Vrede van Westfalen omdat ze stabiliteit en betrouwbaarheid brengen, vindt de jury.

9 uur geleden