Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump stelt omstreden bijeenkomst Tulsa een dag uit

Trump stelt omstreden bijeenkomst Tulsa een dag uit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een geplande campagnebijeenkomst in Tulsa in de staat Oklahoma met een dag uitgesteld van 19 naar 20 juni. Hij zegt dit te doen uit respect voor zijn zwarte vrienden. "Veel van mijn Afrikaans-Amerikaanse vrienden en aanhangers hebben voorgesteld om de datum te veranderen uit respect voor deze gedenkdag en alles wat het vertegenwoordigt," schreef Trump op Twitter.

De oorspronkelijke datum van de rally viel op 'Juneteenth', een nationale feestdag in de VS. Herdacht wordt dat op 19 juni 1865 in de staat Texas alle slaven werden bevrijd.

Naast de datum is ook de plaats van de bijeenkomst omstreden en aanleiding voor veel kritiek. Tulsa was in 1921 het toneel van ernstige rassenrellen. Een blanke menigte viel Afro-Amerikaanse burgers en bedrijven aan. Volgens officiële cijfers vielen er 36 doden, een staatscommissie die later onderzoek deed kwam tot de conclusie dat honderd tot driehonderd mensen waren omgekomen. Het is een van de gewelddadigste uitbraken van raciaal geweld in de geschiedenis van de VS.

Bewuste keuzes

Trump ontkende dat datum en plaats bewuste keuzes waren, maar vriend en vijand geloven dat niet. Op het Trump-gezinde Fox News vroeg de zwarte interviewer Harris Faulkner, die Trump een dag eerder ondervroeg, zich of "de president wel in de gaten heeft wat een pijnlijke historie er achter Tulsa zit voor zwarte Amerikanen".

Ook de zwarte Democratische senator Kamala Harris had op Twitter geen goed woord over voor het plan: "Dit is niet alleen een knipoog naar witte racisten, hij geeft ze een welkom thuis feestje."

Trump heeft al ruim drie maanden geen openbare campagnebijeenkomsten meer kunnen houden vanwege de uitbraak van het coronavirus in de VS waarbij tot nu toe ruim 114.000 Amerikanen om het leven kwamen.

Meer uit Buitenland

Trump klaagt WSJ aan om Epstein-berichtgeving

MIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een rechtszaak aangespannen tegen Dow Jones, News Corp, Rupert Murdoch en twee journalisten van The Wall Street Journal. Hij beschuldigt de partijen van laster.

21 minuten geleden
Tienduizenden op de vlucht voor geweld in Zuid-Syrië

NEW YORK (ANP/AFP) - Bijna 80.000 mensen zijn ontheemd in de Zuid-Syrische provincie Suwayda door de jongste golf van geweld tussen druzen en bedoeïenen. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie zijn de voorzieningen voor elektriciteit, water en telecommunicatie ingestort. Een brandstoftekort heeft het transport lamgelegd en bemoeilijkt evacuaties.

6 uur geleden
Enkelband voor Braziliaanse ex-president Bolsonaro

BRASILIA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro, verdacht van een couppoging, moet een elektronische enkelband gaan dragen. De politie heeft zijn huis en zijn politieke hoofdkwartier doorzocht, meldden Braziliaanse media.

8 uur geleden
Slovenië ziet toch af van NAVO-referendums

LJUBLJANA (ANP) - Slovenië gaat toch geen raadgevend referendum uitschrijven over de verhoging van de defensie-uitgaven om de nieuwe NAVO-norm te halen. De Slovenen hoeven daardoor hoogstwaarschijnlijk ook niet te stemmen of ze binnen het bondgenootschap willen blijven.

8 uur geleden
Brussel verwacht lastige onderhandelingen over meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Brussel wacht lastige onderhandelingen met en tussen de 27 EU-lidstaten over de meerjarenbegroting. Dat zei de Deense minister Marie Bjerre vrijdag na afloop van een bijeenkomst van ministers over EU-zaken. In de vergadering spraken de EU-ministers voor het eerst met elkaar over het deze week door de Commissie gepresenteerde voorstel voor het EU-budget 2028-2034

11 uur geleden
Voorlopig geen buitenlanders in vakantieresort Noord-Korea

SEOUL (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen zijn toch niet welkom in een onlangs geopend vakantieresort in Wonsan Kalma, aan de oostkust van Noord-Korea. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov bracht daar vorige week nog een bezoek en sprak van een "goede toeristische attractie".

11 uur geleden
Geweld in Syrische stad Suwayda laait toch weer op

SUWAYDA (ANP/AFP) - Gewapende groepen die gesteund worden door de Syrische regering zijn toch weer slaags geraakt met druzische strijders in het zuiden van het land. Donderdag was een wapenstilstand ingegaan, hadden regeringstroepen zich uit de stad Suwayda en omstreken teruggetrokken en leek de rust weer te keren.

11 uur geleden