Trump stelt maker van The Apprentice aan als speciaal VK-gezant
MAR-A-LAGO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aanstaande Amerikaanse president Donald Trump heeft de bedenker en producer van het televisieprogramma The Apprentice, Mark Burnett, aangewezen als speciaal gezant voor het Verenigd Koninkrijk. Dat maakte hij bekend op zijn platform Truth Social.
The Apprentice was een televisieprogramma waarin Trump op zoek ging naar getalenteerde zakenmensen die mee zijn bedrijven konden leiden. De realityshow leverde hem grote bekendheid op.
"Met een gevierde carrière in de televisieproductie en business, brengt Mark een unieke mix van diplomatieke scherpzinnigheid en internationale erkenning mee naar deze belangrijke rol", schreef Trump op zijn platform. Burnett is een geboren Brit, maar heeft inmiddels de Amerikaanse nationaliteit.
Benoeming ambassadeur
De rol van speciaal VK-gezant is niet dezelfde als die van ambassadeur. Eerder deze maand nomineerde Trump de bankier en miljardair Warren Stephens als Britse ambassadeur.
Op dit moment is er geen speciaal gezant voor het VK. Het is een positie die doorgaans wordt gecreëerd voor landen of gebieden waar het politiek onrustig is, zoals het Midden-Oosten en Oekraïne.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
8 minuten geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
6 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
6 uur geleden