Trump stelt maker van The Apprentice aan als speciaal VK-gezant
MAR-A-LAGO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aanstaande Amerikaanse president Donald Trump heeft de bedenker en producer van het televisieprogramma The Apprentice, Mark Burnett, aangewezen als speciaal gezant voor het Verenigd Koninkrijk. Dat maakte hij bekend op zijn platform Truth Social.
The Apprentice was een televisieprogramma waarin Trump op zoek ging naar getalenteerde zakenmensen die mee zijn bedrijven konden leiden. De realityshow leverde hem grote bekendheid op.
"Met een gevierde carrière in de televisieproductie en business, brengt Mark een unieke mix van diplomatieke scherpzinnigheid en internationale erkenning mee naar deze belangrijke rol", schreef Trump op zijn platform. Burnett is een geboren Brit, maar heeft inmiddels de Amerikaanse nationaliteit.
Benoeming ambassadeur
De rol van speciaal VK-gezant is niet dezelfde als die van ambassadeur. Eerder deze maand nomineerde Trump de bankier en miljardair Warren Stephens als Britse ambassadeur.
Op dit moment is er geen speciaal gezant voor het VK. Het is een positie die doorgaans wordt gecreëerd voor landen of gebieden waar het politiek onrustig is, zoals het Midden-Oosten en Oekraïne.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
3 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
4 uur geleden