Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump stelt maker van The Apprentice aan als speciaal VK-gezant

Trump stelt maker van The Apprentice aan als speciaal VK-gezant

MAR-A-LAGO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aanstaande Amerikaanse president Donald Trump heeft de bedenker en producer van het televisieprogramma The Apprentice, Mark Burnett, aangewezen als speciaal gezant voor het Verenigd Koninkrijk. Dat maakte hij bekend op zijn platform Truth Social.

The Apprentice was een televisieprogramma waarin Trump op zoek ging naar getalenteerde zakenmensen die mee zijn bedrijven konden leiden. De realityshow leverde hem grote bekendheid op.

"Met een gevierde carrière in de televisieproductie en business, brengt Mark een unieke mix van diplomatieke scherpzinnigheid en internationale erkenning mee naar deze belangrijke rol", schreef Trump op zijn platform. Burnett is een geboren Brit, maar heeft inmiddels de Amerikaanse nationaliteit.

Benoeming ambassadeur

De rol van speciaal VK-gezant is niet dezelfde als die van ambassadeur. Eerder deze maand nomineerde Trump de bankier en miljardair Warren Stephens als Britse ambassadeur.

Op dit moment is er geen speciaal gezant voor het VK. Het is een positie die doorgaans wordt gecreëerd voor landen of gebieden waar het politiek onrustig is, zoals het Midden-Oosten en Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Aanklager ICC: wreedheden el-Fasher zijn mogelijk oorlogsmisdaden

DEN HAAG (ANP) - Het aanklagerskantoor van het Internationaal Strafhof (ICC) waarschuwt maandag dat er mogelijk oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid zijn gepleegd bij het geweld in de Soedanese stad el-Fasher. Het kantoor zegt dat na berichten over massamoorden, verkrachtingen en andere misdaden tijdens aanvallen van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF).

36 minuten geleden
Middeleeuwse toren in Rome deels ingestort, meerdere gewonden

ROME (ANP) - In Rome is een middeleeuwse toren gedeeltelijk ingestort, meldt persbureau ANSA. De Torre dei Conti, vlak bij het Forum Romanum en het Colosseum, werd gerenoveerd toen een deel van een van de muren naar beneden kwam. Meerdere bouwvakkers belandden onder de bakstenen.

2 uur geleden
EU maakt 5 miljoen vrij voor noodhulp na orkaan Melissa

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie maakt 5 miljoen euro vrij voor noodhulp aan Jamaica, Cuba en Haïti na orkaan Melissa. Het geld wordt onder meer gebruikt voor drinkwater, sanitaire voorzieningen en noodopvang, laat de Europese Commissie weten.

2 uur geleden
Historisch proces begonnen tegen procureur-generaal Spanje om lek

MADRID (ANP/AFP) - In Spanje is een historisch proces begonnen tegen procureur-generaal Álvaro García Ortiz, de hoogste aanklager van het land. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij het lekken van informatie over de partner van een invloedrijke politica van de rechtse oppositie. Het is de eerste keer in de Spaanse geschiedenis dat een zittende procureur-generaal zich voor de rechter moet verantwoorden.

4 uur geleden
Defensieminister VS bezoekt gedemilitariseerde zone Korea

SEOUL (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth is in Zuid-Korea voor onder meer een bezoek aan de gedemilitariseerde zone aan de grens met Noord-Korea. Het gebied heeft die status omdat de twee landen officieel nooit vrede sloten na een oorlog in de jaren vijftig.

4 uur geleden
President Tanzania beëdigd na dodelijke protesten

DODOMA (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De Tanzaniaanse president Samia Suluhu Hassan is na dodelijke protesten weer beëdigd als staatshoofd. De plechtigheid vond plaats op een legerbasis en ging gepaard met zware veiligheidsmaatregelen in hoofdstad Dodoma en de grote stad Dar es Salaam.

4 uur geleden
Bekritiseerde president Valencia stapt jaar na overstromingen op

VALENCIA (ANP/AFP) - Carlos Mazón treedt af als regionale president van Valencia. Hij lag onder vuur door zijn aanpak bij de grootschalige overstromingen van vorig jaar. Daarbij kwamen 237 mensen om, vrijwel allemaal in de regio Valencia.

6 uur geleden