Trump stelt maker van The Apprentice aan als speciaal VK-gezant
MAR-A-LAGO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aanstaande Amerikaanse president Donald Trump heeft de bedenker en producer van het televisieprogramma The Apprentice, Mark Burnett, aangewezen als speciaal gezant voor het Verenigd Koninkrijk. Dat maakte hij bekend op zijn platform Truth Social.
The Apprentice was een televisieprogramma waarin Trump op zoek ging naar getalenteerde zakenmensen die mee zijn bedrijven konden leiden. De realityshow leverde hem grote bekendheid op.
"Met een gevierde carrière in de televisieproductie en business, brengt Mark een unieke mix van diplomatieke scherpzinnigheid en internationale erkenning mee naar deze belangrijke rol", schreef Trump op zijn platform. Burnett is een geboren Brit, maar heeft inmiddels de Amerikaanse nationaliteit.
Benoeming ambassadeur
De rol van speciaal VK-gezant is niet dezelfde als die van ambassadeur. Eerder deze maand nomineerde Trump de bankier en miljardair Warren Stephens als Britse ambassadeur.
Op dit moment is er geen speciaal gezant voor het VK. Het is een positie die doorgaans wordt gecreëerd voor landen of gebieden waar het politiek onrustig is, zoals het Midden-Oosten en Oekraïne.
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
5 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
6 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
6 uur geleden