Trump stelt autoheffingen Canada en Mexico maand uit
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump stelt de importheffingen op auto's uit Canada en Mexico een maand uit. Dat uitstel komt na overleg van Trump in het Witte Huis met de topbestuurders van autobouwers General Motors (GM), Ford Motor en Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Chrysler en Dodge.
De autobedrijven uit Detroit hadden grote zorgen geuit over de heffingen van 25 procent omdat die zouden leiden tot fors duurdere auto's en ook verstoringen in toeleveringsketens. Door het uitstel krijgen die bedrijven nu extra tijd om plannen te maken voor het verplaatsen van productie naar de Verenigde Staten of voor meer investeringen in eigen land, wat belangrijke eisen zijn van Trump. In Mexico en Canada worden veel auto's gemaakt die zijn bedoeld voor export naar de VS. Ook worden daar veel onderdelen gemaakt.
Trump heeft heffingen tegen die buurlanden ingevoerd omdat ze volgens hem onvoldoende zouden doen om de stroom van illegale immigranten en de dodelijke drug fentanyl naar de VS tegen te houden. Met de tarieven verhoogt Trump de druk op Canada en Mexico om dit harder aan te pakken.
Wall Street
Op Wall Street reageerden beleggers verheugd op het uitstel, want de koersen van GM, Ford en Stellantis lieten flinke plussen zien.
Perswoordvoerder Karoline Leavitt van het Witte Huis verklaarde dat Trump openstaat voor meer uitzonderingen op de heffingen. De heffingen op goederen uit Canada en Mexico gingen dinsdag in. Canada is naar de Wereldhandelsorganisatie (WTO) gestapt om bezwaar te maken tegen die tarieven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
6 uur geleden