Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump spreekt zondag in Israëlisch parlement

Trump spreekt zondag in Israëlisch parlement

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump zal zondag de Knesset toespreken, het Israëlische parlement. Daartoe heeft de voorzitter van de Knesset, Amir Ohana, de Amerikaanse president officieel uitgenodigd, meldt het Israëlische medium N12 op X. Bij het bericht zit een foto van de uitnodiging.

Daarin spreekt Ohana vol lof over Trumps rol in de totstandkoming van de vredesdeal, waarover nog wordt gestemd in datzelfde parlement. "Uw leiderschap, moed, volhardendheid en visie hebben niet slechts geleid tot een deal over de vrijlating van alle op 7 oktober door Hamas meegenomen gijzelaars, maar evenwel tot een ongekend regionaal akkoord, dat is geaccepteerd door vrijwel ieder land in het Midden-Oosten."

Trump zei al te willen afreizen naar Israël, eraan toevoegend dat hij hoopt nog op tijd te zijn voor de vrijlating van de gijzelaars. Dat zou "maandag of dinsdag" moeten gebeuren.

Het wordt de eerste toespraak van een Amerikaanse president sinds 2008, toen George W. Bush daar sprak.

Meer uit Buitenland

Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

56 minuten geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

1 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

3 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

3 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

3 uur geleden
Zelensky biedt ook Bahrein dronedeal aan

MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.

4 uur geleden
VS: weer rustiger in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.

4 uur geleden