Trump spreekt vertrouwen uit in leider Huis van Afgevaardigden
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn steun toegezegd voor een nieuwe termijn voor de Republikein Mike Johnson als voorzitter van het Huis van Afgevaardigden. Johnson stelt zich deze week herkiesbaar voor nog eens twee jaar als de zogeheten speaker. Dat is de hoogste politieke functie na president en vicepresident.
De Republikeinen hebben een kleine meerderheid in het Huis van Afgevaardigden. "Speaker Mike Johnson is een goede, hardwerkende, religieuze man. Hij zal het juiste doen en we zullen blijven winnen. Mike heeft mijn volledige steun", zei Trump in een bericht op Truth Social.
Het Huis kiest vrijdag een speaker na de beëdiging van het nieuwe Congres. De steun van Trump was essentieel voor Johnson om zijn leiderschapspositie, die hij in oktober 2023 op zich nam, te kunnen behouden. De Republikeinen hebben een heel kleine meerderheid van 219-215 in het Huis. Het is nog onduidelijk of Johnson op unanieme steun van zijn partijgenoten kan rekenen. Meerdere Republikeinse afgevaardigden uitten de afgelopen weken kritiek op Johnson.
Meer uit Buitenland
TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
4 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
8 uur geleden