Trump spreekt van succesvolle gesprekken met Hamas
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump laat in een bericht op Truth Social weten dat er "zeer succesvolle" gesprekken zijn gevoerd met Hamas over "een einde aan de oorlog in de Gazastrook". Concrete resultaten zijn er echter nog niet en Trump laat weten dat de onderhandelingen maandag verder gaan in Egypte. Eerder zondag zei Trump te verwachten dat de gesprekken over een wapenstilstand "nog een paar dagen" duren.
Onderhandelaars van Israël en Hamas voeren gesprekken in de Egyptische badplaats Sharm-el-Sheikh, nadat Hamas zich bereid had getoond om te onderhandelen over Trumps vredesplan voor Gaza. Het zijn volgens Trumps laatste bericht "zeer positieve gesprekken om de gijzelaars vrij te laten, de oorlog in Gaza te beëindigen en bovenal eindelijk VREDE in het Midden-Oosten te bereiken".
Trump dreigt wel met zware gevolgen als de onderhandelingen niet slagen. Hij waarschuwt dat er dan "EEN ENORM BLOEDBAD ZAL VOLGEN, IETS WAT NIEMAND WIL ZIEN".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is een grote hoeveelheid hulpgoederen van het Rode Kruis verloren gegaan. Een van de belangrijkste opslaglocaties met daarin hulpgoederen met een waarde van meer dan 1,5 miljoen euro werd volledig verwoest, aldus het Rode Kruis.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Door nachtelijke Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn ten minste 21 doden gevallen, melden de hulpdiensten. Daarnaast zouden 85 mensen gewond zijn geraakt, onder wie twee kinderen. Eerder werden zeventien doden gemeld.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Door een bomexplosie in de Syrische hoofdstad Damascus zijn zeker vijf doden gevallen. Nog eens zestien mensen raakten gewond, melden de Syrische autoriteiten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement namens het hele land excuses aangeboden aan vrouwen die in de vorige eeuw onder druk hun kinderen hebben afgestaan. Hij sprak terwijl gedupeerden toekeken vanaf de publieke tribune over een "schandvlek" in de Britse geschiedenis en bevestigde dat wordt gekeken naar compensatieregelingen.
5 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen wil af van het verbod op het plaatsen van kernwapens op zijn grondgebied. Het parlement gaat die bepaling uit de grondwet halen, zegt president Gitanas Nausėda, net als NAVO-bondgenoot Finland dit voorjaar al deed.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël staat donderdag stil bij de grote Hamas-aanval van 7 oktober 2023, duizend dagen geleden. Er staan zowel herdenkingen gepland als protesten over het optreden van de autoriteiten rond de aanval.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De burgemeester van Kyiv heeft de aanval op de Oekraïense hoofdstad de grootste tot dusver in de oorlog met Rusland genoemd. "Morgen, 3 juli, is uitgeroepen tot dag van rouw in Kyiv, ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de meest omvangrijke aanval van de vijand op de hoofdstad", stelt Vitali Klitsjko op sociale media.
8 uur geleden