Trump spreekt over verkiezingsfraude hoewel onderzoek nog loopt
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump beweert dat er in twee districten van de oostelijke staat Pennsylvania kiezersfraude is gepleegd. Functionarissen in die staat zeggen echter dat er nog onderzoek wordt gedaan naar claims over mogelijk frauduleuze aanvragen voor kiezersregistratie, melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
In de VS moeten burgers zich als kiezer laten registreren om te mogen stemmen, bijvoorbeeld voor de presidentsverkiezingen komende dinsdag.
"Wow! York County, Pennsylvania, ontving duizenden mogelijk frauduleuze kiezersregistratieformulieren en aanvragen voor stembiljetten per post van een derde partij", schrijft Trump, deels in hoofdletters, op social media. "Dit bovenop het feit dat Lancaster County betrapt is met 2600 valse stembiljetten en formulieren, allemaal ingevuld door dezelfde persoon. Echt foute boel."
'Zoveelste voorbeeld'
Een hoge functionaris van Pennsylvania had eerder opgeroepen geen conclusies te trekken voordat de claims zijn onderzocht.
Het campagneteam van Democraat Kamala Harris verwerpt Trumps beweringen. "Dit is het zoveelste voorbeeld van hoe Donald Trump twijfel probeert te zaaien over onze verkiezingen en instituties, omdat hij bang is dat hij niet kan winnen," aldus een campagnefunctionaris. "Hij wil nu de basis leggen om te beweren dat de verkiezingen zijn gestolen als hij verliest."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.
1 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.
3 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.
3 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij de aanrijding tussen een schoolbusje en een trein zijn in het Vlaamse Buggenhout vier doden gevallen, zegt minister Jean-Luc Crucke van Mobiliteit tegen de Belgische nieuwssite RTL Info. Volgens hem zijn twee tieners, de chauffeur en de begeleider door het ongeluk overleden. "Het is dramatisch", aldus de minister.
3 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De Belgische politie maakt nog niets bekend over slachtoffers door de aanrijding tussen een trein en een busje met schoolkinderen in Buggenhout. Eerst moeten eventuele familieleden geïnformeerd worden, zegt politiewoordvoerder Ann Berger tegen VRT NWS. Zij bevestigt dat er aan boord zeven kinderen waren, plus een begeleider en de chauffeur.
3 uur geleden