Trump spreekt over verkiezingsfraude hoewel onderzoek nog loopt
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump beweert dat er in twee districten van de oostelijke staat Pennsylvania kiezersfraude is gepleegd. Functionarissen in die staat zeggen echter dat er nog onderzoek wordt gedaan naar claims over mogelijk frauduleuze aanvragen voor kiezersregistratie, melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
In de VS moeten burgers zich als kiezer laten registreren om te mogen stemmen, bijvoorbeeld voor de presidentsverkiezingen komende dinsdag.
"Wow! York County, Pennsylvania, ontving duizenden mogelijk frauduleuze kiezersregistratieformulieren en aanvragen voor stembiljetten per post van een derde partij", schrijft Trump, deels in hoofdletters, op social media. "Dit bovenop het feit dat Lancaster County betrapt is met 2600 valse stembiljetten en formulieren, allemaal ingevuld door dezelfde persoon. Echt foute boel."
'Zoveelste voorbeeld'
Een hoge functionaris van Pennsylvania had eerder opgeroepen geen conclusies te trekken voordat de claims zijn onderzocht.
Het campagneteam van Democraat Kamala Harris verwerpt Trumps beweringen. "Dit is het zoveelste voorbeeld van hoe Donald Trump twijfel probeert te zaaien over onze verkiezingen en instituties, omdat hij bang is dat hij niet kan winnen," aldus een campagnefunctionaris. "Hij wil nu de basis leggen om te beweren dat de verkiezingen zijn gestolen als hij verliest."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De leider van de Iraanse veiligheidsraad, Ali Larijani, is dood. Dat meldt Al Jazeera op basis van Iraanse staatsmedia. In een verklaring bevestigt de Iraanse veiligheidsraad dat Larijani is omgekomen bij gerichte aanvallen. Israël beweerde eerder op dinsdag al hem te hebben gedood.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft bevestigd dat Gholamreza Soleimani is omgekomen bij Amerikaans-Israëlische aanvallen. Soleimani gaf leiding aan de zogenoemde Basij, een paramilitaire beweging die onder meer verantwoordelijk wordt gehouden voor het gewelddadig neerslaan van de protesten in Iran in januari.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Amerikaanse ambassades wereldwijd opgedragen "onmiddellijk" hun veiligheidsmaatregelen te herzien. Dit in verband met de oorlog in Iran, schrijft The Washington Post. Ambassades in het Midden-Oosten hadden deze oproep al gekregen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.
5 uur geleden