Trump spreekt over verkiezingsfraude hoewel onderzoek nog loopt
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump beweert dat er in twee districten van de oostelijke staat Pennsylvania kiezersfraude is gepleegd. Functionarissen in die staat zeggen echter dat er nog onderzoek wordt gedaan naar claims over mogelijk frauduleuze aanvragen voor kiezersregistratie, melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
In de VS moeten burgers zich als kiezer laten registreren om te mogen stemmen, bijvoorbeeld voor de presidentsverkiezingen komende dinsdag.
"Wow! York County, Pennsylvania, ontving duizenden mogelijk frauduleuze kiezersregistratieformulieren en aanvragen voor stembiljetten per post van een derde partij", schrijft Trump, deels in hoofdletters, op social media. "Dit bovenop het feit dat Lancaster County betrapt is met 2600 valse stembiljetten en formulieren, allemaal ingevuld door dezelfde persoon. Echt foute boel."
'Zoveelste voorbeeld'
Een hoge functionaris van Pennsylvania had eerder opgeroepen geen conclusies te trekken voordat de claims zijn onderzocht.
Het campagneteam van Democraat Kamala Harris verwerpt Trumps beweringen. "Dit is het zoveelste voorbeeld van hoe Donald Trump twijfel probeert te zaaien over onze verkiezingen en instituties, omdat hij bang is dat hij niet kan winnen," aldus een campagnefunctionaris. "Hij wil nu de basis leggen om te beweren dat de verkiezingen zijn gestolen als hij verliest."
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse leger meldt dat Pyongyang maandagochtend "meerdere ballistische raketten" in de richting van de Japanse Zee had afgevuurd, nadat het aanvankelijk melding had gemaakt van een "niet-geïdentificeerd projectiel".
7 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft zondag verboden om omstreden tv-spotjes waarin president Donald Trump zelf te zien is nog langer uit te zenden. De reclames waren met belastinggeld betaald en sinds eind september op tv te zien, in aanloop naar de midterms volgende maand.
9 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu laat een onderzoek instellen naar de anonieme bronnen die in de bekroonde documentaire NAZA over de oorlog in Gaza voorkomen. Hij heeft "de stafchef van het leger, het hoofd van veiligheidsdienst Shin Bet en de landsadvocaat" aan het werk gezet, aldus een verklaring van zijn kantoor.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een energiecentrale heeft aangevallen nadat de Amerikaanse president Donald Trump een "energiebestand" tussen de twee landen had aangekondigd.
6 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP/DPA) - Door luchtaanvallen zaterdag op een goudmijn aan de grens tussen Soedan en Egypte zijn tientallen mensen om het leven gekomen. Dat meldt onder meer Sudan Doctors Network, een vereniging van medische professionals.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele tienduizenden mensen hebben zondag deelgenomen aan de Klimaatmars 2026 in de Belgische hoofdstad Brussel. Officiële deelnamecijfers van de politie en organisatie volgen nog, aldus persbureau Belga.
9 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen. Volgens de Saudische luchtvaartautoriteit is door de aanval een onbekend aantal mensen gewond geraakt.
12 uur geleden