Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump spreekt over verkiezingsfraude hoewel onderzoek nog loopt

Trump spreekt over verkiezingsfraude hoewel onderzoek nog loopt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump beweert dat er in twee districten van de oostelijke staat Pennsylvania kiezersfraude is gepleegd. Functionarissen in die staat zeggen echter dat er nog onderzoek wordt gedaan naar claims over mogelijk frauduleuze aanvragen voor kiezersregistratie, melden Amerikaanse media, waaronder CNN.

In de VS moeten burgers zich als kiezer laten registreren om te mogen stemmen, bijvoorbeeld voor de presidentsverkiezingen komende dinsdag.

"Wow! York County, Pennsylvania, ontving duizenden mogelijk frauduleuze kiezersregistratieformulieren en aanvragen voor stembiljetten per post van een derde partij", schrijft Trump, deels in hoofdletters, op social media. "Dit bovenop het feit dat Lancaster County betrapt is met 2600 valse stembiljetten en formulieren, allemaal ingevuld door dezelfde persoon. Echt foute boel."

'Zoveelste voorbeeld'

Een hoge functionaris van Pennsylvania had eerder opgeroepen geen conclusies te trekken voordat de claims zijn onderzocht.

Het campagneteam van Democraat Kamala Harris verwerpt Trumps beweringen. "Dit is het zoveelste voorbeeld van hoe Donald Trump twijfel probeert te zaaien over onze verkiezingen en instituties, omdat hij bang is dat hij niet kan winnen," aldus een campagnefunctionaris. "Hij wil nu de basis leggen om te beweren dat de verkiezingen zijn gestolen als hij verliest."

Meer uit Buitenland

VN beschuldigen milities RSF in Soedan van volkerenmoord

GENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben beklemtoond dat er in oktober vorig jaar zeer waarschijnlijk volkerenmoord is gepleegd in de Soedanese stad El-Fasher. Een onderzoeksmissie van de VN concludeert dat op de inname van de stad door de Rapid Support Forces (RSF) "drie dagen van absolute gruwelen" volgden. De daders zouden moeten worden berecht, vindt de missie.

7 minuten geleden
Telegram stelt na beschuldiging Rusland dat dienst veilig is

MOSKOU (ANP/RTR) - De berichtenapp Telegram heeft verklaard geen inbreuken op de encryptie te hebben gevonden. De beschuldiging van de Russische regering dat buitenlandse inlichtingendiensten berichten van Russische soldaten zien, wordt door Telegram van de hand gewezen.

40 minuten geleden
Nederland en België onderzoeken treinverbinding Eindhoven-Brussel

DEN HAAG (ANP) - Nederland en België doen onderzoek naar een treinverbinding tussen Eindhoven en Brussel. Het kan gaan om nieuw spoor, maar ook om een nieuwe treindienst over bestaand spoor.

50 minuten geleden
Oud-president Yoon krijgt levenslang voor uitroepen noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - Oud-president Yoon Suk-yeol heeft in Zuid-Korea een levenslange celstraf opgelegd gekregen. Hij riep in 2024 de militaire noodtoestand uit en stortte zijn land daarmee in politieke chaos.

54 minuten geleden
Media: VS gaan laatste troepen terugtrekken uit Syrië

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan in de komende twee maanden hun laatste troepen terugtrekken uit Syrië. Dat berichten media als CBS News en The Wall Street Journal (WSJ) op basis van anonieme bronnen. Het zou gaan om een duizendtal militairen.

1 uur geleden
Medeplichtige niet uitgesloten in ontvoeringszaak Nancy Guthrie

TUCSON (ANP) - Rechercheurs sluiten niet uit dat er sprake is van een medeplichtige bij de ontvoering van Nancy Guthrie (84). Dat zei sheriff Chris Nanos van Pima County tegen CBS News.

2 uur geleden
José María Balcázar is de nieuwe interim-president van Peru

LIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.

3 uur geleden