Trump spreekt op conservatieve en Republikeinse conventie
ORLANDO (ANP) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump spreekt in Orlando op de jaarlijkse bijeenkomst van vooraanstaande conservatieven, de Conservatieve Politieke Actie Conferentie (CPAC). Het evenement is acht maanden voor cruciale tussentijdse verkiezingen voor het Amerikaanse Congres.
Trump voert zaterdag het woord en de conferentie wordt zondag afgerond met een speech van zijn zoon, Donald Trump jr. Op de conferentie in Florida is er niet alleen conservatieve eensgezindheid, maar ook rivaliteit. Oud-president Trump is nog steeds razend populair in zijn partij. In een recente opiniepeiling steunde meer dan de helft van de Republikeinen hem als leider en toekomstig presidentskandidaat. Maar hij krijgt op de conferentie ook te maken met rivalen zoals een steeds populairder wordende partijgenoot, de gouverneur van Florida Ron DeSantis.
Die dankt zijn populariteit onder vooral jonge Republikeinen mede aan zijn felle verzet tegen coronamaatregelen in zijn staat. Andere behoudende prominenten op de conferentie zijn senator Ted Cruz uit Texas, senator Marco Rubio uit Florida en de voormalige minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo.
Meer uit Buitenland
RIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.
1 uur geledenSTARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
8 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
14 uur geleden