Trump spreekt op conservatieve en Republikeinse conventie
ORLANDO (ANP) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump spreekt in Orlando op de jaarlijkse bijeenkomst van vooraanstaande conservatieven, de Conservatieve Politieke Actie Conferentie (CPAC). Het evenement is acht maanden voor cruciale tussentijdse verkiezingen voor het Amerikaanse Congres.
Trump voert zaterdag het woord en de conferentie wordt zondag afgerond met een speech van zijn zoon, Donald Trump jr. Op de conferentie in Florida is er niet alleen conservatieve eensgezindheid, maar ook rivaliteit. Oud-president Trump is nog steeds razend populair in zijn partij. In een recente opiniepeiling steunde meer dan de helft van de Republikeinen hem als leider en toekomstig presidentskandidaat. Maar hij krijgt op de conferentie ook te maken met rivalen zoals een steeds populairder wordende partijgenoot, de gouverneur van Florida Ron DeSantis.
Die dankt zijn populariteit onder vooral jonge Republikeinen mede aan zijn felle verzet tegen coronamaatregelen in zijn staat. Andere behoudende prominenten op de conferentie zijn senator Ted Cruz uit Texas, senator Marco Rubio uit Florida en de voormalige minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
2 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.
4 uur geleden