
Trump spreekt in Witte Huis positief over Elon Musk en Tesla
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft in het Witte Huis positieve dingen gezegd over Elon Musk en zijn automerk Tesla. Dat deed hij tijdens een bijeenkomst die draaide om het terugdraaien van wetten die de verkoop van elektrische auto's bevorderen. Trump zei niet tegen elektrisch te zijn, maar die voertuigen niet te willen voortrekken. "Ik vind Tesla goed. En ik vind andere ook goed."
Musk wist dat Trump met beleid zou komen dat de markt voor zijn auto's zou schaden, aldus de president. "Nu weten we waarom Elon Musk me niet zo aardig vindt. Eigenlijk vindt hij dat wel, hij vindt dat wel." Met auto's had de ruzie niets te maken, aldus de president. "Daarna werd hij een beetje raar. Ik weet niet waarom, het ging over veel kleinere zaken."
Trump en Musk ruzieden vorige week openlijk over Trumps begroting. Daarbij maakte Musk Trump harde verwijten, onder meer op X. De twee zeiden misschien ook niet meer te willen samenwerken. Woensdag zei Musk dat hij te ver was gegaan en betuigde hij spijt.
De ruzie had direct impact op de beurskoers van Tesla, waarvan Musk de topman en grootste aandeelhouder is. Verder maakte Trump toespelingen op het beëindigen van overheidscontracten met Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX. Het federale ruimtevaartagentschap NASA geldt als een van de grootste klanten van SpaceX.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Hostages and Missing Families Forum zei zaterdag dat premier Benjamin Netanyahu het grootste obstakel vormt voor de vrijlating van Israëlische gijzelaars uit Gaza. Het Forum is de belangrijkste groep die de naasten van de gijzelaars bijstaat.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - In Berlijn hebben duizenden mensen gedemonstreerd tegen de oorlog in Gaza. Onder de leus "Stop de genocide in Gaza" trokken volgens de politie ongeveer 12.000 mensen naar de Brandenburger Tor. De organisatoren schatten het aantal deelnemers op ongeveer 20.000.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Polen heeft zaterdag gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanwege een dreigende Russische drone-aanval op aangrenzende regio's van Oekraïne. Ook de luchtverdedigingssystemen op de grond werden in de hoogste staat van paraatheid gebracht. Inmiddels is het gevaar geweken en zijn de operaties weer gestaakt, aldus de strijdkrachten op X.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft 25 arrestaties verricht bij de massaal bezochte demonstratie van activist Tommy Robinson. 26 agenten raakten gewond door het geweld dat een deel van de demonstranten gebruikte.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bij een explosie in een café in de Spaanse hoofdstad Madrid zijn zaterdag 25 mensen gewond geraakt. Twee van hen waren er ernstig aan toe en werden naar het ziekenhuis gebracht, melden de Spaanse hulpdiensten.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De rechtse nationalistische Spaanse partij VOX is in een congrescentrum in het zuidwesten van Madrid begonnen aan een jaarcongres dat dit jaar in het teken staat van 'Het begin van de Reconquista'. De term verwijst naar de herovering van het Iberisch schiereiland in de achtste eeuw op de islamitische overheersers. De meeste publieke evenementen en de komst van buitenlandse gasten worden zondag verwacht. De Argentijnse president Javier Milei heeft op de valreep laten weten niet naar Madrid te komen en zou een boodschap per video sturen.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De demonstratie van de radicaalrechtse Tommy Robinson in Londen heeft meer dan honderdduizend mensen op de been gebracht, waarbij het ook tot aanvaringen met de politie kwam. Er is ook een tegenbetoging, waar vooralsnog enkele duizenden demonstranten op af zijn gekomen.
12 uur geleden