Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump spreekt in Witte Huis positief over Elon Musk en Tesla

Trump spreekt in Witte Huis positief over Elon Musk en Tesla

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft in het Witte Huis positieve dingen gezegd over Elon Musk en zijn automerk Tesla. Dat deed hij tijdens een bijeenkomst die draaide om het terugdraaien van wetten die de verkoop van elektrische auto's bevorderen. Trump zei niet tegen elektrisch te zijn, maar die voertuigen niet te willen voortrekken. "Ik vind Tesla goed. En ik vind andere ook goed."

Musk wist dat Trump met beleid zou komen dat de markt voor zijn auto's zou schaden, aldus de president. "Nu weten we waarom Elon Musk me niet zo aardig vindt. Eigenlijk vindt hij dat wel, hij vindt dat wel." Met auto's had de ruzie niets te maken, aldus de president. "Daarna werd hij een beetje raar. Ik weet niet waarom, het ging over veel kleinere zaken."

Trump en Musk ruzieden vorige week openlijk over Trumps begroting. Daarbij maakte Musk Trump harde verwijten, onder meer op X. De twee zeiden misschien ook niet meer te willen samenwerken. Woensdag zei Musk dat hij te ver was gegaan en betuigde hij spijt.

De ruzie had direct impact op de beurskoers van Tesla, waarvan Musk de topman en grootste aandeelhouder is. Verder maakte Trump toespelingen op het beëindigen van overheidscontracten met Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX. Het federale ruimtevaartagentschap NASA geldt als een van de grootste klanten van SpaceX.

Meer uit Buitenland

Kyiv: lichamen van 1200 omgekomen soldaten en burgers ontvangen

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft vrijdag de lichamen van 1200 in de oorlog omgekomen Oekraïners teruggegeven aan Oekraïne. Volgens de Oekraïense autoriteiten gaat het om zowel militairen als burgers.

59 minuten geleden
Veiligheidsraad vrijdag bijeen over Israëlische aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties overlegt deze vrijdag over de Israëlische aanvallen op Iran. De raad komt bijeen op verzoek van Iran.

2 uur geleden
Iraanse media melden tientallen doden en honderden gewonden

TEHERAN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Door de Israëlische aanvallen op Iran zijn tientallen doden en honderden gewonden gevallen, melden Iraanse staatsmedia. Staatspersbureau Fars meldt meer dan zeventig doden en 320 gewonden. Nournews heeft het over 78 doden en 329 gewonden, alleen al in de regio rond Teheran. En persbureau ISNA meldt op basis van de gouverneur dat in de stad Tabriz en omgeving zeker acht doden en twaalf gewonden zijn gevallen.

2 uur geleden
Hezbollah neemt geen wraak op Israël voor aanval Iran, zegt bron

BEIROET (ANP/RTR) - Hezbollah zal Israël niet aanvallen om de grootscheepse aanvallen op Iran te vergelden, zegt een ingewijde. Ook de Houthi-rebellen en Hamas, andere nauwe bondgenoten van Iran, hebben geen wraak aangekondigd.

2 uur geleden
Macron roept Israël en Iran op tot terughoudendheid

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept Israël en Iran in een bericht op X op tot "maximale terughoudendheid" om de stabiliteit in het Midden-Oosten niet verder in gevaar te brengen. Hij benadrukt ook dat Israël het recht heeft "zichzelf te verdedigen en zijn veiligheid te garanderen".

3 uur geleden
Zwarte doos gevonden na vliegtuigongeluk in India

AHMEDABAD (ANP/AFP) - In de Indiase stad Ahmedabad is de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat donderdag neerstortte op een woonwijk. De autoriteiten doen nog onderzoek naar de oorzaak van de crash en het totale dodental.

3 uur geleden
Duterte vraagt ICC om tijdelijke vrijlating vanwege hoge leeftijd

DEN HAAG (ANP/RTR) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte heeft het Internationaal Strafhof (ICC) verzocht om tijdelijke vrijlating in een ander land. Hij zit nu in een detentiecentrum in Scheveningen, maar stelt dat hij vanwege zijn hoge leeftijd (80 jaar) voorwaardelijk vrij zou moeten komen. Duterte belooft niet te vluchten.

3 uur geleden