Trump sprak 'sarcastisch' over desinfectiemiddelen
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat zijn omstreden uitspraken over het injecteren van desinfectiemiddelen tegen het coronavirus niet letterlijk genomen moeten worden. Hij bedoelde het naar eigen zeggen sarcastisch.
Trump had tijdens een persconferentie de vraag opgeworpen of desinfecterende middelen te gebruiken zijn om het coronavirus in het lichaam te bestrijden. "Het desinfectiemiddel schakelt het in een minuut uit", zei de president. "Is er een manier waarop we zoiets kunnen doen door het te injecteren? Bijna als een schoonmaak."
De president kreeg na de persconferentie een storm van kritiek over zich heen. Experts waarschuwden dat het levensgevaarlijk is om een desinfectiemiddel te injecteren. Trump zei later tegen journalisten dat hij het allemaal niet zo serieus bedoelde. "Ik stelde op sarcastische wijze een vraag aan verslaggevers als jij. Gewoon om te kijken wat er zou gebeuren."
Het Witte Huis had vanwege de rel al uitgehaald naar de media. Die kregen het verwijt dat ze Trump in een kwaad daglicht probeerden te stellen. "Laat het maar aan de media over om uitspraken van president Trump uit hun context te halen en met negatieve koppen te komen", reageerde een woordvoerster. Ze stelde ook dat Trump steeds heeft gezegd dat mensen een arts moeten raadplegen over hun coronabehandeling.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.
4 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Op een herdenkingsdienst voor de deze week overleden Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Belgrado zijn zo'n driehonderd mensen afgekomen, onder wie oud-militairen, een minister, familieleden en diverse functionarissen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.
5 uur geledenPUILAURENS (ANP/BELGA) - Een grote natuurbrand in het Zuid-Franse departement Aude vraagt om veel inzet van brandweer en andere hulpdiensten, zo melden diverse Franse media.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een privétoestel met daarin vermoedelijk de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner is aangekomen in Moskou. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op gezag van de luchtvaartautoriteit. Het toestel is geland op de Vnoekovo-luchthaven.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering verwerpt beschuldigingen van Niger dat het achter de muiterij van afgelopen weekend zou zitten. In een interview met radiozender RFI noemde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot de aantijgingen zaterdag "een puur verzinsel". Hij voegde eraan toe dat Frankrijk noch de intentie, noch de middelen bezit om zoiets op touw te zetten.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.
16 uur geleden