Trump sprak 'sarcastisch' over desinfectiemiddelen
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat zijn omstreden uitspraken over het injecteren van desinfectiemiddelen tegen het coronavirus niet letterlijk genomen moeten worden. Hij bedoelde het naar eigen zeggen sarcastisch.
Trump had tijdens een persconferentie de vraag opgeworpen of desinfecterende middelen te gebruiken zijn om het coronavirus in het lichaam te bestrijden. "Het desinfectiemiddel schakelt het in een minuut uit", zei de president. "Is er een manier waarop we zoiets kunnen doen door het te injecteren? Bijna als een schoonmaak."
De president kreeg na de persconferentie een storm van kritiek over zich heen. Experts waarschuwden dat het levensgevaarlijk is om een desinfectiemiddel te injecteren. Trump zei later tegen journalisten dat hij het allemaal niet zo serieus bedoelde. "Ik stelde op sarcastische wijze een vraag aan verslaggevers als jij. Gewoon om te kijken wat er zou gebeuren."
Het Witte Huis had vanwege de rel al uitgehaald naar de media. Die kregen het verwijt dat ze Trump in een kwaad daglicht probeerden te stellen. "Laat het maar aan de media over om uitspraken van president Trump uit hun context te halen en met negatieve koppen te komen", reageerde een woordvoerster. Ze stelde ook dat Trump steeds heeft gezegd dat mensen een arts moeten raadplegen over hun coronabehandeling.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/AFP) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft per decreet het Servische parlement ontbonden. Verkiezingen waren aanvankelijk gepland voor december 2027, maar zullen nu 25 oktober worden gehouden. Vučić gaat daarmee mee in de eisen van demonstranten in het land, die al maandenlang protesteren tegen de regering.
40 minuten geledenOSLO (ANP) - De rouwstoet rond de uitvaart van de Noorse koning Harald is aangekomen bij de Domkerk in Oslo. Bij aankomst werden koning Haakon en de overige leden van de Noorse koninklijke familie welkom geheten door de bisschop van Oslo, Sunniva Gylver, en Olav Fykse Tveit, de leider van de Noorse kerk.
49 minuten geledenOSLO (ANP) - De kist met daarin het lichaam van de overleden Noorse koning Harald is op weg naar de Domkerk in Oslo. Rond het middaguur vertrok de rouwstoet vanaf het paleis, onder begeleiding van saluutschoten en muziek. Langs de route hebben zich honderden mensen verzameld. Het Noorse persbureau NTB omschrijft de sfeer als ingetogen en "ongewoon stil".
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft in het parlement hard uitgehaald naar Alternative für Deutschland (AfD). Het woord remigratie, dat door de radicaal-rechtse partij wordt gebruikt, is volgens Merz "niets anders dan een synoniem voor etnische zuivering op basis van herkomst en huidskleur".
1 uur geledenHONGKONG (ANP/DPA/AFP) - De eerste postkoloniale leider van Hongkong is overleden. Tung Chee-hwa overleed dinsdag op 89-jarige leeftijd in het bijzijn van zijn familie, meldt zijn kantoor. Hij leidde de Chinese regio van 1997 tot 2005.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De eerste mensen hebben zich woensdagochtend vroeg verzameld in Oslo om een laatste eer te bewijzen aan de overleden koning Harald. Dat is te zien bij Noorse media. De rijen om het centrum van de Noorse hoofdstad binnen te komen worden steeds langer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."
6 uur geleden