Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: sluit de familie Biden op

Trump: sluit de familie Biden op

MACON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdagavond (lokale tijd) tijdens een verkiezingsbijeenkomst opgeroepen de familie Biden in de gevangenis te gooien. "Sluit de Bidens op. Sluit Hillary (Clinton) op", zei Trump tijdens een bijeenkomst in Macon in de Amerikaanse staat Georgia.

Ook moedigde hij de menigte aan die scandeerde "sluit hem op", daarmee doelend op de Democratische uitdager Joe Biden op wie Trump flink achterstaat in de peilingen voor de presidentsverkiezingen. "We hebben de afgelopen maanden geleerd: Joe Biden is een corrupte politicus", zei Trump tegen zijn aanhangers, "en de familie Biden is een criminele onderneming."

Trump eist geregeld dat zijn Democratische tegenstander uit 2016, Hillary Clinton, wordt opgesloten vanwege haar gebruik van een privé-e-mailserver als staatssecretaris. Waarschijnlijk is het de eerste keer dat hij een dergelijke aanval tegen de Bidens gebruikte.

E-mails

De Republikein wijst daarbij op een omstreden artikel uit de rechtse tabloid The New York Post over de Democratische presidentskandidaat Joe Biden. The New York Post heeft gezegd dat het e-mails heeft gekregen van Trumps advocaat Rudy Giuliani. In het eerste verhaal over de e-mails suggereert de tabloid dat er een ontmoeting heeft plaatsgevonden tussen toenmalig vicepresident Biden en een vertegenwoordiger van de Oekraïense aardgasmaatschappij Burisma, waar Bidens zoon Hunter toen werkte.

Zowel Joe Bidens campagneteam als Hunter Bidens advocaat ontkennen dat die ontmoeting ooit heeft plaatsgevonden. "Ik heb geen antwoord. Weer een lastercampagne", zei Biden vrijdag toen hem werd gevraagd naar de berichtgeving door The Post.

Meer uit Buitenland

België kampte met heetste zomer ooit

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De zomer van 2026 was de heetste zomer ooit in België, blijkt uit gegevens van weerbureau KMI. Met een gemiddelde temperatuur van 20,3 graden werd het vorige record uit 2018 (19,9 graden) ruimschoots overtroffen.

9 minuten geleden
Doden door Israëlische aanvallen op Gaza, onder wie kinderen

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn dinsdag zeker vier mensen gedood, onder wie drie kinderen, melden gezondheidsfunctionarissen.

1 uur geleden
Kallas: Oekraïne helpen met luchtverdediging is cruciaal

WICKLOW (ANP) - Het belangrijkste probleem voor Oekraïne is het tekort aan luchtverdediging, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bij aankomst in het Ierse Wicklow. Oekraïne moet zo snel mogelijk extra onderscheppingsraketten tot zijn beschikking krijgen, zei ze.

3 uur geleden
Tientallen slachtoffers in Oekraïne na Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn door Russische aanvallen met drones en raketten veel doden en gewonden gevallen. Het voornaamste doelwit was hoofdstad Kyiv en de omliggende regio. Het is de zesde dag op rij waarop Rusland aanvallen op de Oekraïense hoofdstad uitvoert.

4 uur geleden
Dodental overstromingen Nepal en Tibet boven de 1000

KATHMANDU/LHASA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de overstromingen in Nepal en Tibet is opgelopen tot boven de duizend. De Nepalese rampendienst meldde dinsdag dat in het land 987 doden zijn gevallen. Eerder werd bekend dat aan de Chinese kant van de grens, in Tibet, zeker zestien mensen om het leven waren gekomen.

5 uur geleden
Nog één persoon vermist na overstromingen in Grand Canyon

GRAND CANYON (ANP/AFP) - Na de plotselinge overstromingen die afgelopen weekend twee levens eisten in de Grand Canyon, de beroemdste toeristische trekpleister in de Amerikaanse staat Arizona, wordt nog een persoon vermist. In een eerdere balans was nog sprake van vijftien vermisten.

6 uur geleden
Bij grote Russische aanval op Kyiv en omgeving vallen vier doden

KYIV (ANP) - Bij een "enorme" Russische aanval met raketten en drones op Kyiv en de omliggende regio zijn zeker vier mensen om het leven gekomen en meer dan twaalf anderen gewond geraakt, meldden Oekraïense functionarissen.

8 uur geleden