Trump: sluit de familie Biden op
MACON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdagavond (lokale tijd) tijdens een verkiezingsbijeenkomst opgeroepen de familie Biden in de gevangenis te gooien. "Sluit de Bidens op. Sluit Hillary (Clinton) op", zei Trump tijdens een bijeenkomst in Macon in de Amerikaanse staat Georgia.
Ook moedigde hij de menigte aan die scandeerde "sluit hem op", daarmee doelend op de Democratische uitdager Joe Biden op wie Trump flink achterstaat in de peilingen voor de presidentsverkiezingen. "We hebben de afgelopen maanden geleerd: Joe Biden is een corrupte politicus", zei Trump tegen zijn aanhangers, "en de familie Biden is een criminele onderneming."
Trump eist geregeld dat zijn Democratische tegenstander uit 2016, Hillary Clinton, wordt opgesloten vanwege haar gebruik van een privé-e-mailserver als staatssecretaris. Waarschijnlijk is het de eerste keer dat hij een dergelijke aanval tegen de Bidens gebruikte.
E-mails
De Republikein wijst daarbij op een omstreden artikel uit de rechtse tabloid The New York Post over de Democratische presidentskandidaat Joe Biden. The New York Post heeft gezegd dat het e-mails heeft gekregen van Trumps advocaat Rudy Giuliani. In het eerste verhaal over de e-mails suggereert de tabloid dat er een ontmoeting heeft plaatsgevonden tussen toenmalig vicepresident Biden en een vertegenwoordiger van de Oekraïense aardgasmaatschappij Burisma, waar Bidens zoon Hunter toen werkte.
Zowel Joe Bidens campagneteam als Hunter Bidens advocaat ontkennen dat die ontmoeting ooit heeft plaatsgevonden. "Ik heb geen antwoord. Weer een lastercampagne", zei Biden vrijdag toen hem werd gevraagd naar de berichtgeving door The Post.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw uitgehaald naar de regering van Iran. Hij stelt dat zij met het doden van demonstranten verantwoordelijk is voor een gigantische humanitaire crisis die "moet worden gestopt".
33 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft wat extra Patriot-luchtverdedigingsraketten gekregen, zegt president Volodymyr Zelensky. Bondgenoten hebben volgens hem ook luchtafweerbatterijen voor de korte afstand toegezegd en raketten waarmee gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten kunnen neerhalen.
47 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De film Coward van Lukas Dhont is de Belgische inzending voor de Oscars. Dat heeft het Vlaams Audiovisueel Fonds dinsdag gemeld. Het is al de derde keer dat een film van de 35-jarige Belgische filmmaker deze eer te beurt valt, na Girl (2018) en Close (2022). Close werd daadwerkelijk genomineerd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Aartsbisschop Paul Richard Gallagher van het Vaticaan heeft in een gesprek met de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov aangedrongen op het belang van diplomatie en dialoog in wat hij "een moeilijke tijd voor internationale relaties" noemde. Gallagher, een belangrijke diplomaat die belast is met de buitenlandse relaties van het Vaticaan, bezocht Lavrov dinsdag in Moskou.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Een miljoen kinderen in Afghanistan zijn levensbedreigend ondervoed, waarschuwen de Verenigde Naties dinsdag. "Als er geen behandeling is en we niet in staat zijn om snel te handelen, lopen deze 1 miljoen het risico te komen te overlijden", zei Tajudeen Oyewale, de Afghaanse vertegenwoordiger van VN-kinderrechtenorganisatie UNICEF.
1 uur geledenMADRID/CEUTA (ANP) - De Spaanse Nationale Veiligheidsraad is voor het eerst bijeengekomen sinds de massale intocht van vooral Marokkanen in het Spaanse Afrikaanse territorium Ceuta.
1 uur geledenMADAMA (ANP/AFP) - De Israëlische parlementariër Zvi Sukkot heeft op de Westelijke Jordaanoever een Palestijns herdenkingsmonument vernield. Dat gebeurde dinsdag onder militaire begeleiding. Sukkot is lid van de extreemrechtse Religieus Zionistische Partij, een coalitiepartij.
2 uur geleden