Trump: sluit de familie Biden op
MACON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdagavond (lokale tijd) tijdens een verkiezingsbijeenkomst opgeroepen de familie Biden in de gevangenis te gooien. "Sluit de Bidens op. Sluit Hillary (Clinton) op", zei Trump tijdens een bijeenkomst in Macon in de Amerikaanse staat Georgia.
Ook moedigde hij de menigte aan die scandeerde "sluit hem op", daarmee doelend op de Democratische uitdager Joe Biden op wie Trump flink achterstaat in de peilingen voor de presidentsverkiezingen. "We hebben de afgelopen maanden geleerd: Joe Biden is een corrupte politicus", zei Trump tegen zijn aanhangers, "en de familie Biden is een criminele onderneming."
Trump eist geregeld dat zijn Democratische tegenstander uit 2016, Hillary Clinton, wordt opgesloten vanwege haar gebruik van een privé-e-mailserver als staatssecretaris. Waarschijnlijk is het de eerste keer dat hij een dergelijke aanval tegen de Bidens gebruikte.
E-mails
De Republikein wijst daarbij op een omstreden artikel uit de rechtse tabloid The New York Post over de Democratische presidentskandidaat Joe Biden. The New York Post heeft gezegd dat het e-mails heeft gekregen van Trumps advocaat Rudy Giuliani. In het eerste verhaal over de e-mails suggereert de tabloid dat er een ontmoeting heeft plaatsgevonden tussen toenmalig vicepresident Biden en een vertegenwoordiger van de Oekraïense aardgasmaatschappij Burisma, waar Bidens zoon Hunter toen werkte.
Zowel Joe Bidens campagneteam als Hunter Bidens advocaat ontkennen dat die ontmoeting ooit heeft plaatsgevonden. "Ik heb geen antwoord. Weer een lastercampagne", zei Biden vrijdag toen hem werd gevraagd naar de berichtgeving door The Post.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Het geweld door Israëlische kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever heeft dit jaar een recordniveau bereikt. Gemiddeld vinden dagelijks zes aanvallen plaats waarbij slachtoffers vallen of schade ontstaat, meldt de Verenigde Naties.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft nog geen definitieve beslissing genomen over een mogelijke deal met de Verenigde Staten, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen staatspersbureau IRNA. Het is de eerste officiële reactie van Teheran op de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er een overeenkomst met Iran zou zijn.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over de vermeende naderende deal met Iran. Het kantoor van Netanyahu meldt op X dat de premier zijn waardering heeft uitgesproken voor Trumps inzet om tot een akkoord te komen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de deal met Iran komend weekend kan worden getekend. Hij spreekt van een "geweldige overeenkomst", al heeft Iran nog niet bevestigd dat er inderdaad een akkoord is. Desalniettemin zegt Trump te hebben begrepen dat de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei met de overeenkomst heeft ingestemd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse staatspersbureau Fars meldt op basis van ingewijden dat Iran nog niet heeft ingestemd met een deal met de Verenigde Staten. De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelde op een akkoord dat in Iran "op het hoogste niveau" zou zijn goedgekeurd, maar dat is volgens Fars te voorbarig.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Buiten het Mexico City Stadium waar de openingswedstrijd van het WK voetbal tussen Mexico en Zuid-Afrika wordt gespeeld, is de politie slaags geraakt met demonstranten. Op beelden op sociale media is te zien dat mensen voorwerpen naar de politie gooien en dat mensen worden opgepakt.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal bevestigde gevallen van ebola in de Democratische Republiek Congo is toegenomen tot 676. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Het aantal vastgestelde doden ligt sinds woensdag op 136. Een dag eerder ging het nog om een veertigtal besmettingen minder, zo meldde het Afrikaanse Centrum voor Infectieziekteverspreiding en -preventie (CDC).
5 uur geleden