Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump sluit activiteiten rond inauguratie af met gebedsdienst

Trump sluit activiteiten rond inauguratie af met gebedsdienst

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag samen met zijn vicepresident J.D. Vance een gebedsdienst in de Washington National Cathedral bijgewoond. Daarmee zijn de activiteiten rond zijn inauguratie officieel afgerond.

Trump werd maandag ingezworen als president in het Capitool. Daarvoor bezocht hij ook al een kerkdienst, in de St. John's Church. Verder stonden rondom de inauguratie onder meer een parade en meerdere bals op het programma.

De Washington National Cathedral, waar de nieuwe president dinsdag zijn opwachting maakte, is dezelfde kerk als waar eerder deze maand de staatsbegrafenis van oud-president Jimmy Carter plaatsvond. Daar was Trump, net als de andere nog levende oud-presidenten Bill Clinton, George Bush, Barack Obama en Joe Biden, ook aanwezig.

Trump: geen goede dienst

De bisschop Mariann Edgar Budde riep Trump tijdens de dienst op om "genade te tonen voor mensen in ons land die nu bang zijn". Ze noemde daarbij specifiek lhbti'ers, immigranten, kinderen en vluchtelingen, schrijft The New York Times. "We waren allemaal ooit vreemdelingen in dit land", aldus de bisschop, die de president ook vroeg om groepen niet te demoniseren. Trump, die op de eerste rij zat, keek naar de grond toen ze haar pleidooi hield.

Trump was na afloop niet te spreken over de uitspraken. "Ik vond het geen goede dienst", zei hij tegen een verslaggever van CNN. "Ze kunnen veel beter."

Meer uit Buitenland

EU-lidstaten schrappen opschorting associatieverdrag met Syrië

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de gedeeltelijke opschorting van het associatieverdrag tussen de EU en Syrië ingetrokken. De handelsbeperkingen die de EU in 2011 invoerde, golden voor de invoer van een aantal Syrische producten, waaronder olie, aardolieproducten, goud, edelmetalen en diamanten. Maandag is daartoe besloten. Dit wordt gezien als een belangrijke stap in het herstel en de versterking van de bilaterale betrekkingen tussen de EU en Syrië.

1 uur geleden
Starmer vecht voor politieke toekomst na verkiezingsnederlaag

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft na de verkiezingsnederlaag van zijn partij beterschap beloofd. Hij erkende in een speech dat er onder kiezers frustratie leeft over de staat van het land, de politiek en hemzelf. "Ik weet dat er mensen zijn die aan me twijfelen. Ik moet hun ongelijk aantonen en dat ga ik doen", verklaarde hij in de speech, die wordt gezien als een poging om zijn premierschap te redden.

1 uur geleden
Kos: in de EU is er plaats voor alle Westelijke Balkanstaten

BRUSSEL (ANP) - Uitbreiding is prioriteit voor de EU, zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding) maandag voor het begin van een overleg tussen de EU-lidstaten en de landen van de Westelijke Balkan. "Ik heb een zeer duidelijke boodschap. Er is plaats voor alle Westelijke Balkanstaten in de Europese Unie." Het gaat om Albanië, Bosnië en Herzegovina, Kosovo, Montenegro, Noord-Macedonië en Servië.

1 uur geleden
Litouwen en Letland willen vertrekkende troepen VS wel overnemen

BRUSSEL (ANP) - Letland en Litouwen willen graag Amerikaanse troepen verwelkomen als die bijvoorbeeld uit Duitsland worden weggehaald. De Baltische landen staan er goed op in Washington, menen ze, en de regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil voorbeeldige bondgenoten belonen.

1 uur geleden
Hongaarse regering wil EU niet meer chanteren met veto

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Hongarije wil het eigen vetorecht binnen de Europese Unie niet meer inzetten als chantagemiddel. Dat maakte beoogd minister van Buitenlandse Zaken Anita Orbán duidelijk tijdens een hoorzitting in het parlement. Ze gaf aan dat haar land zich gaat inzetten om het vertrouwen terug te winnen van andere landen in de EU en de NAVO.

2 uur geleden
Iran noemt eigen vredesvoorstel aan VS 'legitiem en vrijgevig'

TEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het vredesvoorstel dat het land eerder deed aan de Verenigde Staten "legitiem en vrijgevig" was. Volgens Iran stellen de VS nog altijd onredelijke en eenzijdige eisen.

2 uur geleden
Oekraïne wil Schröder niet als EU-onderhandelaar

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense minister Andrii Sybiha van Buitenlandse Zaken wil de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder niet als onderhandelaar namens de EU over vrede tussen zijn land en Rusland. "Wij steunen zo'n kandidatuur absoluut niet", zei hij bij aankomst in Brussel. Daar woont Sybiha een deel van de bijeenkomst bij van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden