Trump sluit activiteiten rond inauguratie af met gebedsdienst
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag samen met zijn vicepresident J.D. Vance een gebedsdienst in de Washington National Cathedral bijgewoond. Daarmee zijn de activiteiten rond zijn inauguratie officieel afgerond.
Trump werd maandag ingezworen als president in het Capitool. Daarvoor bezocht hij ook al een kerkdienst, in de St. John's Church. Verder stonden rondom de inauguratie onder meer een parade en meerdere bals op het programma.
De Washington National Cathedral, waar de nieuwe president dinsdag zijn opwachting maakte, is dezelfde kerk als waar eerder deze maand de staatsbegrafenis van oud-president Jimmy Carter plaatsvond. Daar was Trump, net als de andere nog levende oud-presidenten Bill Clinton, George Bush, Barack Obama en Joe Biden, ook aanwezig.
Trump: geen goede dienst
De bisschop Mariann Edgar Budde riep Trump tijdens de dienst op om "genade te tonen voor mensen in ons land die nu bang zijn". Ze noemde daarbij specifiek lhbti'ers, immigranten, kinderen en vluchtelingen, schrijft The New York Times. "We waren allemaal ooit vreemdelingen in dit land", aldus de bisschop, die de president ook vroeg om groepen niet te demoniseren. Trump, die op de eerste rij zat, keek naar de grond toen ze haar pleidooi hield.
Trump was na afloop niet te spreken over de uitspraken. "Ik vond het geen goede dienst", zei hij tegen een verslaggever van CNN. "Ze kunnen veel beter."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Een gouden zakhorloge van een passagier die stierf bij het zinken van de Titanic, is op een veiling verkocht voor bijna 1,8 miljoen pond (ruim 2 miljoen euro). Nog nooit eerder is zoveel betaald voor Titanic-memorabilia, aldus veilinghuis Henry Aldridge and Son Auctioneers.
35 minuten geledenHANOI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental door de zware overstromingen in Vietnam is opgelopen tot negentig, meldt de regering van het Aziatische land. Ook worden zeker twaalf mensen vermist. De hevige regenval in Vietnam houdt nog zeker aan tot en met dinsdag.
4 uur geledenBELÉM (ANP) - De afsluitende zitting van de VN-klimaattop gaat zaterdagmiddag weer verder. De voorzitter had de vergadering stilgelegd na meerdere klachten, maar de slotverklaring had hij al afgehamerd.
13 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in Libanon. Volgens Libanese media zijn er twee doden gevallen. Israël heeft onder meer een dorp op bijna twee kilometer van de grens met een drone bestookt. Elders in de grensstreek werd een auto gebombardeerd en is de inzittende gedood. Bij luchtaanvallen in de streek van Jezzine, ruim 30 kilometer ten zuidoosten van Beiroet, zijn meerdere slachtoffers gevallen volgens lokale media die spreken van vijftien aanvallen met raketten of drones in een half uur tijd.
16 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag zeker 21 doden gevallen en tientallen mensen gewond geraakt, meldt de Burgerbescherming. Er zouden vijf aanvallen hebben plaatsgevonden in het gebied, waaronder op een auto in Gaza-Stad waarbij vijf mensen zouden zijn omgekomen.
16 uur geledenBELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém heeft na moeizame onderhandelingen toch een akkoord opgeleverd. Alle aanwezige landen accepteerden zaterdag de slotverklaring die gastland Brazilië had opgesteld. Hoewel het op de COP30 veel ging over afbouw van fossiele brandstoffen, is daarover niets concreets afgesproken. De EU is daar erg ontevreden over, maar stemde toch in, omdat er niet meer inzat.
16 uur geledenBELÉM (ANP) - De Europese Unie ziet in de afspraken die landen op de klimaattop in Belém hebben gemaakt "een stap in de juiste richting", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). "We gaan niet verbergen dat we graag meer ambitie hadden gezien, want dat is mogelijk en noodzakelijk", verzuchtte hij nadat de Europese delegatie schoorvoetend akkoord was gegaan met de voorstellen van de Braziliaanse voorzitter.
18 uur geleden