Trump sluit activiteiten rond inauguratie af met gebedsdienst
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag samen met zijn vicepresident J.D. Vance een gebedsdienst in de Washington National Cathedral bijgewoond. Daarmee zijn de activiteiten rond zijn inauguratie officieel afgerond.
Trump werd maandag ingezworen als president in het Capitool. Daarvoor bezocht hij ook al een kerkdienst, in de St. John's Church. Verder stonden rondom de inauguratie onder meer een parade en meerdere bals op het programma.
De Washington National Cathedral, waar de nieuwe president dinsdag zijn opwachting maakte, is dezelfde kerk als waar eerder deze maand de staatsbegrafenis van oud-president Jimmy Carter plaatsvond. Daar was Trump, net als de andere nog levende oud-presidenten Bill Clinton, George Bush, Barack Obama en Joe Biden, ook aanwezig.
Trump: geen goede dienst
De bisschop Mariann Edgar Budde riep Trump tijdens de dienst op om "genade te tonen voor mensen in ons land die nu bang zijn". Ze noemde daarbij specifiek lhbti'ers, immigranten, kinderen en vluchtelingen, schrijft The New York Times. "We waren allemaal ooit vreemdelingen in dit land", aldus de bisschop, die de president ook vroeg om groepen niet te demoniseren. Trump, die op de eerste rij zat, keek naar de grond toen ze haar pleidooi hield.
Trump was na afloop niet te spreken over de uitspraken. "Ik vond het geen goede dienst", zei hij tegen een verslaggever van CNN. "Ze kunnen veel beter."
Meer uit Buitenland
SANTA MARTA (ANP) - Deelnemers aan de internationale conferentie over fossiele brandstoffen hebben een tweede funderingslaag aangebracht in het proces om olie, gas en steenkool uit te bannen. Dat zei klimaatminister Stientje van Veldhoven aan het einde van de top in de Colombiaanse kustplaats, die Nederland samen met Colombia organiseerde. "Dat betekent dat we nu kunnen beginnen met het bouwen van het huis", aldus de D66-minister.
32 minuten geledenHERAKLION (ANP) - Het is niet duidelijk of er schepen van de Gaza-flotilla die in de buurt van Griekenland varen zijn geënterd en zo ja, door wie. Dat zei de Nederlandse Jesse van Schaik (21), die op een van de ruim 50 schepen vaart, desgevraagd tegen het ANP. De flotilla probeert nu de Griekse territoriale wateren te bereiken.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat als het aan koning Charles had gelegen, Groot-Brittannië "waarschijnlijk zou hebben geholpen" bij het Amerikaanse militaire offensief tegen Iran. Die uitspraak deed Trump woensdag, een dag na de ontvangst van de Britse koning in het Witte Huis.
3 uur geledenATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De pro-Iraanse beweging Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft het steekincident in Londen opgeëist waarbij twee mensen gewond raakten. Dat schrijft de groepering op sociale media. De politie zei eerder dergelijke onlinebeweringen te onderzoeken.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse parlementsleden hebben kritische vragen gesteld aan defensieminister Pete Hegseth over de oorlog met Iran. De hoorzitting in het Huis van Afgevaardigden was bedoeld om het budgetvoorstel van het ministerie van Defensie te bespreken. In plaats daarvan gaat het grotendeels over de kosten van de VS in de oorlog met Iran.
5 uur geleden