Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump schuift deadline voor TikTok-deal 75 dagen op

Trump schuift deadline voor TikTok-deal 75 dagen op

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schuift de deadline voor de verkoop van TikTok in de Verenigde Staten met 75 dagen op. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor zaterdag verkopen, op straffe van een verbod in de VS.

Trump meldde vrijdag dat er nog veel werk te doen is voor zo'n deal en hij wil voorkomen dat TikTok op zwart gaat. "We kijken ernaar uit om met TikTok en China samen te werken om de deal af te ronden", schreef Trump. Hij verklaarde de deadline per decreet op te zullen schuiven, iets wat hij eerder dit jaar ook al eens deed.

Het Amerikaanse Congres nam vorig jaar een wet aan om TikTok in de VS te verbieden, tenzij de Chinese eigenaar de video-app verkoopt. Zowel Democraten als Republikeinse volksvertegenwoordigers steunden de wet, omdat ze vrezen dat de nationale veiligheid in het geding is als een Chinees platform persoonsgegevens van 170 miljoen Amerikanen heeft.

Tegenprestatie

Eerder deze week kondigde Trump hoge importheffingen aan voor Chinese goederen, die de VS met 54 procent belasten. De president heeft ook laten doorschemeren dat hij invoerheffingen wil verlagen als tegenprestatie voor Chinese goedkeuring voor de verkoop van TikTok.

"We hopen in goed vertrouwen te blijven werken met China, dat voor zover ik heb begrepen niet erg blij is met onze wederkerige importheffingen", schrijft Trump op socialmediaplatform Truth Social.

Potentiële kopers

Bij een Amerikaans verbod op TikTok zou het niet meer mogelijk zijn om de app te downloaden in de VS. Ook gebruikers die de app al op hun telefoon hebben krijgen daar uiteindelijk last van, omdat updates niet meer mogelijk zijn.

In media zijn meerdere potentiële kopers voor TikTok genoemd. Persbureau Bloomberg meldt op basis van ingewijden dat de grootste kanshebber een groep is met onder andere softwarebedrijf Oracle, investeerder Blackstone en durfinvesteerder Andreessen Horowitz. Financial Times meldde dat ByteDance de Amerikaanse tak zou afsplitsen, waarna grote bestaande aandeelhouders General Atlantic, Susquehanna, KKR en Coatue ook belangen nemen in dat nieuwe bedrijf.

Eerder deze week schreef The New York Times dat webwinkelconcern Amazon een bod had uitgebracht op heel TikTok. Maar dat bod zou weinig kans maken.

Meer uit Financieel

PostNL staakt tijdelijk pakketverzending naar VS om nieuwe regels

DEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.

50 minuten geleden
Bierbrouwers: heffingen VS jammer voor Amerikaanse bierdrinker

DEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.

56 minuten geleden
Canada schaft tegenheffingen op bepaalde Amerikaanse goederen af

OTTAWA (ANP/AFP/RTR) - Canada schrapt per 1 september alle importheffingen op Amerikaanse goederen die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag aangekondigd, nadat verschillende media hierover al hadden bericht.

1 uur geleden
Europese beurzen sluiten in het groen na speech Fed-baas Powell

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag overwegend positief de handel uitgegaan. Beleggers reageerden enthousiast op uitspraken van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell en kauwden nog na op de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie op donderdag.

2 uur geleden
Nieuwe eigenaar schoenenmerk Van Lier mikt op 'lichtere' opzet

AMSTERDAM (ANP) - Een van de nieuwe eigenaren van schoenenmerk Van Lier, ondernemer Nick de Ronde Bresser, is van plan het bedrijf voort te zetten met een "lichtere" opzet. Dat betekent dat er waarschijnlijk geen eigen fysieke winkels komen en de distributie wordt uitbesteed aan een externe partij. De Ronde Bresser richtte dertien jaar geleden het schoenenmerk MIPACHA op en krijgt ook de dagelijkse leiding over Van Lier.

2 uur geleden
Eigenaar OnlyFans ontvangt honderden miljoenen aan dividend

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - OnlyFans heeft zijn eigenaar Leonid Radvinsky 701 miljoen dollar aan dividend uitgekeerd. Daarmee verdient de Oekraïens-Amerikaanse ondernemer opnieuw flink aan het steeds populairder wordende socialemediaplatform met content voor volwassenen.

2 uur geleden
Bloomberg: Canada schrapt tegenheffingen op Amerikaanse producten

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada gaat veel tegenheffingen afschaffen op Amerikaanse producten die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met deze zet hoopt Canada de spanningen met het Witte Huis te verminderen.

2 uur geleden