Trump schort bepaalde werkvisa voor buitenlanders op
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag (lokale tijd) een proclamatie ondertekend waardoor de uitgifte van een aantal werkvisa voor buitenlandse arbeidskrachten wordt opgeschort. Het besluit moet helpen de zwaar door de coronapandemie getroffen Amerikaanse economie weer op gang te brengen. Grote techbedrijven in de VS uitten kritiek op de actie en waarschuwen juist voor economische schade.
Door de proclamatie wordt onder meer de uitgifte van zogeheten H1-B- en H-4-visa tot het einde van dit jaar stopgezet. Dergelijke visa worden gebruikt door mensen die in de technologiesector willen werken en hun gezinnen. Ook de verstrekking van bepaalde werkvergunningen voor seizoensarbeiders wordt aan banden gelegd.
Volgens een hoge overheidsfunctionaris worden door het bevriezen van de visa-uitgifte 525.000 banen voor Amerikanen vrijgemaakt. Het besluit moet "Amerikanen zo snel mogelijk weer aan het werk krijgen", zei de regeringsmedewerker tegen persbureau Reuters. Hoe het Witte Huis dat getal heeft berekend, werd niet bekendgemaakt.
Twitter en Amazon hebben het besluit in verklaringen "kortzichtig" genoemd. Ook Google-baas Sundar Pichai liet weten teleurgesteld te zijn over de proclamatie. "We zullen doorgaan immigranten te steunen en werken om kansen voor iedereen te vergroten", zei Pichai op Twitter. De Amerikaanse Kamer van Koophandel reageerde dat het besluit een negatieve uitwerking zal hebben op het economische herstel in de VS.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is aangekomen in Genève voor overleg over het stoppen van de oorlog in Oekraïne. Hij spreekt in de Zwitserse stad met Oekraïense en andere Europese functionarissen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een gouden zakhorloge van een passagier die stierf bij het zinken van de Titanic, is op een veiling verkocht voor bijna 1,8 miljoen pond (ruim 2 miljoen euro). Nog nooit eerder is zoveel betaald voor Titanic-memorabilia, aldus veilinghuis Henry Aldridge and Son Auctioneers.
2 uur geledenHANOI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental door de zware overstromingen in Vietnam is opgelopen tot negentig, meldt de regering van het Aziatische land. Ook worden zeker twaalf mensen vermist. De hevige regenval in Vietnam houdt nog zeker aan tot en met dinsdag.
6 uur geledenBELÉM (ANP) - De afsluitende zitting van de VN-klimaattop gaat zaterdagmiddag weer verder. De voorzitter had de vergadering stilgelegd na meerdere klachten, maar de slotverklaring had hij al afgehamerd.
15 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in Libanon. Volgens Libanese media zijn er twee doden gevallen. Israël heeft onder meer een dorp op bijna twee kilometer van de grens met een drone bestookt. Elders in de grensstreek werd een auto gebombardeerd en is de inzittende gedood. Bij luchtaanvallen in de streek van Jezzine, ruim 30 kilometer ten zuidoosten van Beiroet, zijn meerdere slachtoffers gevallen volgens lokale media die spreken van vijftien aanvallen met raketten of drones in een half uur tijd.
18 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag zeker 21 doden gevallen en tientallen mensen gewond geraakt, meldt de Burgerbescherming. Er zouden vijf aanvallen hebben plaatsgevonden in het gebied, waaronder op een auto in Gaza-Stad waarbij vijf mensen zouden zijn omgekomen.
18 uur geledenBELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém heeft na moeizame onderhandelingen toch een akkoord opgeleverd. Alle aanwezige landen accepteerden zaterdag de slotverklaring die gastland Brazilië had opgesteld. Hoewel het op de COP30 veel ging over afbouw van fossiele brandstoffen, is daarover niets concreets afgesproken. De EU is daar erg ontevreden over, maar stemde toch in, omdat er niet meer inzat.
18 uur geleden