Trump schort bepaalde werkvisa voor buitenlanders op
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag (lokale tijd) een proclamatie ondertekend waardoor de uitgifte van een aantal werkvisa voor buitenlandse arbeidskrachten wordt opgeschort. Het besluit moet helpen de zwaar door de coronapandemie getroffen Amerikaanse economie weer op gang te brengen. Grote techbedrijven in de VS uitten kritiek op de actie en waarschuwen juist voor economische schade.
Door de proclamatie wordt onder meer de uitgifte van zogeheten H1-B- en H-4-visa tot het einde van dit jaar stopgezet. Dergelijke visa worden gebruikt door mensen die in de technologiesector willen werken en hun gezinnen. Ook de verstrekking van bepaalde werkvergunningen voor seizoensarbeiders wordt aan banden gelegd.
Volgens een hoge overheidsfunctionaris worden door het bevriezen van de visa-uitgifte 525.000 banen voor Amerikanen vrijgemaakt. Het besluit moet "Amerikanen zo snel mogelijk weer aan het werk krijgen", zei de regeringsmedewerker tegen persbureau Reuters. Hoe het Witte Huis dat getal heeft berekend, werd niet bekendgemaakt.
Twitter en Amazon hebben het besluit in verklaringen "kortzichtig" genoemd. Ook Google-baas Sundar Pichai liet weten teleurgesteld te zijn over de proclamatie. "We zullen doorgaan immigranten te steunen en werken om kansen voor iedereen te vergroten", zei Pichai op Twitter. De Amerikaanse Kamer van Koophandel reageerde dat het besluit een negatieve uitwerking zal hebben op het economische herstel in de VS.
Meer uit Buitenland
PALM BEACH (ANP) - Donald Trump heeft Latijns-Amerikaanse leiders opgeroepen samen te werken met de VS bij het bestrijden van drugskartels. De Amerikaanse president sprak met de hoogwaardigheidsbekleders op zijn landgoed Mar-a-Lago in de context van het zogenoemde 'Shield of the Americas', een samenwerkingsverband dat de regionale verhoudingen moet versterken.
24 minuten geledenBEIROET (ANP) - De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft overleg gehad met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Dat meldt Aoun op X. Volgens het Libanese staatshoofd werd onder meer besproken hoe de huidige beschietingen tot een einde kunnen worden gebracht. De door Iran gesteunde Hezbollah-groepering wordt al dagen onder vuur genomen door Israël, met name in het zuiden van Libanon en in delen van hoofdstad Beiroet. Daarbij vielen tot dusver bijna driehonderd doden, meldde het land eerder op zaterdag.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Zware overstromingen in de Keniaanse hoofdstad Nairobi hebben aan zeker 23 mensen het leven gekost. President William Ruto heeft een noodteam samengesteld dat hulp moet gaan leveren, waarbij ook soldaten zijn ingezet.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De autoriteiten in Libanon hebben een nieuw dodental bekendgemaakt. Sinds het toegenomen geweld in het land door de Israëlische aanvallen op Hezbollah, zijn tot dusver 297 mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Ex-rapper en huidige burgemeester van Kathmandu Balendra Shah wordt de nieuwe premier van Nepal. De kiescommissie heeft zijn verkiezingsoverwinning bevestigd.
3 uur geledenROME (ANP) - Premier Giorgia Meloni heeft in felle bewoordingen de beslissing bekritiseerd van een Italiaanse jeugdrechtbank om een moeder bij haar drie kinderen weg te halen. Kinderen "behoren niet toe aan de staat, maar aan hun moeders en vaders", schreef de premier in een verklaring die op sociale media is gedeeld en waar persbureau ANSA uit citeert.
3 uur geledenTEL AVIV/JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen met meer dan tachtig vliegtuigen weer aanvallen op Iran uitgevoerd, onder meer op een opslagplaats van ballistische raketten en een universiteit die wordt gerund door de Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het leger stelt dat de Imam Hossein Universiteit in Teheran een verzamelplaats was voor leden van de garde en daarom een militair doel.
3 uur geleden