Trump: Saudi's en Russen willen snijden in olieproductie
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Saudi-Arabië willen hun dagelijkse olieproductie met circa 10 miljoen vaten terugdringen. Dat stelt althans de Amerikaanse president Donald Trump in een bericht op Twitter. Hij baseert zich op een gesprek met de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman.
De olieprijzen zijn de afgelopen maand in een vrije val geraakt. Deels komt dat door de scherp gedaalde vraag als gevolg van de coronapandemie. Daarnaast ontketende oliegrootmacht Saudi-Arabië een prijzenoorlog wegens onenigheid met Rusland, dat niet wilde meewerken aan productiebeperkingen van oliekartel OPEC om de prijzen te stutten.
"Ik heb net gebeld met MBS (kroonprins) van Saudi-Arabië, die heeft gesproken met president Poetin van Rusland", schreef Trump. "Ik verwacht en hoop dat ze de productie met ongeveer 10 miljoen vaten per dag terugschroeven. Als dat gebeurt, is dat geweldig voor de olie- en gasindustrie."
Kremlin
Het Kremlin spreekt Trump tegen en stelt dat Vladimir Poetin en Bin Salman elkaar nog niet hebben gesproken, meldt het Russische staatspersbureau RIA Novosti. Saudi-Arabië roept landen van de OPEC en bondgenoten van het kartel, waar Rusland voorheen bij hoorde, op om zo snel mogelijk bijeen te komen voor een "eerlijke deal".
Trump beweerde in een nieuwe tweet dat de productiebeperkingen mogelijk oplopen tot het equivalent van 15 miljoen vaten olie. Hij maakte in zijn berichten niet duidelijk of die productiebeperkingen per dag zouden gelden.
Olieprijzen schoten omhoog na de tweet van de president. Een vat Amerikaanse olie werd donderdagmiddag ruim 24 procent meer waard en de prijs voor Brentolie was 20 procent hoger.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.
9 uur geleden