Trump: Russische aanval op Oekraïne is verschrikkelijk
ORLANDO (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft de Russische invasie van Oekraïne veroordeeld. In een toespraak op een jaarlijkse bijeenkomst van vooraanstaande conservatieven zei de Republikein dat hij de aanval "verschrikkelijk" vindt.
"We bidden voor de trotse mensen van Oekraïne. God zegene hen allemaal", aldus Trump op de Conservatieve Politieke Actie Conferentie (CPAC). Het voormalig staatshoofd kon eerder deze week nog op kritiek van een aantal Republikeinse partijgenoten en president Joe Biden rekenen nadat hij de militaire acties van president Vladimir Poetin in Oekraïne "geniaal" en "behoorlijk slim" noemde.
In zijn toespraak sprak Trump steun uit aan de Oekraïense bevolking en stak hij de loftrompet over de "dappere" president Volodimir Zelenski, die weigert hoofdstad Kiev te verlaten. De Amerikaan haalde ook uit naar zijn opvolger Biden. Volgens Trump is de huidige president "zwak" en heeft Poetin daar gebruik van gemaakt door Oekraïne aan te vallen.
"Zoals iedereen begrijpt, zou deze afschuwelijke ramp niet hebben plaatsgevonden als onze verkiezingen niet waren gemanipuleerd en ik president was", zei Trump, die ondanks een gebrek aan bewijs blijft volhouden dat zijn rivaal de afgelopen presidentsverkiezingen heeft gewonnen door gesjoemel.
Trump blijft populair onder een groot deel van de Republikeinse achterban. Op CPAC hintte hij opnieuw naar een deelname aan de eerstvolgende verkiezingen in 2024. Trump zei dat de Democraten dat jaar "erachter zullen komen als nooit tevoren. We hebben het twee keer gedaan, en we gaan het opnieuw doen".
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.
28 minuten geledenKIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
5 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
7 uur geleden