Trump: Rusland wilde Assad niet meer beschermen
PALM BEACH (ANP) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump heeft gereageerd op berichten dat de Syrische leider Bashar al Assad is gevlucht. Trump schreef op zijn platform Truth Social dat de bondgenoot van Assad, Rusland, "hem niet langer wilde beschermen".
"Er was überhaupt geen reden voor Rusland om daar te zijn", vervolgt Trump in zijn bericht. "Ze verloren alle belangstelling voor Syrië door de situatie in Oekraïne, waar bijna 600.000 Russische militairen zijn gedood of gewond geraakt in een oorlog die nooit begonnen had mogen worden."
Trump concludeert dat de bondgenoten van Assad, Iran en Rusland, waren verzwakt. "De een door Oekraïne en een slechte economie, de ander door Israël en de militaire successen van dat land."
Oorlog beëindigen
De Republikein pleit voor een bestand en onderhandelingen om een eind te maken aan de oorlog in Oekraïne. "Ik ken Vladimir goed", zegt hij over de Russische leider Poetin. "Dit is het moment voor hem om op te treden. China kan helpen."
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil volgens Trump ook een deal sluiten om een "einde te maken aan de waanzin". Trump en Zelensky spraken elkaar zaterdag persoonlijk in Parijs.
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.
27 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.
4 uur geledenABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn zondag zeker vijftien mensen omgekomen. Naast eerder aangekondigde doden bij aanvallen in Kfarhata in Zuid-Libanon en in de wijk Jnah in Beiroet, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid dat er ook drie mensen zijn omgekomen bij een aanval op een flatgebouw in Ain Saadeh, ten oosten van de hoofdstad.
4 uur geleden