Trump: Rusland wilde Assad niet meer beschermen
PALM BEACH (ANP) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump heeft gereageerd op berichten dat de Syrische leider Bashar al Assad is gevlucht. Trump schreef op zijn platform Truth Social dat de bondgenoot van Assad, Rusland, "hem niet langer wilde beschermen".
"Er was überhaupt geen reden voor Rusland om daar te zijn", vervolgt Trump in zijn bericht. "Ze verloren alle belangstelling voor Syrië door de situatie in Oekraïne, waar bijna 600.000 Russische militairen zijn gedood of gewond geraakt in een oorlog die nooit begonnen had mogen worden."
Trump concludeert dat de bondgenoten van Assad, Iran en Rusland, waren verzwakt. "De een door Oekraïne en een slechte economie, de ander door Israël en de militaire successen van dat land."
Oorlog beëindigen
De Republikein pleit voor een bestand en onderhandelingen om een eind te maken aan de oorlog in Oekraïne. "Ik ken Vladimir goed", zegt hij over de Russische leider Poetin. "Dit is het moment voor hem om op te treden. China kan helpen."
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil volgens Trump ook een deal sluiten om een "einde te maken aan de waanzin". Trump en Zelensky spraken elkaar zaterdag persoonlijk in Parijs.
Meer uit Buitenland
PHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.
5 uur geledenADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.
11 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.
14 uur geledenMOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.
15 uur geleden