Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump roept noodtoestand uit na beving in Puerto Rico

Trump roept noodtoestand uit na beving in Puerto Rico

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de noodtoestand uitgeroepen voor Puerto Rico, nadat het eiland dinsdag werd getroffen door een krachtige aardbeving. Daarbij viel zeker een dode en is grote schade aan gebouwen en infrastructuur aangericht.

Het Caribische eiland dat onder Amerikaans bestuur staat, werd dinsdagmorgen vroeg opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6,4. Daarop volgden een aantal stevige naschokken, waaronder een van 5,8.

Tijdens een noodtoestand is het eenvoudiger voor de Amerikaanse overheid om hulpgelden voor Puerto Rico te gebruiken. De schade bedraagt volgens een eerste raming omgerekend zo'n 3 miljard euro.

Meer uit Buitenland

VS bestempelen Colombiaans kartel als terroristische organisatie

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.

2 uur geleden
EU-landen aan Russische grens willen meer Europese hulp

HELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.

3 uur geleden
Brit krijgt 21,5 jaar celstraf voor inrijden op menigte Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.

4 uur geleden
Axios: Musk geeft weer financiële steun aan Republikeinen

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.

5 uur geleden
Voedselonzekerheid dreigt voor 17 miljoen mensen in Afghanistan

KABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.

5 uur geleden
Toeristen moeten gaan betalen voor Trevifontein

ROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.

5 uur geleden
Omgekomen schutter Bondi Beach kwam uit India

HAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.

5 uur geleden