Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump roept noodtoestand uit in Louisiana wegens orkaan

Trump roept noodtoestand uit in Louisiana wegens orkaan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Vanwege de naderende orkaan Sally heeft president Donald Trump de noodtoestand afgekondigd voor de staat Louisiana. Dat maakt de weg vrij voor federale hulp aan de zuidelijke staat. Rampendienst FEMA heeft een officier benoemd om de noodmaatregelen en hersteloperaties in getroffen gebieden te coördineren.

De tot orkaan uitgegroeide storm komt naar verwachting dinsdag aan land in de buurt van New Orleans, de stad die in 2005 zwaar werd getroffen door orkaan Katrina. De gouverneur van Louisiana had gevraagd om de federale ‘rampverklaring’. John Bel Edwards adviseerde inwoners die wonen op het vermoedelijke pad van de orkaan te vluchten. Ook in buurstaat Mississippi werden inwoners in laaggelegen gebieden al verplicht tot evacuatie. De casino's aan de kust moesten sluiten.

De tropische storm beweegt traag, maar zal gepaard gaan met zware regenval en overstromingen. Een expert schatte de te verwachten schade op 2 tot 3 miljard dollar. Sally is de achtste orkaan die de VS dit jaar treft. Heel zeldzaam, misschien wel een record, zei een meteoroloog.

Meer uit Buitenland

Trump verwelkomt stijging olieprijs door oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - De stijging van de olieprijs door de oorlog tegen Iran doet de Verenigde Staten juist goed, stelt president Donald Trump. De VS verdienen zo meer aan hun eigen olie, pareerde hij nu de zorgen over de wereldeconomie en hogere inflatie in binnen- en buitenland groeien.

1 uur geleden
Leider Iran in eerste verklaring: druk op vijand hoog houden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Straat van Hormuz moet volgens de nieuwe hoogste leider van Iran gesloten blijven. De afsluiting van de voor de oliehandel belangrijke zeeroute helpt om de druk op de vijanden van Iran hoog te houden, zei Mojtaba Khamenei in zijn eerste verklaring als nieuwe leider. Hij riep ook op tot eenheid binnen het land en zei dat de dood van mensen die voor Iran gestorven zijn gewroken zal worden.

1 uur geleden
EU-Hof: lidstaten moeten geslacht op id-bewijs kunnen wijzigen

LUXEMBURG (ANP) - Transgenderpersonen in de EU hebben het recht om het geslacht waarmee ze zich identificeren in hun identiteitsdocumenten te laten wijzigen. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie donderdag in een zaak van een Bulgaarse burger die als man geregistreerd stond, maar zich inmiddels als vrouw identificeert.

2 uur geleden
Bemiddeling China vermindert gevechten Pakistan en Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.

2 uur geleden
Brussel stelt factfindingmissie oliepijplijn Oekraïne voor

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.

2 uur geleden
Revolutionaire Garde zegt doelen Israël en VS aan te vallen

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.

2 uur geleden
52 miljoen kinderen niet naar school door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.

3 uur geleden